Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ месец бързо наближава - ТЕМА 11

  • 29 590
  • 755
# 150
 newsm50 newsm50 newsm50 newsm50
Виж целия пост
# 151
Сутринта ходих до ЛИДЛ и си взех от бодитата и мноооого ми харесват. Не са само за по-големи, има от 0-2 месеца и от 2-6 месеца. Аз си взех и от двата номера, много са сладки а и маретията им е хубава  newsm10

Уф и аз ги чакам да ги напускат ори нас Simple Smile
Много симпатични изглеждат на рекламата,но кога ли ще ги пуснат при нас newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 152
Тонът отново загрубя... и не е само от хормоните, просто хората сме различни. тепърва тези различия ще проличават, предстоят много различни гледни точки и за начина на отглеждане на децата и повярвайте спорове отново ще има...Опитайте се да приемате хората каквито са, ако нещо не ви допада, изкажете мнение един път, от там натък го игнорирайте, не четете, но не е нужно да се оспамва темата излишно, предполагам на никого не е приятно да чете негативни постове Peace

За кремовете против подсичане, като малко бебе, съм ползвала по-скъпи, козметиката на А-дерма е много добра. Един, два пъти ми се е подсичала много жестоко малката, не всички кремове помагат, но то си е нормално, всяка кожа си е различна. Сега ако се зачерви, но то не е подсичане в този смисъл, ползвам Здраве-бебе или Бочко, помагат, а и са евтини.

За зехтина знам, че запушва порите и кожата не може да "диша" и в този смисъл не е добре да се ползва, но предполагам, че има статии в нета по въпроса и човек може сам да прецени дали да ползва или не  Peace
Виж целия пост
# 153
rosicp частен видеозон е 130 и не мога да си го позволя, при положение, че мога за тези пари да купя нещо хубаво на бебко  Heart Eyes В крайна сметка колкото кг излезе - толкоз  Joy  Това за водата е голяма простотия наистина. Нямам думи....  Shocked

Момичета, вие колко бодита и дрешки сте накупували за началото?
Виж целия пост
# 154
танчето, какво им е закопчаването на бодитата? По цялата дължина отпред или отстрани, по вратлето...?
Крем за подсичане препоръчвам с две ръце едно кремче правено по рецепта в апетка във Варна. Не знам къде точно е тази аптека, но струваше 2лева и беше много икономичен. Използва се не само при подсичане, но и при други кожни раздразнения. Уникален е.
гали портокали, малко офф топик, ама в исляма абортът е забранен по принцип. Та тези мюсюлмани при вас, които са абортирали момиченца в случая не са били чак толкоз религиозни да не кажа направо детеубийци. И това да е причината, за да не ти казват пола е глупаво, защото винаги ще намериш начин да го научиш. Peace
За бебто нямам НИЩО купено, имам много неща от баткото, пък и не знаем пола още.
Виж целия пост
# 155
rosicp и на другите момичета само да ви кажа че тези ТЕНС машинки или лепенки за които говорите ги има и в България. Дори в Пловдив в държавната болница в която съм решила да раждам ги имат, но честно казано не съм се интересувала заплаща ли се за тях. Дори има и възможност за водно раждане, което беше голяма изненада за мен, но се оказа, че не само София е с такива привилегии  Laughing  
Виж целия пост
# 156
и аз бях на обяд в лидл в този на черни връх (софия) и беше някаква лудница. нещата са наистина много хубави..взех си горно и долно (анцуг) за 15лв и две блузки комплект за 8,99 100% памук  62/68,което е от 2-6м newsm03
Виж целия пост
# 157
Има ли бъдещи мами, които нямат брак с бащата на детето? Последните ден-два се ровя за информация каква е процедурата по припознаване на детето, ако с таткото нямаме сключен брак. За момента навсякъде информацията е следната: "Припознаването обявява, без да доказва, биологичната връзка между родител и дете. Утвърдената практика е бащата да извърши припознаването с нотариално заверена декларация, която се представя в болницата. Другият вариант е да се подаде писмено заявление пред длъжностното лице по гражданско състояние. Майката задължително трябва да е уведомена за припознаването и, ако тя не го оспори, припознаващият се вписва в акта за раждане на детето като негов баща." Имате ли опит или да сте проверявали дали тази декларация се предоставя от болницата или при който и нотариус да отидем ще ни направи такава. Не знам към кого мога да се обърна за разяснения, към кого бихте ме насочили?  newsm78
Виж целия пост
# 158
Има ли бъдещи мами, които нямат брак с бащата на детето? Последните ден-два се ровя за информация каква е процедурата по припознаване на детето, ако с таткото нямаме сключен брак. За момента навсякъде информацията е следната: "Припознаването обявява, без да доказва, биологичната връзка между родител и дете. Утвърдената практика е бащата да извърши припознаването с нотариално заверена декларация, която се представя в болницата. Другият вариант е да се подаде писмено заявление пред длъжностното лице по гражданско състояние. Майката задължително трябва да е уведомена за припознаването и, ако тя не го оспори, припознаващият се вписва в акта за раждане на детето като негов баща." Имате ли опит или да сте проверявали дали тази декларация се предоставя от болницата или при който и нотариус да отидем ще ни направи такава. Не знам към кого мога да се обърна за разяснения, към кого бихте ме насочили?  newsm78

Ние също нямаме брак,но чух че в болницата,където ще раждам предоставя документи(частна е).Бащата идва само с лична карта и припознава детето. НАй-добре попитай в самата болница каква е практиката ако можеш....
Виж целия пост
# 159
Два дни се съм влизала и вие сте пощуряли. Все пак не мога да не се включа Simple Smile

Ще раждам с епидурална упойка - решено. Относно мен да кажа, че съм абсолютен хипохондрик, който обожава да максимално информиран от множество независими източници. Никъде, никой лекар, медицинско списание, анестезиолог или акушерка не са казали, че може да останеш инвалид от упойката!!! Престанете с мнения, заради които после лекарите казват - спри да четеш форуми. Който не е информиран, по-добре да замълчи и да не заблуждава хората.

Има рискове от упоката, като са най-често свързани с главоболие или ако не е добре дозирана наистина да се стигне до вакуум, форцепс или секцио. Упойката не е животозастрашаваща.

Всеки прави своя избор, но щом не ви вадят зъб без упойка, защо да не ползвате и при раждането. Личен избор. Другото, което ми обясни лекарката, която съм избрала за раждането е, че упойката много ускорява процеса, защото релаксира матката и много бързо се получава разкритие. Коментирам плюсовете за упойка и естествено раждане. Относно секциото, дано не ми се наложи, но така или иначе мисля, че спиналната упойка е за предпочитане...колкото по-малко е упояването, толкова по-бързо е възстановяването.

Изказах се Simple Smile

Btw, мен шийката са ми я мерили само веднъж - на втората ФМ и то чрез ехогррафа, хоря при 3-ма лекари и нито един не е казал, че е толкова наложително...ако разбира се няма основателна причина - множество контракции или болки.

Виж целия пост
# 160
Има ли бъдещи мами, които нямат брак с бащата на детето? Последните ден-два се ровя за информация каква е процедурата по припознаване на детето, ако с таткото нямаме сключен брак. За момента навсякъде информацията е следната: "Припознаването обявява, без да доказва, биологичната връзка между родител и дете. Утвърдената практика е бащата да извърши припознаването с нотариално заверена декларация, която се представя в болницата. Другият вариант е да се подаде писмено заявление пред длъжностното лице по гражданско състояние. Майката задължително трябва да е уведомена за припознаването и, ако тя не го оспори, припознаващият се вписва в акта за раждане на детето като негов баща." Имате ли опит или да сте проверявали дали тази декларация се предоставя от болницата или при който и нотариус да отидем ще ни направи такава. Не знам към кого мога да се обърна за разяснения, към кого бихте ме насочили?  newsm78

Ние също нямаме брак,но чух че в болницата,където ще раждам предоставя документи(частна е).Бащата идва само с лична карта и припознава детето. НАй-добре попитай в самата болница каква е практиката ако можеш....

http://social.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%B4%D1% … D0%B5%D0%BD%D0%B8

Ето тука можеш да прочетеш Simple Smile  Hug
Виж целия пост
# 161
танчето, какво им е закопчаването на бодитата? По цялата дължина отпред или отстрани, по вратлето...?


Отдолу между крачетата се закопчават.

Аз до сега съм взела 5-6 бодита и нищо друго като дрехи. Но мисля да взема ританки и някакви блузки  newsm78   Раждалите мами да кажат какво е необходимо от началото, че все си мисля че ще пропусна нещо  ooooh!
Виж целия пост
# 162
Здравейте мамчета, връщам се от Джъмбо Simple Smile)) почти всичко си набавих което нямам остана за бебето: вана + стойка, протектор за матрака, пелени- за хавлийката за след баня (забравих им името), но нямаше в Джъмбо и май ще вземам комплекта на Лорели... 4 бр които са . Марлички, спирт, физиологичен р-р, също остана да се вземе. А за мен -превръзки, и бикини( само се чудя дали за еднократна употреба които са или обикновени)
Има мн намалени бодита в Джъмбо с късо ръкавче -такива ми трябваха само де , и чорапки взех, клечки за уши -заострени за нослето и с предпазител, от обикновените имам. Заострените били мн подходящи за почистване на нослето. Имаше и протектори за матрак ама ще изкачам да докарат кошарата да видим колко е голям матрака, защото искам цял да взема. Имаха и малки ама като било само на главата много спарвало абе..... всичко си има + и -
Това е май и септемри почвам да ги пера малко по малко Simple Smile)))
Виж целия пост
# 163
танчето, какво им е закопчаването на бодитата? По цялата дължина отпред или отстрани, по вратлето...?


Отдолу между крачетата се закопчават.

Аз до сега съм взела 5-6 бодита и нищо друго като дрехи. Но мисля да взема ританки и някакви блузки  newsm78   Раждалите мами да кажат какво е необходимо от началото, че все си мисля че ще пропусна нещо  ooooh!

Ританки,блузки,камизолки,гащеризони бодита като начало за по лесно и бързо преобличане  Peace
Виж целия пост
# 164
танчето, какво им е закопчаването на бодитата? По цялата дължина отпред или отстрани, по вратлето...?


Отдолу между крачетата се закопчават.

Аз до сега съм взела 5-6 бодита и нищо друго като дрехи. Но мисля да взема ританки и някакви блузки  newsm78   Раждалите мами да кажат какво е необходимо от началото, че все си мисля че ще пропусна нещо  ooooh!

Гащеризони съм ползвала най-много, и то плюшени, че и баткото ми е есенен. Отдолу му слагах боди с къс ръкав и с гащеризона му беше ок.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия