Захранване на бебето – кога, как, с какво?

  • 233 437
  • 2 143
# 345
Аз го кърмя след хип-ската каша.
Виж целия пост
# 346
Аз имам въпрос.Започнах захранването с пюрета(зеленчукови)Изяжда по 50-60 гр. на обедното хранене.Мога ли да почна да давам и каша следобеда при положение,че не съм заместила изцяло обедното и не сме пробвали всички зеленчуци още?
Виж целия пост
# 347
Аз имам въпрос.Започнах захранването с пюрета(зеленчукови)Изяжда по 50-60 гр. на обедното хранене.Мога ли да почна да давам и каша следобеда при положение,че не съм заместила изцяло обедното и не сме пробвали всички зеленчуци още?
аз мисля че захранването е по скоро детето да свикне с различните видове храна а не толкова за заместване на храненето. Не бързай да даваш 2-3 пъти на ден твърда храна все още щом искаш да даваш каша редувай ги каша пюрета поне аз така правех в началото хем менюто ще се разнообрази хем няма да натоварваш коремчето толкова.
 а по въпроса за млякото в кашите то реално погледнато в състава на АМ също пише обезмаслено мляко
Виж целия пост
# 348
Аз имам въпрос.Започнах захранването с пюрета(зеленчукови)Изяжда по 50-60 гр. на обедното хранене.Мога ли да почна да давам и каша следобеда при положение,че не съм заместила изцяло обедното и не сме пробвали всички зеленчуци още?
Според мен трябва да заместиш изцяло храненето със зеленчуковото пюре и да изчакаш да се регулира стомахчето и през това време да разнообразяваш със зеленчуците. Чак след това да включиш кашата.
Виж целия пост
# 349
мария 87 Не е задължително да заместваш обедното и чак тогава да почнеш с каша следобяд. Аз давам зеленчуково пюре на обяд - колкото иска ( м/у 60 и 100гр ) и след това кърмя. Така е и следобяд, давам около 60-100гр каша и давам после да суче. И така мисля да е докато имам кърма или до годинката  Peace Все пак това са препоръките на СЗО.
Виж целия пост
# 350
Аз почти бях успяла да заместя обедното хранене,но един ден преяде с тиква и се върнахме от нулата.2-3 дни не й давах пюре и после пак почнах,но сега ме е страх да давам повече,за да не стане пак така
Виж целия пост
# 351
Записвам се да ви следя.Ние сме на АМ.Смятам живот и здраве като стане на 5 месеца да започна с картоф Simple Smile Но съм сигурна, че ще ми възникнат хиляди въпроси Simple Smile

Лек ден и хубав празник на всички  Hug
Виж целия пост
# 352
Дам, тези каши... Аз купих млечни на Лактана, Хип и Хумана. Първите две са с преходно мляко, питах и ми отговориха, че ползват АМ на съотетния прозводител. А хумана са със обезмаслено мляко и сигурно ще я дам по-натам към 7-8-9 месец, макар че четох че се понасяли добре от бебчетата  Peace
Ще се радвам, да споделите и други каши, които са с АМ, мисля Милупа....
Аз още съм на безмлечна, ама предпочитам да си е млечна занапред  baby_neutral
Чудя се защо ги правят със сухо мляко, а не АМ, изобщо не са евтини и ги дават за след 4 ти месец...
В петък бяхме на консултация с малкия и според педиатърката млечните каши са с преходно мляко, а безмлечните са за бебета с алергия към млечния белтък. Аз купих млечна на Милупа и към края на седмицата я започваме Simple Smile
А имам и едно питане - когато се въведат местните пюрета кое месо е първо?
Виж целия пост
# 353
Моето бебе е на 4 месеца и една седмица. Яде 5 пъти по 200мл АМ. От няколко дни започна да се събужда и за шесто хранене към 00:00. Пред деня яде на 2-3 часа и вечер си спи. Възможно ли е млякото да не му стига вече?
Виж целия пост
# 354
Моето бебе е на 4 месеца и една седмица. Яде 5 пъти по 200мл АМ. От няколко дни започна да се събужда и за шесто хранене към 00:00. Пред деня яде на 2-3 часа и вечер си спи. Възможно ли е млякото да не му стига вече?
може вече зъбките да го тормозят. Обикновено сега започват мъките с тях. Това може да разбереш ако мине номера с водичка , биба или гелче за венците.
Виж целия пост
# 355
Моето бебе е на 4 месеца и една седмица. Яде 5 пъти по 200мл АМ. От няколко дни започна да се събужда и за шесто хранене към 00:00. Пред деня яде на 2-3 часа и вечер си спи. Възможно ли е млякото да не му стига вече?

Това количество, което яде, е за дете на една годинка. Според мен е
абсурдно да е гладен. Събуждането му би трябвало да се дължи на
нещо друго.
Виж целия пост
# 356
Защо да е количеството за дете на 1 годинка? Малкия е на 5 месеца и половина и пие по 250 ml. на хранене. Вярно е, че яде по 4 пъти само, и има 2 заместени хранения, но когато е за хранене с АМ 250 ml. докато не ги изпие няма мира.
Виж целия пост
# 357
Не че се заяждам, но защо давате на децата такива количества? Педиатрите не са ли ви обяснили по колко мл АМ на колко месеца се дава  newsm78
Виж целия пост
# 358
Цитат
Не че се заяждам, но защо давате на децата такива количества? Педиатрите не са ли ви обяснили по колко мл АМ на колко месеца се дава
И аз не се заяждам,ама 'що си мислиш,че децата се гледат по калъп?! newsm78 Един възрастен се наяжда с порция 200 гр. друг с 500гр. Децата са различни и ако няма прекомерно наддаване и повръщане не е нужно да се спазват строго препоръките.

На педиатрите като гледам знанията и разбиранията им за детското хранене са на поне 40 г.
Виж целия пост
# 359
Ясно, че децата не се гледат по калъп, но все пак
е важно, че прекомерното хранене и наддаване има
връзка с рахита. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия