Кои има повече права собственната или приемната майка

  • 7 971
  • 78
Здравейте момичета!
Помогнете ми да разбера, кой компетентни органи трябва да попитам по темата, която ще споделя, а именно:
Защо ако една майка пусне детето си на градина по време на майчинство то тя спира да получава майчинство, ако не работи. Или трябва да върне майчинството, както много майки направиха преди време. А в същото време ако приемни родители дадат дете на 1,5г. На  детска ясла държавата продължава да им плаща същите пари, както преди да тръгне на градина, гледа го безплатно в детската градина, тоест държавата плаща втори път за едно и също дете   newsm78   #Crazy. Искам да попитам компетентните органи, който плащат майчинство 340 лева и на приемно семейство около 800 лева, защо приемната майка и дете имат повече права от другите майки и деца.
Стана малко объркано, но се надявам да сте разбрали за какво става въпрос.
Благодаря за отделеното ми време!







    
Виж целия пост
# 1
Здравейте момичета!
Помогнете ми да разбера, кой компетентни органи трябва да попитам по темата, която ще споделя, а именно:
Защо ако една майка пусне детето си на градина по време на майчинство то тя спира да получава майчинство, ако не работи. Или трябва да върне майчинството, както много майки направиха преди време. А в същото време ако приемни родители дадат дете на 1,5г. На  детска ясла държавата продължава да им плаща същите пари, както преди да тръгне на градина, гледа го безплатно в детската градина, тоест държавата плаща втори път за едно и също дете   newsm78   #Crazy. Искам да попитам компетентните органи, който плащат майчинство 340 лева и на приемно семейство около 800 лева, защо приемната майка и дете имат повече права от другите майки и деца.
Стана малко объркано, но се надявам да сте разбрали за какво става въпрос.
Благодаря за отделеното ми време! 

Имаш казус или въпросът ти е принципен? Оправи си заглавието, ако искаш сериозна дискусия!
Виж целия пост
# 2
Сигурна ли си, че приемните родители получават точно "майчинство"? Доколкото знам, им се плаща нещо като заплата, затова, че гледат детето. То и на училище да ходи, пак ще им плащат. Един вид, майките са длъжни да гледат собствените си деца, но ако поемат грижата за друго, държавата им плаща за труда.
Виж целия пост
# 3
Стана малко объркано, но се надявам да сте разбрали за какво става въпрос.
Аз лично...не разбрах Blush
Това са две коренно различни неща, не виждам защо се сравняват...
Може би ако поясниш за какво точно иде реч...
Виж целия пост
# 4
С две думи съпроса е защо на майката се спира майчинството, а на приемната майка парите остават същите?
Защото, който не знае приемната майка взима 423 лв. Заплата+ между 200- 300 издръжка на детето + около 200 лева месечна помощ от асоциации, това е месечно. Помощ от Червен кръст и други асоциации и еднократна помощ 300 лева това е годишно.
Виж целия пост
# 5
С две думи съпроса е защо на майката се спира майчинството, а на приемната майка парите остават същите?
Защото, който не знае приемната майка взима 423 лв. Заплата+ между 200- 300 издръжка на детето + около 200 лева месечна помощ от асоциации, това е месечно. Помощ от Червен кръст и други асоциации и еднократна помощ 300 лева това е годишно.
Мисля, че сама си отговорила на въпроса си  Wink
Приемната майка не взема майчинство, а :
"Заплата+ между 200- 300 издръжка на детето + около 200 лева месечна помощ от асоциации, това е месечно. "

Поздрави
Виж целия пост
# 6
С две думи съпроса е защо на майката се спира майчинството, а на приемната майка парите остават същите?
Защото, който не знае приемната майка взима 423 лв. Заплата+ между 200- 300 издръжка на детето + около 200 лева месечна помощ от асоциации, това е месечно. Помощ от Червен кръст и други асоциации и еднократна помощ 300 лева това е годишно.
     Защото заплатите и месечните помощи за отглеждане на чуждо дете, които получават приемните родители, не са обезщетение за майчинство. Двете се отпускат по по различни закони.      
      Възнаграждението на приемния родител е като за труд. Майката, която даде детето си на градина, има възможност да полага труд и да получава заплата. На приемния родител това му е "трудовия договор", този труд той полага срещу заплащане.  Родителят дължи издръжка на децата си по силата на закона, но приемният родител - не.  Затова му дават средства за издръжката на децата. И за да не я плащат на някой дом за деца, лишени от родителска грижа.
Виж целия пост
# 7
Хърмаяни е изразила моето мнение с нужните тремини  Peace
Виж целия пост
# 8
Двете суми са различни. Майчинството е обезщетение. Докато другата сума е възнаграждение и помощ. След като детето е на градина, срещу какво още искаш да те обезщетяват? Чуждото канче ти се видя по-голямо ли?
Виж целия пост
# 9
Чуждото канче ти се видя по-голямо ли?
Явно  Wink
Виж целия пост
# 10
Приемните родители се водят на 8-часов работен ден, като всички нас. Но те работят 24/7, в почивни дни и празници. Това се води "извънреден" труд, който не се плаща от никого.
Затова просто приеми, че детето ходи на ДГ по 8 часа на ден, а на приемната майка и се плаща за останалото време от денонощието, докато то е при нея плюс събота и неделя и празниците......И като направиш сметка, пак има повече отработени часове, в това число и нощен труд  Peace
Виж целия пост
# 11
Децата, които се отглеждат в специализирани институции (домове) изостават в развитието си. Факт неоспорим. Отглеждани в семейна среда, т.е. в приемно семейство те получават всичко необходимо за едно дете - любов, внимание, стимулиране на развитието. Това е работата на приемния родител. Изпращат ги на детска градина или ясла, защото те са на граждански договор и имат право да работят и друго. А децата не бива да бъдат лишавани от социални контакти и детска градина. Факт е и че приемните вземат повече от социалните работници, които отговарят за детето. Rolling Eyes
Биологичните майки получават "обезщетение за отглеждане на дете до навършване на двегодишна възраст". Плащат ти за да гледаш детето си и затова не работиш. Като го дадеш на детска се приема, че ти не полагаш грижите, за които ти се заплаща.
Виж целия пост
# 12
     Годишно  се раждат около 70 000 деца, за които се плаща обезщетение за майчинство. В продължение на две години от раждането. В приемни семейства се настаняват и деца над две годишна възраст, нямам информация за бройката, но са далеч по-малко от родените през годината.
     Не искам да си представя, че държавата ще дава заплати на всички, които са решили да стават родители. И до каква възраст трябва да е това?
      Т.е искам  Wink, но е невъзможно в нашата държава.
Виж целия пост
# 13
Всъщност става въпрос за деца до 2 г. Плюс това пъпроса е принципен. Вие когато не работите плащат ли ви?
Виж целия пост
# 14
Всъщност става въпрос за деца до 2 г. Плюс това пъпроса е принципен. Вие когато не работите плащат ли ви?

Да, ако съм майчинство Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия