Епилепсия - ТЕМА 21

  • 108 502
  • 717
# 615
Не не може трябва да е детски невролог, т.е да преглежда по код.-54 детска неврология или по код 17-детски болести.  Peace
И сега какво може да се направи  като нямаме детски невролог може ли да го наблюдава личната
Виж целия пост
# 616
Търсиш педиатър, който преглежда по код 17 - детски болести, той може да диспансеризира детето.  Peace

Личен лекар не става, те са общопрактикуващи т.е. преглеждат по друг код, независимо със каква специалност са.  Peace
Виж целия пост
# 617
Търсиш педиатър, който преглежда по код 17 - детски болести, той може да диспансеризира детето.  Peace

Личен лекар не става, те са общопрактикуващи т.е. преглеждат по друг код, независимо със каква специалност са.  Peace
  Благодаря ти
Виж целия пост
# 618
Синът ми е диспансеризиран при невролог, не детски невролог.Там носим всички епикризи от софийската клиника, прави ни 2 ЕЕГ-та на година + кръвни изследвания, които се полагат.Не съм плащала нищо.
Виж целия пост
# 619
Синът ми е диспансеризиран при невролог, не детски невролог.Там носим всички епикризи от софийската клиника, прави ни 2 ЕЕГ-та на година + кръвни изследвания, които се полагат.Не съм плащала нищо.
Точно това искам да знам дали може да не е детски невролога във Враца и околността нямаме такъв
Виж целия пост
# 620
И ние не сме диспансеризирани при детски невролог, по простата причина, че в нашия град няма такъв. За една година съм го виждала точно един път, когато се регистрирахме при него. Личната ни изписва лекарството, тя ми дава направление за "Св. Наум", той за какво ни е идея нямам?  newsm78
Виж целия пост
# 621
Невролога подготвя протоколи за скъпоструващи лекарства, изготвя документи като молба за ЯМР, прави 2 ЕЕГ на година-безплатни, пуска кръвни изследвания.
Виж целия пост
# 622
Нито ми го е обяснил това, нито е казал да ходим при него.
Виж целия пост
# 623
Аз проучих още в началото, за да може да пуснем всички изследвания - ЯМР, ЕЕГ-та, кръвните, които са специфични. Диспансеризирах детето още след първия припадък - който, слава богу, беше правилно диагностициран, за късмет - от проф. Божинова. Но го водя при диспансерен, само за да пускат изследвания и да изписват амб. лист за лекарството. В интерес на истината, когато ходим при Божинова, често се налага да платим всичко. Но пак поддържам диспарсеризацията, в случай, че се влошим и се наложи пак да се пускат всякакви изследвания, включително - за ТЕЛК, не дай си боже.

Много е трудно да отидеш, без препоръка от друг лекар и солиден контакт, и просто да се запишеш при добър лекар, който да е достатъчно отзивчив, да наблюдава и да можеш да разчиташ, че детето е в добри ръце. Затова и ходим допълнително в амбулаторния прием на Божинова.
Виж целия пост
# 624
Здравейте, въпросът ми е към тези, чиито деца ходят на детска градина.
Искали ли са ви някакъв протокол от лекар относно поведението на персонала в градината, ако се случи гърч? И изобщо с какви проблеми сте се сблъсквали и как сте ги разрешавали?
Моето дете е с два фебрилни гърча миналата година /януари и март/, не пие лекарства и според лекарите ЕЕГ-тата са без огнище и пароксизми. Т.е. няма диагноза "епилепсия", но усещам, че в градината са доста напрегнати заради нашия случай. Представила съм амбулаторния лист от невролога, в който е описано, че трябва при гърч да се приложи ректален диазепам в съответна доза, а при температура, наред с антипиретика, да се даде четвъртинка диазепам орално.
А там наясно ли са как се прилага ректално диазепам, защото нас са ни гледали с широко отворени очи когато съм споменавала? Нали знаете, че свещички в България няма и трябва да се прилага чрез така наречената бътерфлайка. А ако има сестра, не може ли мускулно диазепама?


Искам да споделя колко съм възмутена. Последното, което ми сервираха от детската градина е, че трябва да предоставя нотариално заверена декларация, че предвид здравословното състояние на детето си поемам цялата отговорност, ако детето ми направи гърч в градината и че в случай на гърч те имат задължението, забележете, да му сложат "1/4 таблетка диазепам ПОД ЕЗИКА". Това по време на евентуален гърч!
Исках само да споделя.
И да, в градината има сестра, която, забележете, е работила в кабинета на един от най-добрите невролози в града".

В момента броя до 100 и мисля.
Виж целия пост
# 625
Кажи на тези от градината, че трябва да се посъветваш с адвокат.И наистина го направи.Не разбирам как ти ще декларираш какво е тяхното задължение.Ами ако някое друго дете направи гърч, какво ще направят, като нямат нотариално заверена декларация от родителите му?Няма да му сложат таблетка?Няма да извикат Спешна помощ?Попитай ако има други деца с хронични заболявания какви декларации подписват.Тези с астма например...
Виж целия пост
# 626
KokoMira, стигнах и аз до извода, че трябва да се консултирам с адвокат за правното основание да ми искат такава декларация, както и за съдържанието й.
И двете точки в тази декларация звучат абсурдно.
1. Какво значи, че поемам цялата отговорност в случай на гърч? Ако нещо се случи, те няма да си мръднат пръста ли? Няма да се обадят в бърза помощ? Няма да отстранят опасните предмети около детето ли? Няма да го обърнат на една страна по възможност и да го оставят на спокойствие ли? Или ще направят като миналата година - да го лашкат в студа към близкия лекар в състояние на гърч? А ако се случи на друго дете? Никой не е застрахован. Тогава тези в градината ще носят отговорност и ще направят необходимите стъпки, така ли? Защото за другото дете никой не е попълнил декларация за пълна отговорност?
2. Четвъртинка диазепам щели да му сложат под езика! ПО ВРЕМЕ НА ГЪРЧ! По време на гранд мал! Това е невъзможно, опасно и напълно безполезно. А искат аз да се съглася с тази глупост.

Някой може би ще каже "ами така е, носим си отговорността". Вярно е. Но не мога да се съглася с нещо друго. Откакто им казах, че детето ми ще тръгва на градина, на всяка среща с учителка или директорка ми казват "вчера коментирахме вашия случай" и не ми е ясно как за толкова време никой не разбра какво е адекватното поведение в подобни случаи. В ОДЗ -то има 3 медицински лица, говорено е и с личния лекар на детето, даден е амбулаторен лист с предписание от невролог /те го поискаха, но после им стана излишен/ и в крайна сметка ... диазепам под езика в случай на гърч!!!

За капак - благодарение на "дискретността" на персонала всички знаят, че детето ми е направило гърч и  дори са му поставили диагноза. Но това не е важното, поне не е важно в момента. Но сериозно се замислям да го поставя като проблем в писмен вид.
Писна ми вече от некомпетентни и не на мястото си хора. И е дразнещо не незнанието, а нежеланието им да се научат.
Извинете ме, че ви натоварвам и вас. Имам нужда да споделя и да се посъветвам с хора, познаващи проблема.
Виж целия пост
# 627
Здр. Знам ,  че тук пишат майки на малки деца, но искам да се обърна за  малко информация от всички жени, които са с епилепсия и са раждали или им предстои това събитие. Дъщяря ми е бременна, и лекарката и каза, че няма да се спират хапчетата, че е много по-опасно да получи гърч и че няма причина да не роди здраво бебе. Все още е рано да се ходи на изследвания- след 1 мес.
Виж целия пост
# 628
Мутафова, не е невъзможно да ги строиш и информираш, но за съжаление цялостна промяна - такава, че да си сигурна, че детето ти в тази градина е в добри ръце, е невъзможна. Такива са си. В нашата градина съдействаха и проявиха съчувствие - или поне дадоха вид да го правят, но за адекватна реакция - трудно ми беше да повярвам, че мога да разчитам. Много са зле нещата в системата, мисля аз.
Без диагноза - лошо, не знаеш какво е и на какво се дължи. С диагноза - социална стигма. Факт.

Но във вашия случай наистина са прекалили
Виж целия пост
# 629
Здравейте, въпросът ми е към тези, чиито деца ходят на детска градина.
Искали ли са ви някакъв протокол от лекар относно поведението на персонала в градината, ако се случи гърч? И изобщо с какви проблеми сте се сблъсквали и как сте ги разрешавали?
Моето дете е с два фебрилни гърча миналата година /януари и март/, не пие лекарства и според лекарите ЕЕГ-тата са без огнище и пароксизми. Т.е. няма диагноза "епилепсия", но усещам, че в градината са доста напрегнати заради нашия случай. Представила съм амбулаторния лист от невролога, в който е описано, че трябва при гърч да се приложи ректален диазепам в съответна доза, а при температура, наред с антипиретика, да се даде четвъртинка диазепам орално.
А там наясно ли са как се прилага ректално диазепам, защото нас са ни гледали с широко отворени очи когато съм споменавала? Нали знаете, че свещички в България няма и трябва да се прилага чрез така наречената бътерфлайка. А ако има сестра, не може ли мускулно диазепама?


Искам да споделя колко съм възмутена. Последното, което ми сервираха от детската градина е, че трябва да предоставя нотариално заверена декларация, че предвид здравословното състояние на детето си поемам цялата отговорност, ако детето ми направи гърч в градината и че в случай на гърч те имат задължението, забележете, да му сложат "1/4 таблетка диазепам ПОД ЕЗИКА". Това по време на евентуален гърч!
Исках само да споделя.
И да, в градината има сестра, която, забележете, е работила в кабинета на един от най-добрите невролози в града".

В момента броя до 100 и мисля.

Еее, просто нямам думи!!! Диазепам под езика и то по време на гърч!!!!!!!  Това да не е Валидол?!
А, какво им пречи да извикат Бърза помощ, след като не могат да се справят?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия