Електронни четци - XV

  • 121 253
  • 823
# 165
Все едно сони и един киндъл трябва да има по техно нещо си магазините, колкото да ги пипнеш, усетиш в ръка, да видиш като меню какво ти е по- удобно.
За док формата идея нямам не съм  сваляла и чела никога такова, не че не можеш да си  го  сейвнеш в тхт и после да го обърнеш в каквото и да е, но пък в тхт се губят форматирания, съдържания и т.н. и двата формата принципно не са ми любими. Само в тези  формати ли ги има тези книги или просто не ти се търси наново? Не знам някой да се включи  специално за доковете, който се е сблъсквал с тях.

Питах защо от олх, защото все пак  дори от чужбина ако го поръчаш ще има и евентуално някаква гаранция четецът.
Виж целия пост
# 166
Ами аз гледах в Технополис и Техномаркет в тях има Kindle, Prestigio, Pocketbook и разни други, но нямаше Sony и няма как да направя разлика, не знам защо ме влече към Sony Embarassed и затова питах ако някои ползва такъв и знае кое е по-добро за един начинаещ "ел.четец".
А всички книги съм си теглила в .док формат, защото четях на компа или на телефона, но вече ми се ще да се "Издигна" технологично Wink.
Виж целия пост
# 167
Ами аз гледах в Технополис и Техномаркет в тях има Kindle, Prestigio, Pocketbook и разни други, но нямаше Sony и няма как да направя разлика, не знам защо ме влече към Sony Embarassed и затова питах ако някои ползва такъв и знае кое е по-добро за един начинаещ "ел.четец".
А всички книги съм си теглила в .док формат, защото четях на компа или на телефона, но вече ми се ще да се "Издигна" технологично Wink.
Kindle и Sony не четат doc, само Pocketbook го прави.
Виж целия пост
# 168
Питах защо от олх, защото все пак  дори от чужбина ако го поръчаш ще има и евентуално някаква гаранция четецът.

Ако е киндъл, откъде го купуваш - директно от Амазон, Технополис или olx няма значение. При регистрацията си получаваш гаранцията. Технополис ще ти се изхилят при проблем и ще те натирят директно в Амазон. Другите големи вериги също.

Цената - много важна за някои от нас. 99 евро в немския амазон, 99 паунда в английския, 270 лв. в Технополи... за какво си говорим?
Ако попаднеш на читав продавач (на какъвто аз), получаваш си четеца за 20-25 лв над цената в Амазон, спестяваш си чакането (получаваш го на другия ден) и цялата хамалогия с немския - което за мен си беше проблем.  Mr. Green
Виж целия пост
# 169
И аз си купих Киндъл от ОLX, еми много съм доволна, срещаш се с продавача ако сте от един град.  Цените са доста по-ниски от големите магазини, а стоката е една и съща. Peace
Виж целия пост
# 170


Ако попаднеш на читав продавач (на какъвто аз), получаваш си четеца за 20-25 лв над цената в Амазон, спестяваш си чакането (получаваш го на другия ден) и цялата хамалогия с немския - което за мен си беше проблем.  Mr. Green

Може ли да ми кажеш кой е продавача, да видя какво предлага щом си доволна от него. newsm53
Виж целия пост
# 171
Преди няколко месеца си взех PocketBook mini. Чете всички формати. Изключително удобен мие, защото е много по-лек от всичко останало. Чете всички много формати - без и със защита. За електронни книги преди това ползвах таблет, но не веднъж ме е халосвал по носа ако задремя, опитвайки се да си дочета "само още мъничко" Simple Smile
Виж целия пост
# 172
Момичета, излезе ми един въпрос.
Има един киндъл, искам да го взема,(втора ръка), но не бил с оригинален кабел. Не знам какво означава това. Може ли да е някакъв проблем?
За подарък е, затова ми е леко притеснено
Виж целия пост
# 173
Той кабела е стандартен - голямо към малко usb  все едно дали ще пише амазон или не на него.
Виж целия пост
# 174
Благодаря за линковете към групите във ФБ! Вече се присъединих към няколко!  bouquet

Подкарах Kobo-то и е чудесно! Доста неща умее и мисля да се възползвам.
Виж целия пост
# 175
Здравейте! Обръщам се към притежателите на kindle, колебая се между Kindle Paperwhite и kindle new 7 wi fi. При втория вариант ме притеснява, че няма подсветка, а уж е по нов, също така, който ползва paperwhite-a има ли goodreas. Защото в нета четох, че не го поддържа, после на друго място , че го поддържа но с ъпдейт? Моля за съвет   bouquet
Виж целия пост
# 176
Ако четеш често на тъмно, вземи си и с подсветка, ако ти се случва веднъж на високосна да ти трябва, вземи си  тъча и една лампичка за вс случай да си имаш.(Всъщност това ако правилно те разбирам за какво говориш, защото киндъл 7 не се сещам какво трябва да е)
Не е по нов тъча - той замени базистния модел с  копчетата, но пейпъруайта е пейпъруайт 2, те са си новите им модели и двата + Voyage ...

goodreas - нямам идея, не ползвам.
Виж целия пост
# 177
goodreas - нямам идея, не ползвам.
Аз го ползвам активно, но основно от лаптопа, а имам и приложение на телефона.
Честно казано, на четеца и през ум не ми е минало, защото предполагам ще иска безжична връзка /а батерията ми почна да сдава багажа/ или браузване в нета, което с четец хич не е удобно.
Виж целия пост
# 178
Kindle Paperwhite има опция за Goodreads, обаче не се поддържа за нашата страна. Бутона е неактивен, и на мен ми липсва, че го ползвам.
Виж целия пост
# 179
А на тъмно paperwhite-a много ли осветява , дразни ли примерно ако някой друг спи в стаята? С него или с четец с допълнителна подсветка се чете по-добре?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия