Майкъл, Декемврийското ни талисманче, бързо да пораства и да е със своето мамче!

  • 31 152
  • 757
# 165
Много хубаво и мило изглежда, но не знам в коя болница и коя медицинска сестра го прави, освен на клипчето. Много е далеч от реалността в Бг, пък и във Франция ме съмнява така да ги къпят бебетата.
Виж целия пост
# 166
Тук никоя акушерка няма как да го прави, защото те все бързат, няма достатъчно персонал, така че няма как да обърне толкова време на едно бебче. Но пък не виждам проблем майката да се научи да го прави с бебчето си  Heart Eyes Това напомня естествената среда, в която е било до скоро - утробата и го успокоява (водата, обхващането на главичката с 2 ръце). На един курс за бъдещи майки акушерката учеше татковците как да повиват бебчето, да го хващат точно така за главичката и да го люлеят с цел да се успокои при плач и колики.
Виж целия пост
# 167
Ами не знам. Или не всички бебета еднакви или има някаква тънкост, защото като къпехме баткото в началото, изобщо не искаше да го потапяме във водата - пищеше. Само го държахме с ръце и го поливахме. Може би поне месец беше така, докато малко по малко свикна да е във водата.
Виж целия пост
# 168
А сега: българската действителност:
Виж целия пост
# 169
Благодаря ви момичета   bouquet
Явно всеки лекар сам преценя според ситуацията. Мен ме гледаха на вагинален последно в 16 г.с. защото на първата ФМ беше отбелязана скъсена шийка и за по-точно измерване. Но напоследък се усещам тясна и при взимане на МБ такъв дискомфорт изпитах, че скоро не искам да повтарям.

ПС: Браво за хубавите новини от прегледи и едрите бебчета.
В това петъчно време искам вкъщи да си полегна, с книжка в ръка  Peace
Виж целия пост
# 170
А сега: българската действителност:

Оооооо, ужас! У-жас!
За какъв дявол ти е да къпеш ежедневно, ако ще причиняваш този рев и на бебока и на себе си...
И как ревнаха всички в хор  Joy Heart Eyes
Виж целия пост
# 171
В това петъчно време искам вкъщи да си полегна, с книжка в ръка  Peace
Подкрепям с две ръце, Роси Peace Аз точно това ще направя - след малко се омитам по-рано от работа и точно това си мисля да направя  Whistling
Виж целия пост
# 172
някои може ли да ми каже какви са ми резултатите и за какво са? извинявам се за невежеството но не съм в бг и не мога разбера за какво са
ery 3.70
hg 108
hct 0.321
trom 245
Виж целия пост
# 173
Момичета, искам да ви попитам идната седмица някоя от вас планира ли да посети някое училище за бременни/родители в София? Тръгваме утре на там и ми се ще ако има нещо интересно да успея да го посетя. Вярвам, че на подобни мероприятия освен полезно е и безкрайно интересно и забавно!
Виж целия пост
# 174
Пак ви изпуснах ама  сега се връщам да чета.
Виж целия пост
# 175
някои може ли да ми каже какви са ми резултатите и за какво са? извинявам се за невежеството но не съм в бг и не мога разбера за какво са
ery 3.70
hg 108
hct 0.321
trom 245

Тъй като на мен слабото място ми е хемоглобина- за него мога да кажа, че ти е нисък- 108. Другите показатели не мога да ги коментирам. Няма ли референтни стойности  Thinking
Виж целия пост
# 176
някои може ли да ми каже какви са ми резултатите и за какво са? извинявам се за невежеството но не съм в бг и не мога разбера за какво са
ery 3.70 - еритроцити
hg 108 - хемоглобин
hct 0.321 - хематокрит
trom 245 - тромбоцити
Виж целия пост
# 177
някои може ли да ми каже какви са ми резултатите и за какво са? извинявам се за невежеството но не съм в бг и не мога разбера за какво са
ery 3.70
hg 108
hct 0.321
trom 245

Глорита, като цяло хемоглобина ти е занижен, но за бременна жена (до колкото ми е известно) над 100 се приема за що-годе нормално ниво. При Hg под 120 е нормално еритроцитите(ery) и хематокрита (hct)  също да са с по-ниски стойности. Границите за ery са 3.9-5.3; за hct - 0.360 - 0.470.
Тромбоцитите ти са бомба  Laughing
Виж целия пост
# 178
АГ-то ще ти е най- полезен Simple Smile
Виж целия пост
# 179
Моят хемоглобин последно беше 109, доки каза, че не трябва да пада под 110 и ми даде да пия Ферофолгама, предполагам и ти ще трябва да се приемаш допълнително желязо. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия