МАРТЕНЧЕТО си расте, тупка силно сърчице! - тема 2

  • 33 564
  • 757
# 195
monichkaa, щом нямаш болки не се притеснявай. Още повече, че падането е на дупе. Изчакай си спокойно прегледа в понеделник. Всичко е наред, не бой се  Simple Smile

Тигролина, миличка дано всичко мине скоро и да е било само инцидентно това  кървене. Почивай и не прави нищо близките дни. От леглото само до банята. Вярвам, че всичко ще мине за нула време. Simple Smile Дръж ни в течение как си Simple Smile

passenger ти и Mranka сте със сходни оплаквания. Може би най-добре двете да ги сравните. Според мен са си нормалните болки от разтягането и натиска, и дано е фалшива тревога.

Butterfly<3, аз бях в 8-ма седмица, когато се боядисах и то с амонячна. Въпроса е в това, да не вдишваш парите от амоняка, а в твоя случай няма никакъв проблем. Това са малко бабини диветини с бойте - няма как да навредят на плода през кожата на главата. Естествено изпаренията на каквито и да е препарати и особено амоняка са вредни и навлизат в организма пряко. И пак няма доказателства за вреда върху плода. Това е мнението и на моята лекарка. Simple Smile

Лека и спокойна вечер на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 196
Butterfly, аз бих те посъветвала да попиташ лекаря си първо.Simple Smile Иначе и аз съм в същата дилема в момента, само че използвам къна. С тъмно кестенява коса съм но имам бели коси и от както забременях спрях с къносването, но вече доста е поизрастнала косата и бие на очи. Днес дори писах в блога на Хена Фокс да ми пратят малко инфо за къната и индигото. По принцип знам че някои билки могат да са доста токсични и затова не смея. Иначе и аз познавам доста жени който си се боядисваха през цялата бременност и няма никакъв проблем. Ма аз съм си бая страхливичка за такива работи  Simple Smile!
Виж целия пост
# 197
      Ето вредните съставки  в боите за коса  http://coiffure-beauty.com/?p=603 . Доста са, а аз съм запозната само с парабените и амонякът. Парабени, обаче има дори и в препарата ви за миене на съдове! Simple Smile Аз лично се ограничавам  от козметика с парабени , която стои дълго време върху кожата ми - лосион, крем, грим, козметика без отмиване ( балсами, маски, лак за нокти).  Амонякът, до колкото чета, е вреден при ежедневно вдишване и веднъж на месец-два надали ще е в огромна вреда.  newsm78  Повече ме плаши лосион с парабени , който ежедневно нанасям върху цялото тяло, отколкото боя за коса през 3 месеца.  Peace

Е.. от боята за коса не се ограничавам, Simple Smile боядисвам се сравнително рядко (на около 3 месеца) и вида ми с бели коси в огледалото е по-страховит от която и да е химическа заплаха. Пък и ще дойде един момент , когато ще си правим снимки по изписванията от болницата, снимки, които се  пазят цял живот и аз там с бяла коса -НЕ!  Laughing #Silly
Виж целия пост
# 198
Здравейте!

Искам да ви попитам някоя от вас замисляла ли се е за магистратура по време на бременност, и ако да - към кой университет се е насочила? Simple Smile
Виж целия пост
# 199
 Привет от мен, изпуснала съм доста, но ми простете. След като минах на антибиотик миналата седмица температурата ми спадна. Бях ви казала, че съм резервирала за четвъртък 3 дни море в Гърция и реших да тръгнем. По път започнах да подкашлям  и вече вечерта си кашлях като дърт тютюнджия.  #2gunfire реших да продължа с антибиотика, но температурата пак се вдигна и се прибрахме бързо бързо. Ходих до майчин дом, прегледаха ме на ехограф и ме успокоиха, че бебето си отговаря на седмиците, бие му сърчицето и е добре   ooooh! но не искаха да ме приемат защото не знаят защо вдигам пак температура щом пия антобиотик и т.н. Пратиха ме на УНГ и пулмолог в ИСУЛ и ВМА- никъде не искаха да ме прегледат - възмутена съм #2gunfire #Cussing out не съм била за УНС. Добре, че лекарката под нас е специалист прегледа ме и каза че съм пневмония. Сега съм на друг антибиотик, стодал и някакви таблетки. Правя инхалации и се моля да му идва края, че мн се мъча с тая кашлица - корем ме боли вече. Оплакох се Laughing
Виж целия пост
# 200
bubeto2401  не знам какво е мнението на другите мами за Майчин дом, но аз не бих стъпила там повече. Не разбирам как е възможно да размотават бременна жена с такива оплаквания   #Cussing out  Желая ти бързо оздравяване и по-малко нерви с подобни "специалисти".
Виж целия пост
# 201
Здравейте на всички!
До сега не съм писала , но ви чета с интерес.След 4 год. очакване най-накрая и аз мога да се запиша в очакващите бебчета през март. На 32 г. съм от Варна , втора бременност ми е и термитът ми не 10.03. Имам малко притеснение, преди 4 дни ми вадиха зъб и след това доста повръщах. След това бях на преглег и бебчето е добре , но аз все още се притеснявам.И сега търся малко успокоение ако някой е преживял нещо такова.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 202
Здравейте момичета  Hug, как сте? как прекарахте уикенда?Момичета искам да ви питам, дали някоя от вас е имала следните оплаквания -след ходене и стоене права получавам болки долу ниско вляво,болката не мога точно да я опиша,но е опъваща болка, от една седмица съм така, болката отминава като си легна, нямам търпение за следващия ми преглед че почнах да се притеснявам, затова реших да споделя с вас!!! Хубава вечер момичета!!!
Виж целия пост
# 203
Здравейте на всички!
До сега не съм писала , но ви чета с интерес.След 4 год. очакване най-накрая и аз мога да се запиша в очакващите бебчета през март. На 32 г. съм от Варна , втора бременност ми е и термитът ми не 10.03. Имам малко притеснение, преди 4 дни ми вадиха зъб и след това доста повръщах. След това бях на преглег и бебчето е добре , но аз все още се притеснявам.И сега търся малко успокоение ако някой е преживял нещо такова.
Благодаря предварително.
Скъпа не се притеснявай излишно, а се наслаждавай на бременността!!! Добре дошла при нас! леко бременее ти желая!
Виж целия пост
# 204
Привет от мен, изпуснала съм доста, но ми простете. След като минах на антибиотик миналата седмица температурата ми спадна. Бях ви казала, че съм резервирала за четвъртък 3 дни море в Гърция и реших да тръгнем. По път започнах да подкашлям  и вече вечерта си кашлях като дърт тютюнджия.  #2gunfire реших да продължа с антибиотика, но температурата пак се вдигна и се прибрахме бързо бързо. Ходих до майчин дом, прегледаха ме на ехограф и ме успокоиха, че бебето си отговаря на седмиците, бие му сърчицето и е добре   ooooh! но не искаха да ме приемат защото не знаят защо вдигам пак температура щом пия антобиотик и т.н. Пратиха ме на УНГ и пулмолог в ИСУЛ и ВМА- никъде не искаха да ме прегледат - възмутена съм #2gunfire #Cussing out не съм била за УНС. Добре, че лекарката под нас е специалист прегледа ме и каза че съм пневмония. Сега съм на друг антибиотик, стодал и някакви таблетки. Правя инхалации и се моля да му идва края, че мн се мъча с тая кашлица - корем ме боли вече. Оплакох се Laughing
Бубе бързо оздравяване, дано лекарката която те е прегледала ти е сложила точна диагноза, защото пневмонията си е сериозно заболяване и е нужно сериозно лечение! Лично при мен два пъти са давали грешна диагноза пневмония, а съм била с бронхит, макар че лечението е същото!Мила аз точно когато разбрах че съм бременна пиех вторият си антибиотик, бях с температура, страхотна кашлица, така бях болна цял месец,но се оправих, сега се надявам всички изследвания които ми предстоят да са ок, че колко лекарства съм изпила, без да знам че съм бременна, а всички те не се препоръчват по време на бременност!!!Бързо оздравяване  Hug
Виж целия пост
# 205
Привет от мен, изпуснала съм доста, но ми простете. След като минах на антибиотик миналата седмица температурата ми спадна. Бях ви казала, че съм резервирала за четвъртък 3 дни море в Гърция и реших да тръгнем. По път започнах да подкашлям  и вече вечерта си кашлях като дърт тютюнджия.  #2gunfire реших да продължа с антибиотика, но температурата пак се вдигна и се прибрахме бързо бързо. Ходих до майчин дом, прегледаха ме на ехограф и ме успокоиха, че бебето си отговаря на седмиците, бие му сърчицето и е добре   ooooh! но не искаха да ме приемат защото не знаят защо вдигам пак температура щом пия антобиотик и т.н. Пратиха ме на УНГ и пулмолог в ИСУЛ и ВМА- никъде не искаха да ме прегледат - възмутена съм #2gunfire #Cussing out не съм била за УНС. Добре, че лекарката под нас е специалист прегледа ме и каза че съм пневмония. Сега съм на друг антибиотик, стодал и някакви таблетки. Правя инхалации и се моля да му идва края, че мн се мъча с тая кашлица - корем ме боли вече. Оплакох се Laughing
Бубе бързо оздравяване, дано лекарката която те е прегледала ти е сложила точна диагноза, защото пневмонията си е сериозно заболяване и е нужно сериозно лечение! Лично при мен два пъти са давали грешна диагноза пневмония, а съм била с бронхит, макар че лечението е същото!Мила аз точно когато разбрах че съм бременна пиех вторият си антибиотик, бях с температура, страхотна кашлица, така бях болна цял месец,но се оправих, сега се надявам всички изследвания които ми предстоят да са ок, че колко лекарства съм изпила, без да знам че съм бременна, а всички те не се препоръчват по време на бременност!!!Бързо оздравяване  Hug
Благодаря, но утре си влизам в болница Hug
Виж целия пост
# 206
Здравейте на всички!
До сега не съм писала , но ви чета с интерес.След 4 год. очакване най-накрая и аз мога да се запиша в очакващите бебчета през март. На 32 г. съм от Варна , втора бременност ми е и термитът ми не 10.03. Имам малко притеснение, преди 4 дни ми вадиха зъб и след това доста повръщах. След това бях на преглег и бебчето е добре , но аз все още се притеснявам.И сега търся малко успокоение ако някой е преживял нещо такова.
Благодаря предварително.
Скъпа не се притеснявай излишно, а се наслаждавай на бременността!!! Добре дошла при нас! леко бременее ти желая!
Благодаря много за отговора и за пожеланията. Толкова дълго го чакахме ,че сега се притеснявам и от най-малкото.Лека вечер на всички.
Виж целия пост
# 207
Привет от мен, изпуснала съм доста, но ми простете. След като минах на антибиотик миналата седмица температурата ми спадна. Бях ви казала, че съм резервирала за четвъртък 3 дни море в Гърция и реших да тръгнем. По път започнах да подкашлям  и вече вечерта си кашлях като дърт тютюнджия.  #2gunfire реших да продължа с антибиотика, но температурата пак се вдигна и се прибрахме бързо бързо. Ходих до майчин дом, прегледаха ме на ехограф и ме успокоиха, че бебето си отговаря на седмиците, бие му сърчицето и е добре   ooooh! но не искаха да ме приемат защото не знаят защо вдигам пак температура щом пия антобиотик и т.н. Пратиха ме на УНГ и пулмолог в ИСУЛ и ВМА- никъде не искаха да ме прегледат - възмутена съм #2gunfire #Cussing out не съм била за УНС. Добре, че лекарката под нас е специалист прегледа ме и каза че съм пневмония. Сега съм на друг антибиотик, стодал и някакви таблетки. Правя инхалации и се моля да му идва края, че мн се мъча с тая кашлица - корем ме боли вече. Оплакох се Laughing
Бубе бързо оздравяване, дано лекарката която те е прегледала ти е сложила точна диагноза, защото пневмонията си е сериозно заболяване и е нужно сериозно лечение! Лично при мен два пъти са давали грешна диагноза пневмония, а съм била с бронхит, макар че лечението е същото!Мила аз точно когато разбрах че съм бременна пиех вторият си антибиотик, бях с температура, страхотна кашлица, така бях болна цял месец,но се оправих, сега се надявам всички изследвания които ми предстоят да са ок, че колко лекарства съм изпила, без да знам че съм бременна, а всички те не се препоръчват по време на бременност!!!Бързо оздравяване  Hug
Благодаря, но утре си влизам в болница Hug
Оле милата, така тъкмо ще си под постоянно лекарско наблюдение!Стискам палци, всичко да мине бързо и да се прибереш вкъщи здравичка, за да може да се наслаждаваш на бременността без притеснения!!!Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 208
още в по-предишна тема писах, че това с боядисването е бла-бла  ooooh!
боядисвала съм се с предишните си бременности, с тази преди месец, скоро влязох в 14 седмица
Simple Smile
родила съм две здрави и без психически отклонения /към момента/ деца
какво трябва да се случи с бебето, ако се боядисате преди 4тия?
Виж целия пост
# 209
Бубенце, желая ти много бързо оздравяване и скоро да ни се похвалиш, че си здрава и права ! Гушки и да ни информираш от време на време как вървят нещата. Hug Hug Hug

janica kenkova , добре дошла при нас!   bouquet Не се притеснявай за зъболекаря. На мен и операция на киста са ми правили по време на бременността, без да знам, че съм бременна. Спокойствие и всичко ще е наред Simple Smile Лека и пухкава бременност ти желая Simple Smile

Butterfly<3
, и аз като постоя много време права или като се пренатоваря(като днес например) и ме понаболява доста. И аз се лекувам с лежане пред телевизора с лаптопа в ръце. Помага  Wink

Хайде лека и спокойна вечер от мен и чудесен старт на новата седмица!  Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия