Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-5

  • 128 862
  • 766
# 150
Здравей! Изравнителният болничен, за който ти говорят е този, издаден от педиатъра. Като гледам, педиатъра си е свършил работата и в болничният ти е включил тези 7 дни, с които си родила преди термин и които з-на ти дава право да ползваш.Simple Smile  Една проста аритметика, за да ме разбереш по-лесно. 45 дни болничен преди раждане+42 дни от болничното заведение+55 от педиатъра=142.
142-135=7 дни, включени в първоначалния болничен, но неползвани от теб, т.к. си родила преждевременно. Ето защо, всичко, което е под или над дните 45 дни преди раждане, се отразява в болничния, издаден от педиатъра на детето ти., който по принцип е 48 дни!
Болнични листове се изплащат в срок до 15 работни дни от подаването им в нои. Въпреки, че те са вече електронни и нои получава елекронно болничните от самите лекари, за реално подаване се счита датата на която работодателят го е входирал в нои, заедно с придружаващите го документи. По ГПК сроковете започват да текат от деня, следващ този на подаването. А ако този ден е неработен-тече от следващия работен. Ако документите ти са входирани от работодателя на 09.04.15, значи срока за плащане от страна на нои изтича на 05.05. Не се броят офиц. празници и съботите и неделите. Парични преводи от нои се правят само във вторник и четвъртък.
Виж целия пост
# 151
Колко дни след статус изплатен постъпва реално преводът по болничния? няколко дни.виж на линка получени обезщетения А този след раждането педиатърът на бебето ли издава или личният ми лекар? след болничния от болницата ти издава последния болничен педиатърът Нещо от болницата представям ли като документ?  не,освен болничният от болницата


благодаря ти, Елфита
само нещо да уточним, че не ми стана много ясно от обяснението - става дума за педиатъра на бебето, който съм избрала или педиатър от болницата, кой издава документа за болничния лист?
Виж целия пост
# 152
Лекарят,който си избрала за бебето да му бъде личен лекар.Не винаги е педиатър.В болницата,за болнични вече нямаш работа
Виж целия пост
# 153
Лекарят,който си избрала за бебето да му бъде личен лекар.Не винаги е педиатър.В болницата,за болнични вече нямаш работа

ясно, значи след изписването вторият болничен (след 45-дневния) се издава от лекаря на бебето, когато го посетим за първи път

благодаря отново, не съм особено запозната с тези подробности и затова питам за всеки детайл Hug
Виж целия пост
# 154
Здравейте! Интересува ме следното : Баща иска да използва 15 календарни дни за бащинство . От НОИ казват, че имаме грешка в Приложение 1. Кое е това приложение , от системата ли е или е на бланка. Благодаря предварително! Simple Smile
Виж целия пост
# 155
На бланка...
http://www.noi.bg/forusers/forms/239-maternity/944-pril1benefits
Виж целия пост
# 156
Здравейте, имам следното питане:
Изплатиха ми болничния от февруари  Whistling който беше за 7 календарни дни, като по график 5 от тях ми бяха работни. Освен 3-те дни изплатени от работодател, НОИ ми е изплатил 1 ден. Не би ли трябвало да изплатят 2 дни, или аз съм в грешка?
Виж целия пост
# 157
Здравейте, имам следното питане:
Изплатиха ми болничния от февруари  Whistling който беше за 7 календарни дни, като по график 5 от тях ми бяха работни. Освен 3-те дни изплатени от работодател, НОИ ми е изплатил 1 ден. Не би ли трябвало да изплатят 2 дни, или аз съм в грешка?

Да,би трябвало от 5 работни НОИ да плати 2.Пиши мейл и питай защо
Виж целия пост
# 158
Здравейте, имам следното питане:
Изплатиха ми болничния от февруари  Whistling който беше за 7 календарни дни, като по график 5 от тях ми бяха работни. Освен 3-те дни изплатени от работодател, НОИ ми е изплатил 1 ден. Не би ли трябвало да изплатят 2 дни, или аз съм в грешка?

Да,би трябвало от 5 работни НОИ да плати 2.Пиши мейл и питай защо

Зависи не само дали дните на нас са ни работни, а и дали по принцип са работни за съответното населено място  Peace На мене не ми изплатиха една събота, когато трябваше да съм на работа, защото официалната събота за отработване беше друга; във Варна пък, си спомням, че им платиха с по един ден по-малко болнични на разни мами, защото имаше такъв, обявен за неработен, който е празник на града...
Виж целия пост
# 159
Ти целия март ли си в болничен?Той представен ли е в НОИ.Извади си ПИК код и си рагледай нещата
[/quote]

Благодаря за отговора, нещата се оправиха. Още на следващия ден получих остатъка от сумата. Не съм много наясно защо този път дойде на две части. Аз от началото на бременноста съм в болнични и всеки месец около 17-то число ми издават нов болничен. Но това едва ли е от значение, след като в крайна сметка сумата постъпи, нищо, че е на два пъти.
Виж целия пост
# 160
Здравейте,
предстои ми раждане в края на месец юни. Поради усложнения по време на бременността, съм в болничен от началото на ноември. Изкарах си ПИК в НОИ и установих, че от началото на годината нито един болничен не ми е изплатен. Статусът им е "в момента се обработва". Иначе редовно си изпращам хартиеното копие до фирмата, както му е реда. Някоя от вас имала ли е такъв проблем?
Виж целия пост
# 161
Здравейте,
предстои ми раждане в края на месец юни. Поради усложнения по време на бременността, съм в болничен от началото на ноември. Изкарах си ПИК в НОИ и установих, че от началото на годината нито един болничен не ми е изплатен. Статусът им е "в момента се обработва". Иначе редовно си изпращам хартиеното копие до фирмата, както му е реда. Някоя от вас имала ли е такъв проблем?

Пишеш мейл до НОИ с въпрос защо са така нещата?
Виж целия пост
# 162
Здравейте! Имам проблем с болничния за периода 23,03-26,04. Имам ПИК код и когато го въведа излиза по система, че болничния ми е изплатен на 29,04, но аз нямам никакви постъпления по сметката си. В сайта на НОИ пише, че актуалната ми сметка е някаква, която не съществува от 8 години. Разговарях с хора от счетоводството на фирмата, в която работя и те потвърдиха, че са дали актуалната ми сметка и най - вероятно просто в НОИ не са си обновили информацията в сайта. На националния на НОИ естествено никой не отговаря от вчера насам, постоянно съм в режим изчакване. Възможно ли е въпреки предоставена актуална сметка тези да са ми превели пари по несъществуващата сметка и как да раpбера? Не е ли редно щом пише, че са ми ги изплатили на 29,04 аз да ги имам по сметката на 30,04, нали само вторник и четвъртък изплащат.
Виж целия пост
# 163
Здравейте! Имам проблем с болничния за периода 23,03-26,04. Имам ПИК код и когато го въведа излиза по система, че болничния ми е изплатен на 29,04, но аз нямам никакви постъпления по сметката си. В сайта на НОИ пише, че актуалната ми сметка е някаква, която не съществува от 8 години. Разговарях с хора от счетоводството на фирмата, в която работя и те потвърдиха, че са дали актуалната ми сметка и най - вероятно просто в НОИ не са си обновили информацията в сайта. На националния на НОИ естествено никой не отговаря от вчера насам, постоянно съм в режим изчакване. Възможно ли е въпреки предоставена актуална сметка тези да са ми превели пари по несъществуващата сметка и как да раpбера? Не е ли редно щом пише, че са ми ги изплатили на 29,04 аз да ги имам по сметката на 30,04, нали само вторник и четвъртък изплащат.

Как по точно от фирмата са дали актуалната ти сметка?Ти попълни ли прил 7 с новата ти сметка?Попълни го и го предай в работата,те ще го представят в НОИ.От НОИ ще ти преведат парите по сметката,която фигурира на сайта.Нито от работата,нито от НОИ имат задължение да знаят по коя точно сметка искаш да ти ги пуснат.Твое задължение е да ги уведомиш с прил 7
Хубаво прочети кога ще ти пуснат парите.Според мен ще е на 5 ти,а ведомостта ти е от 29 ти
Виж целия пост
# 164
Ами не съм попълвала, обаче от НОИ ми казаха да се разбера с моето счетоводство и че те трябвало да подадат актуалната сметка. Съответно аз се обадих във фирмата и те казаха, че са посочили актуалната ми сметка по която да ми бъде изплатен болничния. Никой нищо не ми е казвал за прил 7 и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия