ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - Тема 17

  • 80 635
  • 766
# 150
Някой ползвал ли е това http://apteka.framar.bg/18003541/%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82% … B0%D0%B1%D0%BB-40
Виж целия пост
# 151

Да, но не съм го пила редовно. Това е хомеопатичен продукт на Боарон. Като цяло е лек продукт. Не очаквай чудеса.
Виж целия пост
# 152
Някой беше питал за Орлин Баев.
Прочетете първия и втория пост в тази тема: http://sebepoznanie.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=249
и с ръка на сърцето си отговорете кое звучи по-смислено - въпроса или отговора Simple Smile

Цитирам: "Преживяваш обикновени, весели и супер приятни и полезни за тялото и ума ти (когато ги видиш като такива и учиш уроците си от тях) панически атаки."

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 153
 Joy
Аз пък съм в ужас. Виждам как симптомите изникват един след друг и нищо немога да направя. Имам едни постоянни трептения по мускулите, които не знам какви са, снощи започна много да ми трепти единия мускул, много силно и през нощта беше не можех да стъпя на крака си, слабост в целия крак. Въобще имам слабост във всички мускули и обща слабост и много ме е страх.
Виж целия пост
# 154
гала, спокойно може това да от антидепресантите - такива ефекти се наблюдават както при започване, така и при спиране, особено рязко.
Виж целия пост
# 155
Някой беше питал за Орлин Баев.
Прочетете първия и втория пост в тази тема: http://sebepoznanie.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=249
и с ръка на сърцето си отговорете кое звучи по-смислено - въпроса или отговора Simple Smile

Цитирам: "Преживяваш обикновени, весели и супер приятни и полезни за тялото и ума ти (когато ги видиш като такива и учиш уроците си от тях) панически атаки."

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Орлин Баев е едно от най-отчайващите неща, които са ми се случвали, бродейки и търсейки спасение от ПР. Направо съм изумена от коша с простотии, които изсипва това момче. Направил е една компилация от всички съществуващи методи в психотерапията и изсипва тази каша върху всеки,който му се довери, а по повод това, че една от най-важните качества за психотерапевтите и психолозите е способността да бъдат дискретни- е тук нямам думи, но просто по-добре да не коментирам, че ме хващат бясовете....
Виж целия пост
# 156
Здравейте аз също се вписвам в темата тъй като имам ПР и ми се иска да ви попитам за съвет как е по-добре да се борим с ПР с психиатър и антидепресанти (аз в момента съм на есобел, но ми се иска да го спра) или с психотерапия?И въобще има ли някой който да се е излекувал от това гадно състояние?
Виж целия пост
# 157
Здравей, elica_2007 и добре дошла!
Трудно е да се отговори на въпроса ти, защото колкото хора има на този свят, толкова и съдби.
Има хора, които са се излекували, има други, които си пият хапчетата цял живот. И така...
Преди се надявах да спра цигарите от само себе си - ей така, един ден да се събудя и вече да не ми се пуши. Не стана. Сега се надявам да се събудя някоя сутрин и депресията ми да си е отишла. Едва ли ще стане и това Simple Smile
В хапчетата няма лошо, стига да ти помагат и да не водят до странични ефекти - сериозно надебеляване или други проблеми - с черен дроб, холестерол, склонност към кървене и т.н.
Един съвет от мен - ако се чудиш дали да спираш хапчетата или не, по-добре не го прави. Ако все пак решиш, обсъди го с психиатър задължително.
Аз се бях стабилизирал доста сериозно, но се подведох от ширещото се мнение в медийното пространство, че като нямаш физически болести, значи не можеш да се излекуваш с хапчета. Казват ти "Здрав си, нищо ти няма", но не уточняват, че това важи само за физическото ти тяло и само за показателите, които се измерват с медицинска апаратура. А допълнението се премълчава: че освен тяло, ти притежаваш и психика, която е неразделна част от теб. После, от една страна казват, че психиката се лекува най-трудно, от друга ти казват, че не си болен. И какво да се лекува тогава, щом не си болен? Изобщо, кашата е голяма...

Та, аз в един момент си казах, че щом веднъж съм се оправил, ще спра хапчетата, пък ако се влоша, пак ще започна да пия и ще се оправя. Ела да видиш сега как стоя като треснат с мокър парцал вече една година и се чудя как се натресох в лайната (с извинение). Ама такъв съм си наивник и се връзвам лесно, някои хора са много убедителни в лъжите си и аз си страдам от наивността си.

При нас критерият, че сме се оправили (според мен) е следният: когато спреш да ги мислиш нещата, когато си заживееш живота и когато желанието да ходиш по доктори и терапевти се изпари. Когато това стане, забрави, че пиеш хапчета, просто си ги пий и се радвай на живота си.

Алина, а ти как си тези дни? Имаш ли ПА или бяха инцидентно само?
Виж целия пост
# 158
Здравей, elica_2007 и добре дошла!
Трудно е да се отговори на въпроса ти, защото колкото хора има на този свят, толкова и съдби.
Има хора, които са се излекували, има други, които си пият хапчетата цял живот. И така...
Преди се надявах да спра цигарите от само себе си - ей така, един ден да се събудя и вече да не ми се пуши. Не стана. Сега се надявам да се събудя някоя сутрин и депресията ми да си е отишла. Едва ли ще стане и това Simple Smile
В хапчетата няма лошо, стига да ти помагат и да не водят до странични ефекти - сериозно надебеляване или други проблеми - с черен дроб, холестерол, склонност към кървене и т.н.
Един съвет от мен - ако се чудиш дали да спираш хапчетата или не, по-добре не го прави. Ако все пак решиш, обсъди го с психиатър задължително.
Аз се бях стабилизирал доста сериозно, но се подведох от ширещото се мнение в медийното пространство, че като нямаш физически болести, значи не можеш да се излекуваш с хапчета. Казват ти "Здрав си, нищо ти няма", но не уточняват, че това важи само за физическото ти тяло и само за показателите, които се измерват с медицинска апаратура. А допълнението се премълчава: че освен тяло, ти притежаваш и психика, която е неразделна част от теб. После, от една страна казват, че психиката се лекува най-трудно, от друга ти казват, че не си болен. И какво да се лекува тогава, щом не си болен? Изобщо, кашата е голяма...

Та, аз в един момент си казах, че щом веднъж съм се оправил, ще спра хапчетата, пък ако се влоша, пак ще започна да пия и ще се оправя. Ела да видиш сега как стоя като треснат с мокър парцал вече една година и се чудя как се натресох в лайната (с извинение). Ама такъв съм си наивник и се връзвам лесно, някои хора са много убедителни в лъжите си и аз си страдам от наивността си.

При нас критерият, че сме се оправили (според мен) е следният: когато спреш да ги мислиш нещата, когато си заживееш живота и когато желанието да ходиш по доктори и терапевти се изпари. Когато това стане, забрави, че пиеш хапчета, просто си ги пий и се радвай на живота си.

Алина, а ти как си тези дни? Имаш ли ПА или бяха инцидентно само?
Имам.....при мен проблемът е, че като се случи нещо такова, аз си внушавам, че правя рецидив и започва едно непрекъснато очакване и тръпнене да не се повтори.......и естествено се повтаря. И като се подсили и с една сутришна яка тревожност и вечерна депресия, картинката е направо очароваща  Shocked  Мислех, че е от жегите, но в Шумен вече се усеща есента и вечер даже се покривам с одеяло  Laughing-аз съм зиморничава де, не съм критерий за жега. Това пък Хепи дей в Шумен, Варна и Търговище не можах да го намеря......или няма търсене, или е прекалено търсено, но имаше аптекарки, които не бяха чували за него....
Виж целия пост
# 159
Хехе Simple Smile Аз наскоро питах за моите АД в една малка аптека до нас. Наложи се да обясня на аптекарката - едно застаряващо лелче - че това са антидепресанти, а тя малко ми се сопна, че такива "специални лекарства за психично болни" няма да намеря по аптеките току така, а трябва предварително да давам заявка поне сдмица по рано, за да ги доставят и как можело да не съм знаел за това  Mr. Green Това беше малко лирично отклонение...

Лошото е, че и при мен се засилват разни симтоми напослрдък и аз съм в същото положение - мисля си, че отиват нещата към рецидив Sad А най-учудващото е как вече седем години не мога да се науча да се радвам на тези тъй приятни, весели, свежи и красиви състояния  #Cussing out
Виж целия пост
# 160
Хехе Simple Smile Аз наскоро питах за моите АД в една малка аптека до нас. Наложи се да обясня на аптекарката - едно застаряващо лелче - че това са антидепресанти, а тя малко ми се сопна, че такива "специални лекарства за психично болни" няма да намеря по аптеките току така, а трябва предварително да давам заявка поне сдмица по рано, за да ги доставят и как можело да не съм знаел за това  Mr. Green Това беше малко лирично отклонение...

Лошото е, че и при мен се засилват разни симтоми напослрдък и аз съм в същото положение - мисля си, че отиват нещата към рецидив Sad А най-учудващото е как вече седем години не мога да се науча да се радвам на тези тъй приятни, весели, свежи и красиви състояния  #Cussing out

Ама какъв рецидив-ти пък!!! Ти пиеш АД! При мен е рецидив, вероятно, защото отдавна съм ги спряла. По-скоро са ти се сменили симптомите и АД не ти е подходящ.......при мен преди доста години беше същата ситуация-в рамките на лечението се наложи да сменя АД, защото от ПР симптомите се изместиха към депресия.......сега пък ситуацията е друга. С неолексана се чувствах добре, защото се беше изострила депресия и тревожност, но сега се появяват ПА.......оф от пусто в празно-както викаше баба ми  #Cussing out Поне в големите градове сте облагодетелствани, че има психотерапевти, това е голям плюс........тук си блъскаш главата в стената и се чудиш  как да си заложиш безценното здраве в ръцете на някой психиатър по-луд от самия теб  #Crazy
Виж целия пост
# 161
Да, точно така се получи - от прекалена тревожност се изместиха към депресия Sad
Виж целия пост
# 162
до Elica_2007

според мен как точно човек ще се отърве от тези състояния зависи наистина от самия човек....аз страдах от ПА около година година и половина..вече и аз не мога да кажа с точност, като пътуването с градски транспорт (а понякога и с кола) беше немислимо за мен! отключването на паник атаките при мен бяха проблеми от личен характер (казвам отключване, защото според мен това състояние се събира с години наред и накрая дори и нещо дребно може да отключи всичко). Та така започнаха се паник атаки заедно с нервни кризи, липса на апетит страх и т.н. След като минах през всички доктори и почти всички ми казаха, че съм здрава физически, но пък бях отслабнала доста реших да посетя психотерапевт. Била съм само на една сесия в която общо взето момичето ми обясни какво точно се случва с тялото по време на паник атаката...Не знам точно как но това доста помогна. С всяка следваща атака се опитвах все повече и повече да се опитам не да я подтискам или контролирам, а да се отпусна и максимално да се опитам да се успокоя, че не умирам и няма да умра на седалката на автобуса  Grinning Така малко по малко почнаха да намаляват и сега са почти отшумели...не съм имала пристъп от няколко месеца. Но дори и да се случи, мисля че ще успея да се справя...Другото, което направих за тази година е сериозно ограничение на алкохола (ако си позволя някоя вечер сериозно запиване следващите 2 дни съм сериозно атакувана, така че просто престанах), редовна добра храна и редовен сън по поне 8 часа на денонощие. А освен това пия доста успокояващи чайове и намалих кофеина до абсолютен минимум (преди пиех по поне една кубинка на ден, в комбинация с цигарите, които не успях да спра нервната ми система определено се ахваше). Та на мен тези неща, сериозната подкрепа на близки и приятели и това, че си говорех за проблема свободно с всички мисля че ми помогнаха доста. Никога не съм мислила за антидепресанти и никога не съм възприемала ПА като болест, по скоро като състояние от което трябва сама да се изкарам.
Виж целия пост
# 163
Ако можех да съм на 1/10 силна като вас, цена нямаше да имам. Ама не съм.
Виж целия пост
# 164
Да, точно така се получи - от прекалена тревожност се изместиха към депресия Sad
Тогава просто отивай при пси да ти смени АД. Вярно е, че една седмица без АД, докато се изчисти от организма ти ще ти се стори АД, но вкъщи  някак се преодолява. Аз си виждам картинката, че съм точно за стимулотон и дори не виждам смисъл да ходя при пси, но не смея да го започна, защото просто няма да понеса двуседмичната криза на работа, а злобните ми колеги само това чакат.......че и вчера ни пратиха заповед за удължаване на проекта и..........още най-малко 6 месеца на село сред тези хора  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия