Изпращаме лятото сега, Декември ще сбъднем голяма мечта!

  • 29 467
  • 752
# 630
Dimitria Ivanova, абсолютно никакъв проблем не е, че е редовно. Точно на такива (редовни) студентки се дава тази помощ. От социалните изобщо не ги интересува дали работиш или не. Те проверяват единствено студентския ти статус. А майчинството няма как да ти го откажат. По закон ти се полага, без значение какви допълнителни помощи ще получиш! Simple Smile Така че, няма страшно!  Peace
Виж целия пост
# 631
Здравейте,
да се отчета и аз от вчерашната ЖК. Бебчо е добре, лекарката никога не го мери, защото още било рано, но вече е обърнат с главичката надолу. Показа ми къде са крачетата и ръчичките на корема ми и малкия се разрита, като видимо изду корема ми. Много мило ми стана.
От октомври, най късно 15.10 излизам в болничен вече, че нищо още не сме купили за малкия мъж. Нямам търпение да имам цял ден за себе си по разходки и шопинг Simple Smile

Поздрави Simple Smile
Виж целия пост
# 632
Здравейте!!!

Исках да попитам нещо, което не ми стана много ясно. Една приятелка, която получи помощ за майка студентка преди няколко години, днес ми каза, че могат да откажат да ми изплащат майчинството от държавата ако съм записана редовна форма на обучение във ВУЗ и получа помощта от 2880 лева. Аз си имам необходимия стаж и не разбирам как точно могат да ми я откажат, но все пак според вас има ли такава опасност. Видя ми се направо абсурдно това твърдение, ама знам ли???  newsm78

Благодаря предварително.

Тази помощ се изплаща САМО на редовно записани, не виждам как ще ти спрат другото майчинство от осигурителния стаж, няма логика, тези 2880лв са сметнати за МРЗ, която е била не знам, може би преди 2 години- 12мx240лв=2880лв, дори тази помощ според мен трябва да се актуализира към днешната МРЗ, която е 340лв., а майчинството е нещо отделно, как така ще ти го отнемат, ти си се осигурявал за този риск, плащал си  си, не мисля, че трябва да се притесняваш за него.
Виж целия пост
# 633
Добро утро и от мен, мами   bouquet
Вили,  Роси, радвам се за хубавите новини. Вили, има време да се обърне бебчо Simple Smile Ти само имай вяра.
И аз нямам търпение вече да изляза в болничен. 45 дни преди термина ми се падат на 26.10, но за преди това съм си оставила отпуска 10 дни и ето го, стига всичко да е наред - ще работя до към 10.10  Simple Smile
И ние почти нищо не сме купили - освен количката (3 в 1) и шапчица естествено. Снощи поръчахме 2 неща от интеренет - от китайчовците, та ще ги видим когато пристигнат.  Hug
Виж целия пост
# 634
Добро утрооо Simple Smile
Остана един месец работа Simple Smile Нищо всъщност...после да видим с какво ще се уплътнява времето Simple Smile
Все си мисля, че остава много време за покупки, но май не е така...ще започнем скоро, скоро Simple Smile
Чакам две, три неща преди това и запретвам ръкави Simple Smile
Виж целия пост
# 635
- многократни пелени - и аз много се замислях по въпроса и изчетох темите, но някак си още не съм 100% убедена. Първо много от тях са с изкуствени материали,  второ -практичноста им (изпускат и трябва да се сменят често) и трето -хамалогията, която сигурно ще ми дойде в повече. Освен това съм сигурна,  че в детската ясла ще откажат да ползват нещо друго освен памперси. При всички положения,  в темите които изчетох съветват за новороденото да се ползват памперси ...
- аз пък смятам да ползвам еднократни само докато падне пъпчето, другото си зависи от марката и структурата на бебето дали ще пропуска, това няма как да се разбере предварително. Аз смятам да направя всичко възможно да науча малкия да ходи на гърне колкото се може по-рано, за да няма проблеми с яслата. Относно другите ти притеснения вече съм писала своето мнение.

За помощите за майка-студентка също съветвам да се питат социалните. Но никъде в закона няма изисквания майката да не работи, за да получи помощта. Не съм сигурна, но НАП и социалните не се ли финансират от отделни бюджети в различни министерства? Ако е така, не виждам логика да ти отказват едното за сметка на другото, защото има различни изискания по различни закони. Но както писах - най-добре питай съответните компетентни лица, Dimitria Peace

Поздравления на всички за чудесните новини от прегледи  Hug И аз днес съм "на кино" (както казва мъжа ми  Laughing) и нямам търпение да видим колко е пораснал младежа  Heart Eyes
Виж целия пост
# 636
Момичета, моят 45-дневен се пада чак на 30 октомври,  обмислям да изляза в болничен от началото на октомври, че нещо не мога повече, пък и ме чака цял апартамент да се прави, даже съм малко притеснена дали ще ще стане всичко до бебо.. Rolling Eyes Cry

Почнахте ли да ходите на запис на тонове? Аз трябва да ходя за пръв път във вторник и ми е интересно какво представлява.
Виж целия пост
# 637
politam, моят пък е началото на ноември, но ако не се чувстваш добре и имаш други задачки- няма какво да го мислиш Simple Smile Ще се справите с ремонта  bouquet
Виж целия пост
# 638
politam, и ние сме в ремонт.Целия ни апартамент е пълна кочина,всичко е по торби,кашони,нямам гардероб,кухня.Лудница е в нас.И аз вече съм доста притеснена,че времето напредва.А и нямам никакво време нито възможност в момента да пазаря за бебо.... Sad
Виж целия пост
# 639
whiteflower, и аз нищо не съм купувала за бебо, даже не съм и гледала, защото гледам плочки за баня,кухни мебели, и какво ли не друго..Всъщност моето не е дори ремонт, а е цял апартамент, който е на замазка...Даже ми е леко гузно, четейки за мамите, които са започнали с покупки и подготовка Embarassed
Виж целия пост
# 640
Няма защо да ти е гузно, по-важно в твоя случай е да има къде да живеете, а ако имаш финансова възможност наведнъж, всичко можеш да напазаруваш много бързо. Ние купуваме по малко всеки месец по заплатено време Simple Smile
Виж целия пост
# 641
politam , и аз така се чувствам.Притеснявам се и от към финанси ,всичко заминава за ремонта.Смятам да си напазаря само най необходимото за бебо ,дори количката смятам да купя след раждането живот и здраве.Сега няма да имам възможност.
Виж целия пост
# 642
 Simple Smile Здравейте и от мен Simple Smile
Да ви успокоя момичета,че не сте сами....и аз нямам нищо освен кошара за бебка и малко дрехи,които ми дадоха, но те не всички са за новородено...та и дрехи трябва да купим и скрин и всичко необходимо за мен за болницата...и помпа и т.н като се сетя и изпадам в паника кога...а за моя приятел все имало време.....викам му само се моля да не ни изненада по-рано,че ще те видя как има време...Количката поне сме решили след като се роди бебка да я купим. Иначе и от финансова гледна точка после е много трудно всичко накуп да се вземе.

И моят 45 дневен болничен е в началото на ноември, но ще го почакам още малко да свърши и септември и ще го мятам ...да почваме малко с малко да пазарим някакви неща Rolling Eyes, защото вече не ми е спокойно...добре,че поне сме боядисали и направили място за скрин+кошара ама само до там...

 Hug на мамите с хубави новини от прегледите....Цвети и ти да се похвалиш от днешния преглед Simple Smile какво видя на "киното" Simple Smile

На мамите,които работят по-бързо да свършва петъка,че да идва уикенда да си почиват Simple Smile
Виж целия пост
# 643
Роси, как така не го мери, защото било много рано??? Shocked На абсолютно всяка ЖК се мери, от началото се мереше бебето цялото, по някое време се мина на мерене на диаметъра на главичката, бедрената кост и диаметър на коремчето и съобразно тези мерки и на теглото..Не са ли ти мерили бебето никога??? Изпадам в тих ужас #Crazy

Цвети,
по въпроса за НАП и НОИ и социалните - ами нищо общо нямат..НАП пари не дават, НОИ дават парите, НАП е приходна администрация, демек само взема Grinning Всички болнични се изплащат от НОИ. Помощите се изплащат от дирекциите "Социално подпомагане"Peace http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/

Моят 45-дневен се пада на 01.11 - събота, така че съм официално до края на октомври на работа. Дали ще излезна преди това - не се знае знае ли се  Mr. Green
Виж целия пост
# 644
Благодаря ви за информацията, момичета. Както казах и на мен ми се видя странно, ама рекох да попитам за всеки случай.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия