За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 45

  • 49 131
  • 751
# 300
нещо обаче от линка на мен ми излизат категории дрехи и нищо за прохождане
Виж целия пост
# 301
Моето проходи с на Колев и Колев. Обаче не тези за прохождане, а се водят за лазещи деца - с ципчето през подметката.
Виж целия пост
# 302
Имам следния въпрос - с какво обувате бебета, когато се изправят и почват да обхождат по мебелите? Пробвах с пантофи няколко вида, от тези с точките отдолу, с чорапки с кожички отдолу - не са му удобни, изкривяват се и се плъзга. Мисля, че е рано за буйки за прохождане, пък и не ми се струва логично за вкъщи. Какво мислите?э
С чорапи или терлици ги изхлузва и се спъва в тях затова й слагам буйките. Хем не си стъпва върху пръстите, хем не се пързаля. Ако беше лято щеше да е боса, но вкъщи е доста студено (стая само с външни стени) и не мога да си позволя да е боса  Naughty
Виж целия пост
# 303
Проходи по чорапи.Иначе много ползвах тези ,които Деси описва с ципчето през
подметките.Имах един модел със силиконови подметки.Те пък малко да приплъзне
или провлачи и заковаваха и пак падаше.Особено,ако закачи пръстите и е забил глава.
Трябва да намериш подходящите за вас или да сте по вниманетелни докато стане стабилно
детето.
Виж целия пост
# 304
Здравейте, искам да ви попитам колко е нормално да наддаде бебчето през първия месец? Педиатърката казва между 1,200 и 1,350- говоря за изцяло кърмено дете? Гледам и чета различни стойности и се обърквам! А различията са големи!
Виж целия пост
# 305
Здравейте, искам да ви попитам колко е нормално да наддаде бебчето през първия месец? Педиатърката казва между 1,200 и 1,350- говоря за изцяло кърмено дете? Гледам и чета различни стойности и се обърквам! А различията са големи!
Не знам колко е нормално, защото бебетата са много различни. Ако детето е жизнено, храни се добре, има достатъчно напишкани и наакани памперси и е наддало на прегледа, значи всичко е наред. Моето дете също беше изключително кърмено, на 1 мес. беше наддала 1100гр. За нашата педиатърка това беше много  Laughing Каза между 800-1000 гр е нормално. Винаги съм се водила по детето, таблици не съм гледала.
Виж целия пост
# 306
Случвало ли ви се е бебето ви да издава гърлени звуци, все едно се дере? Имахме лечение и това дране от нищо не спира, вече се чудя дали не е навик ? Възможно ли е според вас ? Само инхалатор не сме пробвали , имате ли наблюдение за тези на пик с детските форми на хипопотам или заек дали са хубави или някакаъв друг детски инхалатор ако имате изпитан да предложите ?
Виж целия пост
# 307
Здравейте, искам да ви попитам колко е нормално да наддаде бебчето през първия месец? Педиатърката казва между 1,200 и 1,350- говоря за изцяло кърмено дете? Гледам и чета различни стойности и се обърквам! А различията са големи!
Не знам колко е нормално, защото бебетата са много различни. Ако детето е жизнено, храни се добре, има достатъчно напишкани и наакани памперси и е наддало на прегледа, значи всичко е наред. Моето дете също беше изключително кърмено, на 1 мес. беше наддала 1100гр. За нашата педиатърка това беше много  Laughing Каза между 800-1000 гр е нормално. Винаги съм се водила по детето, таблици не съм гледала.
Благодаря за отговора! Ние сме наддали над 1,400кг за един месец. Притесняваме това, че той иска да стои на гърдата много дълго и аз го оставям, не смея да го спра- поне 1 час на всяко хранене. Не изяжда кой знае колко, тегля го почти преди и след всяко хранене, изяжда средно по 100мл. През средно през 3 часа, но тази продължителност.....не знам дали е нормално и как да процедирам!
Виж целия пост
# 308
Нормално е особено в началото. Моята хубавица и по 2 часа ми е киснела на гърдата. Докато я оставя и то пак станало време да суче  ooooh! По-нататък постепенно ще почне да суче все по-бързо. Вече за 5 мин. е готова  Laughing кърми си го колкото и когато поиска Wink
Виж целия пост
# 309
Нормално е особено в началото. Моята хубавица и по 2 часа ми е киснела на гърдата. Докато я оставя и то пак станало време да суче  ooooh! По-нататък постепенно ще почне да суче все по-бързо. Вече за 5 мин. е готова  Laughing кърми си го колкото и когато поиска Wink
Вдъхна ми кураж  bouquet
Дано да стане така, че умората вече е голяма, както казваш докато го оставя и пак е ред за хранене!!!
И така денонощно.
Виж целия пост
# 310
Нормално е особено в началото. Моята хубавица и по 2 часа ми е киснела на гърдата. Докато я оставя и то пак станало време да суче  ooooh! По-нататък постепенно ще почне да суче все по-бързо. Вече за 5 мин. е готова  Laughing кърми си го колкото и когато поиска Wink
Вдъхна ми кураж  bouquet
Дано да стане така, че умората вече е голяма, както казваш докато го оставя и пак е ред за хранене!!!
И така денонощно.
Забележи дали бебето суче или просто спи на гърдата ти.Според педиатрите за 10-15 минути детето е изяло необходимото му количество, след това просто те използва за биберон.На малките им доставя удоволствие да са гушнати у мама и ако начина е да да ядът непрекъснато, те се приспособяват.Но самата ти имаш нужда от почивка а в първите месеци това е основно между храненията.Опитай да го отделяш от гърдата след 20 мин. примерно, ако спи и не плаче значи се е наял. Някои деца сучат на веднъж повече и интервалите между храненията са по големи, а други по по малко но често.Ти решаваш съобразявайки се с детето дали ще спазвате 3 часовия режим или ще се храните на поискване.Самото дете ще те води. Аз съм минала и на режим с каките и на поискване с малкия и двата са добри като методи стига и двамата да сте на едно мнение Simple Smile . А иначе сте качили съвсем нормално ,няма от какво да се притесняваш. Единствено намирай и време да си почиваш, защото е много важно бебето да има спокойна и отпочинала майка. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 311
Момичета имам проблем Sad От както се е родил малкият до сега никога не съм се опитвала насилствено да забелвам главичката на пениса. Решила съм да го оставя да се случи естествено. Никога не съм имала проблеми. От 4-5 дни обаче върха на пениса е зачервен. Съвсем леко опитах да забеля , за да погледна да няма някакъв секрет вътре , но без успех. Отворчето е много тясно и ми се струва , че главичката няма как да излезе.
Въпросът ми е как да действам в случая? Как за избегна зачервяването?
Виж целия пост
# 312
Дари, благодаря  bouquet
Въпросът е там,че той в началото съвсем естествено яде бързо и гълта често, но след това до края си похапва по малко, усещам по преглъщането. В общи линии си прави удоволствие с дългото хранене! Пък и контролно го претеглям,  докрая си хапва! Ще се справим!  Hug
Виж целия пост
# 313
Здравейте, пак аз този път с 2 въпроса.
На бебка са й странно груби крачетата. Не се вижда да е обрив, първо й бяха груби пръсците, но забелязвам грубостта почна да се качва и сега целите крачета са така. Мажа с олио ама не минава. Съвети какво може да е?
И другият ми въпрос е нормално ли е да издава звуци наподобяващи пищене? Прави така докато яде и се напъва да ака или пръцка, прави така, когато я преобличаме. Дори сега в леглото си прави така. Започвам да се чудя да не би да я боли нещо, макар че не изглежда да е така.
Виж целия пост
# 314
Амбро13, моят син също има загрубяване под колената, отстрани на крака. След време станаха червени петна, което прилича на атопичен дерматит. Тъй като големият ми син е бил с такъв, помня с какво сме го мазали- Адерма. Червенината изчезна, сега мажа рядко, но си е груба кожата. Вероятно някаква храна го дразни, но няма как да открия коя, той не яде едно и две неща. КАто цяло проблемът ни не е голям, затова не му обръщам много внимание. Той е склонен към алергии. Бих те посъветвала да се обърнеш към педиатъра, да ви даде съвет какво да правите.

Това за изсукването през първите 20 минути сигурно е много правилна теория за активните бебета и изобилието от кърма. Иначе не разчитайте мързеливо бебе да се наяде за 20-30 минути.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия