Епилепсия - ТЕМА 21

  • 108 501
  • 717
# 630
здравейте да се включим и ние първият гърч ни беше март месец в яслата след това още 4 пъти засега е локализиран само в дясното краче преди 20 дена го хванаха (2ра по ред)на ЕЕГ в лявата част на главата почнахме да пием Конвулекс 2по 4.5 по наше желание миналата седмица направихме ЯМР и резултата ни е повече сиво вещество
Някой да има нещо подобно или идея за вероятно лечение
Виж целия пост
# 631
Здравейте искам да попитам някои имал ли е до сега проблем с болничен издаден от свети наум.Нои са пратили за проверка болничен издаден от там.Проверката се прави защото при код 25 за придружаване на дете до 3 годишна възраст на режима пише свободен а трябвало да е болничен според това което пише в техния сайт и защо не е приет . Ето какво пише : 169. Несъответствие между определения от лекаря и програмно тип на БЛ - първичен или продължение
*** 172. При причина 25 - `Придружаване на дете до 3-год. възраст в болнично заведение` режимът трябва да е само болничен
Предприети действия: Липсват
Резултати от проверката: Липсват

Как се оправя това нещо ако сте получавали такива болнични и нои саздавало ли ви е проблем до сега ?Това означава , че трябва до София да ходя да поправят болничния лист ли ?Заради тази ггрешка не признават и продължението за гледане на дете след болницата Sad
Виж целия пост
# 632
Опита ли да се обадиш в Св. Наум? Не знам каква е точно практиката, но тия неща по принцип подлежат на корекции. Знам, че на майки, които не са от София, им пращаха разни неща - изследвания, епикризи, по поща, като оставяха пари за това при техническия сътрудник. Съответно може би може да се обадиш там и да попиташ има ли вариант да си извадиш валиден болничен, без да ходиш на място, и да ти го пратят за твоя сметка. Ще обясниш, че в този, който са ти издали, е допусната грешка, и каква е тя, и че не ти признават болничния.
Виж целия пост
# 633
Опита ли да се обадиш в Св. Наум? Не знам каква е точно практиката, но тия неща по принцип подлежат на корекции. Знам, че на майки, които не са от София, им пращаха разни неща - изследвания, епикризи, по поща, като оставяха пари за това при техническия сътрудник. Съответно може би може да се обадиш там и да попиташ има ли вариант да си извадиш валиден болничен, без да ходиш на място, и да ти го пратят за твоя сметка. Ще обясниш, че в този, който са ти издали, е допусната грешка, и каква е тя, и че не ти признават болничния.
Да ще разговарям с тях.Ще се наложи най вероятно да взема болничния от НОИ е да го изпратя да го коригират.Има несъответствие с кода и режима .Код 25 а режим свободен... Трябва да пише болничен.Една грешка хиляди разправии
Виж целия пост
# 634
Сега нали ги изпращат на електронен, а не на хартиен носител? Не трябва ли НОИ да върне изпратения по електронен път болничен на болницата, за да го коригират и да им го пратят отново?  newsm78 Тя реално няма какво да им отнесе за да го коригират, в смисъл вече не са онези жълтите бланки.
Виж целия пост
# 635
Сега нали ги изпращат на електронен, а не на хартиен носител? Не трябва ли НОИ да върне изпратения по електронен път болничен на болницата, за да го коригират и да им го пратят отново?  newsm78 Тя реално няма какво да им отнесе за да го коригират, в смисъл вече не са онези жълтите бланки.
Освен електронен има и хартиен който се дава на работодател и той го представя.В понеделник ще ходя да видя какво ще кажат ,че трябва да се прави.Ако не беше допусната тази грешка наистина бързо се изплащат по новата система. Явно обаче съм си токова без късмет Simple Smile .А и аз съм си виновна ,че не разбирам от болнични листове.Явно от всичко трябва да разбираме ...  😆😈
Виж целия пост
# 636
Аз пък мислех, че това листче, което ми го дават, служи само на работодателя да знае, че съм болнични.  Crazy
Виж целия пост
# 637
Аз пък мислех, че това листче, което ми го дават, служи само на работодателя да знае, че съм болнични.  Crazy
не Simple SmileТе нали го представят и го внасят в НОИ в съответния град Simple Smile
Виж целия пост
# 638
Скрит текст:
Какъв е новият ред за издаване на болнични листове и представяне на данните от тях?

    Осигурените лица посещават съответното лечебно заведение. От 1 януари 2015 г. отпускът за временна неработоспособност се оформя с болничен лист по образец, Приложение No 3 към НРПНОИДИБЛРО, включително и за временна неработоспособност, настъпила преди тази дата. Лицата получават от лекаря/лекаря по дентална медицина или от ЛКК отпечатан, след предварително въвеждане чрез програмен продукт, с който разполага и съхраняване на информацията в локална база данни, болничен лист на хартиен носител. Органите на медицинската експертиза, издали болничните листове, съхраняват данните от тях за срок 10 години, считано от 1 януари на годината, следваща годината, в която са издадени.
    Лечебните заведения изпращат по електронен път, подписана с квалифициран електронен подпис, информацията от издадените болнични листове и/или от решенията на ЛКК по повод на обжалвани болнични листове към електронния регистър в НОИ – едновременно с издаването или в сроковете съгласно НРПНОИДИБЛРО.
    Осигурените лица представят болничния лист на работодателя/осигурителя си за оформяне на отпуск и ведомост за заплати. Осигурителите съхраняват представените от лицата болнични листове за срок 3 години, считано от 1 януари на годината, следваща годината, в която са издадени.
    Осигурителят/самоосигуряващият се представя на място в съответното ТП на НОИ по досегашния ред всички документи съгласно НИИПОПДОО с изключение на болничния лист. Болничните листове, издадени преди 1 януари 2015 г. се представят в ТП на НОИ от осигурителите/самоосигуряващите се по досегашния ред.
    ТП на НОИ преценява правото, изчислява и превежда сумите за обезщетенията на лицата, като използва данните от Електронния регистър на болничните листове и решенията по обжалването им и данните от представените от осигурителя/самоосигуряващия се документи, както и от другите регистри на НОИ.

И на други места прочетох, че вече не представят болничните листове, а останалите документи към тях /декларации и пр./. Както и предполагам, болничния на хартиен носител е само за работодателя, да знае, че си в отпуск по болест и за какъв срок. Затова мисля, че НОИ трябва да го върне на болницата за поправка /чрез електронната система/, освен ако приемат, че не е грешка и го оставят така, т.е. не ти го платят. Най-добре питай в НОИ какъв е реда и ти ли трябва да си търсиш правата или те ще го направят по служебен път, макар че последното силно ме съмнява.  Peace
Виж целия пост
# 639
Скрит текст:
Какъв е новият ред за издаване на болнични листове и представяне на данните от тях?

    Осигурените лица посещават съответното лечебно заведение. От 1 януари 2015 г. отпускът за временна неработоспособност се оформя с болничен лист по образец, Приложение No 3 към НРПНОИДИБЛРО, включително и за временна неработоспособност, настъпила преди тази дата. Лицата получават от лекаря/лекаря по дентална медицина или от ЛКК отпечатан, след предварително въвеждане чрез програмен продукт, с който разполага и съхраняване на информацията в локална база данни, болничен лист на хартиен носител. Органите на медицинската експертиза, издали болничните листове, съхраняват данните от тях за срок 10 години, считано от 1 януари на годината, следваща годината, в която са издадени.
    Лечебните заведения изпращат по електронен път, подписана с квалифициран електронен подпис, информацията от издадените болнични листове и/или от решенията на ЛКК по повод на обжалвани болнични листове към електронния регистър в НОИ – едновременно с издаването или в сроковете съгласно НРПНОИДИБЛРО.
    Осигурените лица представят болничния лист на работодателя/осигурителя си за оформяне на отпуск и ведомост за заплати. Осигурителите съхраняват представените от лицата болнични листове за срок 3 години, считано от 1 януари на годината, следваща годината, в която са издадени.
    Осигурителят/самоосигуряващият се представя на място в съответното ТП на НОИ по досегашния ред всички документи съгласно НИИПОПДОО с изключение на болничния лист. Болничните листове, издадени преди 1 януари 2015 г. се представят в ТП на НОИ от осигурителите/самоосигуряващите се по досегашния ред.
    ТП на НОИ преценява правото, изчислява и превежда сумите за обезщетенията на лицата, като използва данните от Електронния регистър на болничните листове и решенията по обжалването им и данните от представените от осигурителя/самоосигуряващия се документи, както и от другите регистри на НОИ.

И на други места прочетох, че вече не представят болничните листове, а останалите документи към тях /декларации и пр./. Както и предполагам, болничния на хартиен носител е само за работодателя, да знае, че си в отпуск по болест и за какъв срок. Затова мисля, че НОИ трябва да го върне на болницата за поправка /чрез електронната система/, освен ако приемат, че не е грешка и го оставят така, т.е. не ти го платят. Най-добре питай в НОИ какъв е реда и ти ли трябва да си търсиш правата или те ще го направят по служебен път, макар че последното силно ме съмнява.  Peace
Те си оправиха нещата.Няма никаква грешка в болничния .Грешката е в този който го е проверявал .Оправиха нещата нямат основание да се счита за невалиден явно Simple Smile
Виж целия пост
# 640
Браво, можеш да отдъхнеш сега.  Hug
Виж целия пост
# 641
Браво, можеш да отдъхнеш сега.  Hug
Да Simple Smile
Не ми е спешен , но пък се притесних за грешката Simple Smile
Виж целия пост
# 642
Здавейте преди година ни назначиха ospolot 200mg но на нас не ни помогна.Разполагаме с четири опаковки Ospolot 200mg -по 50 хапчета всяка.Срока на годност до месец Август 2017година.Ако някой се нуждае може да се сварже с мен на някои от посочените телефони 0878 411 123 или 0893 411 122
Виж целия пост
# 643
Здравейте, да споделя и моя опит с епилепсията.
При моето дете  15 и 30 минутните ЕЕГ -та винаги са били перфектни, докторите казваха  чисто ЕЕГ, но все пак да си пие Депакина, добре, но аз като майка виждах, че нещо не е наред, нямаше вече големи припадъци,но имах съмнения за малки потрепвания и замайвания. Направихме   24- часа ЕЕГ  и се видяха поне  50 потрепвания, увеличиха дозата, след 3 месеца пак ЕЕГ показа,че потрепванията ги няма слава Богу, но имаше един път епилептична активност за части от секундата по - време на сън. Сега  години по- късно пак правихме изследване и чакам резултата, но проблема е че ако се засече някаква активност не се спират лекарствата. През нощта на изследването детето се събуди и неорентиран легна на пода, притесненията ми са че и това са накакви епилептични активности. Мисълта ми е,че тези 15 минутни ЕЕГ - та нищо не
показват и непременно изисквайте 24 часово.
Виж целия пост
# 644
Beo, съгласна съм с тебе. То си пише в литературата, че достоверността на кратките будни ЕЕГ-та е много по-малка от тези по време на физиологичен сън. Е, при нас лекарите не виждат епи активност, а и клинична картина кой знае каква няма уж и тукашните лекари смятат, че няма засега нещо патологично. И  видео ЕЕГ-то е със заключение, че няма епилептични прояви, но съмнението си остава в мен.
Искам да те питам - къде ви е правено 24-часово ЕЕГ, кой го разчита?
Желая здраве Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия