Юнак или мадама шава във коремчето на МАРТЕНСКАТА мама?! - тема 3

  • 38 359
  • 736
# 135
Гм, с магнезий и повече почивка всичко ще е наред, не се притеснявай!
Виж целия пост
# 136
гм, честито пол  Hug за контракциите не се притеснявай, всичко ще е наред  Simple Smile
и аз искам вече да знам пола  #Cussing out, но ще чакам до 20 -ти на ФМ. Дано се види ясноо и категорично  Mr. Green
Виж целия пост
# 137
Благодаря за подкрепата момичета   bouquet
за щастие не са силни контракциите, даже сега вечерта почти не ги усещам  Simple Smile
Виж целия пост
# 138
Здравейте на всички .
Вчера бях на фм и съм много доволна от доц Ковачев.Подробно ми обясняваше всяко нещо което гледа. Много обстойно огледа бебчето и е почти сигурно че пак ще имаме мома.Но малко ме притесни това , че се съмнява за плацента превия.Успокои ме че има още време да се промени това и затова ме вика пак в 22-24гс. Не съм много наясно ,но от това което прочетох уж за успокоение се притесних повече .Има ли някой който се е сблъсквал с този проблем.
Виж целия пост
# 139
Здравейте на всички .
Вчера бях на фм и съм много доволна от доц Ковачев.Подробно ми обясняваше всяко нещо което гледа. Много обстойно огледа бебчето и е почти сигурно че пак ще имаме мома.Но малко ме притесни това , че се съмнява за плацента превия.Успокои ме че има още време да се промени това и затова ме вика пак в 22-24гс. Не съм много наясно ,но от това което прочетох уж за успокоение се притесних повече .Има ли някой който се е сблъсквал с този проблем.
И аз съм с плацента превия, но уж се вдига  newsm78
Виж целия пост
# 140
добро утро на всички   bouquet
janica kenkova, няма нищо тревожно, Предната бременност бях с плацента превия, видя се на ФМ, но после се вдигна. Има много време, няма от какво да се притесняваш  Hug
Виж целия пост
# 141
Благодаря за успокоението.Надивам се и при мен да се вдигне. Доктора каза че сега сме били на границата.
Виж целия пост
# 142
Момичета, имате ли подуване на червата, боцкане или подобни неприятни усещания?
При мен от почти месец все ме болят червата, от двете страни пъпа и няколко мм под него. Вече не знам какво да ям. Дали ще отшуми?
Взимам мезим форте по предписание на лекаря, но мисля да посетя и гастроентеролог. Иначе си ходя нормално по голяма нужда.
Хапна ли обаче нещо с повече подправки или по-студено, много ме свиват червата, колики, спазми, поне ден два докато се поуспокоят. Никога преди това не съм имала подобни проблеми.
Терминът ми е 30март, т.е. все още съм в 4-ти месец, дали ще отшуми този проблем след това?

Zoline, с теб се познаваме от темата за ендометриоза. Аз понякога имам същите симптоми като твоите. Но ги имам още преди да забременея. Болки ниско долу в корема, продължаващи няколко секунди. И ако не са придружени с газове, бих ги помислила за контракции. През бременността зачестиха. Мисля при мен се дължат именно на ендометриозата.

А между другото, как се усещат контракциите в ранните месеци?
8
Виж целия пост
# 143
Здравейте мамчета   bouquet  bouquet  bouquet

Отдавна не съм се включвала, но пък чета редовно Simple Smile Просто няма с какво да се похваля и най-важното - няма от какво да се оплача Simple Smile

gm01 - браво за девойката Simple Smile Всичко ще е наред Simple Smile

Zoline
, аз също ходя всеки месец на фетална морфология или иначе казано доплер. Не са ми правили втори БХС, понеже нямаше нужда. При мен ФМ бяха в 12, 16 и сега в 21 седмица. Принципно препоръчват по-често наблюдение в случайте, когато е имало проблем с предни бременности или пък нещо в размерите не отговаря точно на седмицата на бременноста. Това е с цел да се изяснят причините. Примерно при мен на първата бебо беше по-голям от размера на седмицата, следващия преглед си вървеше отново с толкова дни напред. естествено при мен са толкова чести и заради други проблеми от предна бременност, но казвам какви могат да бъдат причините. Колкото до БХС-то, правят второ, ако резултатите от първия не са много ясни или има съмнения  за проблем.

Колкото до болките в областта на корема, най-вероятно става дума за гастрит или колит. При мен колита се разви с началото на бременността и вероятно го отключих, "благодарение" на гаденето и повръщането. Внимавайте какво ядете - да няма люто, пържено и много подправки и ще затихне. Макар аз самата да си ям каквото ми се яде и да си ме боли, като взема да се вкарам ред се оправям  Party

Софийски мами,
вие ходите ли на училища за бременни? Понеже сме се събрали малка група Мартенки, които сме редовни, та се чудех дали няма някоя от вас, дето не си е казала и да не се познаваме Simple Smile Нашата групичка е доста редовна от вторник до петък. Ако има желаещи мога да споделя повече информация Simple Smile Лекциите са интересни и имат и много подаръчета Simple Smile

Гледам, че доста мами не са се отчитали скоро, та да взема да ги посръчкам Simple Smile Хайде на отчет момичета Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Това е засега от мен ! Радвам се много за всички хубави новини от вас и се надявам и занапред да пълним темата само с положителни емоции!!! А на болните мами - бързо оправяне Simple Smile

Виж целия пост
# 144
Аз също съм с плацента превия маргиналис. Приеха ме в болница в 16 гс заради кървене. Доктора каза че може да се вдигне до 28 гс. Сега съм на режим лежане. Ставам само до тоалетна. Вие имали ли сте кървене. Какъв режим ви препоръчаха?
Виж целия пост
# 145
Момичета, имате ли подуване на червата, боцкане или подобни неприятни усещания?
При мен от почти месец все ме болят червата, от двете страни пъпа и няколко мм под него. Вече не знам какво да ям. Дали ще отшуми?
Взимам мезим форте по предписание на лекаря, но мисля да посетя и гастроентеролог. Иначе си ходя нормално по голяма нужда.
Хапна ли обаче нещо с повече подправки или по-студено, много ме свиват червата, колики, спазми, поне ден два докато се поуспокоят. Никога преди това не съм имала подобни проблеми.
Терминът ми е 30март, т.е. все още съм в 4-ти месец, дали ще отшуми този проблем след това?

Zoline, с теб се познаваме от темата за ендометриоза. Аз понякога имам същите симптоми като твоите. Но ги имам още преди да забременея. Болки ниско долу в корема, продължаващи няколко секунди. И ако не са придружени с газове, бих ги помислила за контракции. През бременността зачестиха. Мисля при мен се дължат именно на ендометриозата.

А между другото, как се усещат контракциите в ранните месеци?
8
При мен първите контракции се усетиха още в 12г.с, защото са болезнени, аз ги усещам като втвърдяване на корема придружено с болки, понякога имам едновременно болка в корема и кръста!
Междодругото и аз получавам доста често болки, но когато изпусна газовете си знам че са червата, иначе болката ми е еднаква когато ме боли от червата!
Аз от 12г.с имам една болка долу ниско вляво, като мускулна болка появаваща се като ходя и стоя права, като легна отминава! Споделила съм с лекарите които следят бременността ми, но не ми обръщат внимание! Чудя се дали са от червата болките!
Виж целия пост
# 146
Аз също съм с плацента превия маргиналис. Приеха ме в болница в 16 гс заради кървене. Доктора каза че може да се вдигне до 28 гс. Сега съм на режим лежане. Ставам само до тоалетна. Вие имали ли сте кървене. Какъв режим ви препоръчаха?
Мила аз имах кървене в 12г.с, и чак след 4седмици от 3 доктора само един установи че кървенето е било от отлепване на плацентата! Аз от месец съм на леглови режим, от седмица почнах повече да се раздвижвам! Имах и скъсяване на шийката на матката, засега размера е добре от утрогестана вагинално се е удължила и от лежането!
Мила повече лежане и всичко ще е О.К
За плацентата знам че е още рано да се каже дали ще е наред или превия, това се разбира по късно като
нарастне плода, така ми казаха 2-ма доктори, така че според мен е излишно да се притесняващ!
Виж целия пост
# 147
Смехурaнкa, дaй инфо зa лекцийките, би ми било интересно дa идвaм когaто могa през седмицaтa:)!
Виж целия пост
# 148
Здравейте, честито на всички мартенски мами!
И аз да се запиша в тема с термин 25 март, но моето бебе ще се ражда американче.
Тук нещата с прегледите седят малко по различно, затова реших да се запиша да следя бг мамите. На мен ми е първа бременност, та всичко ме вълнува.
За първи път те викат на лекар след като установят бременност с уринен тест на 9та седмица, тогава ми взеха цитонамазка, изследваха урина, кръв и с доплер се опитаха да чуят тонове, но не можаха. Добре че септември си бях в България и там видях бебето на видеозон, че да се успокоя. Сега ми направиха 2ри БХС, за първи не е ставало на въпрос, но аз в 13 седмица бях в БГ. Там исках да си направя БХС 1, но лекаря ми каза че няма нужда, да си направя вс в САЩ. Сега на 21 ви съм на преглед, а чак на 20та седмица на ултрасаунд и предполагам че тогава е и тази ФМ. Тогава трябва да кажат и пола, но аз имам усещането че е момче, та да видим.  newsm78 . А вече ме сърбят ръцете да пазаря, гледам колички, кошари. Тук нали и бейбишаур има та тр и него да мисля  Laughing
Айде лек ден от мен, то при вас ис е лека вечер и леко бременеене
Виж целия пост
# 149
ALMIRRA, здравей! Радвам се да те видя тук!
При мен болките са горе, малко под пъпа и от двете страни на пъпа; най-вече след хранене и то ако е по-тежка храна. Но има моменти, когато много ме свива, нещо като колики. От 4 дни съм на диета: картофи, ориз, хляб и болките утихнаха. Успокоява ме фактът, че са горе. След ходене по голяма нужда ме отпуска. He се притеснявай за твоите коремни болки, ендометриозата спи, не я мисли. Има момичеta с ендометриозни кисти бременни, които нямат чревни болки. Храносмилателната система на всеки реагира по различен начин.
Иначе в понеделник съм на лекар, за да ми изпишат нещо за този колит; Дано утихне. Но мисля поне 2-3 седмици да ям само меки храни.

Смехуранка, да, и аз не издържам и имам апетит, но вече на два-три пъти се връщат пак тези коликови кризи и сега не посягам към по-твърда храна. Притесних се онзи ден, защото много ме пресвиваше. Мерси за информацията относно БХС. Реших все пак, че ще отида на втория преглед, така и така съм си запазила час за следващата седмица. Ще стане и месец откакто не са ме гледали на ехограф; нямам търпение и нещо ми е тревожно, може би заради колита...се шашнах и ме хвана една параноя днес.

Надявам се, че всички сте добре.  Hug Dobre doshla na babysladkata !    bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия