Бургас - ясли, градини, занимални за малките ни съкровища - 7

  • 103 624
  • 583
# 255
Здравейте,
Хлапето ми е родено януари 2013 и ни приеха в ясла. Аз обаче искам да го запиша в градина , мисля си че ще му е скучно в яслата, той все иска да играе с по-големи деца. Самостоятелен е,нямаме памперс,говори...Яко някой се е сблъсквал с подобна ситуация, моля да сподели. 

Няма как.Трябва да навършва 3 в годината на кандидатстване за градина.
Виж целия пост
# 256
Здравейте,
Хлапето ми е родено януари 2013 и ни приеха в ясла. Аз обаче искам да го запиша в градина , мисля си че ще му е скучно в яслата, той все иска да играе с по-големи деца. Самостоятелен е,нямаме памперс,говори...Яко някой се е сблъсквал с подобна ситуация, моля да сподели. 

Здравейте , не съм се сблъсквала, в началото на годината 2013 г.и е на ясла сега за 1 ви път
Имам позната, чието дете  е родено в началото на годината 2013 и понеже вече ходи началото ня тази година на ясла сега го записаха от 15.09-2015 в градината и майката не е споменала да има проблем
Според мен трябва да се говори с Директорката на детската градина
Виж целия пост
# 257
Здарвейте,
Моля за мнение за ОДЗ 5 Иглика 1 ва яслена група
Виж целия пост
# 258
Здравейте,
Хлапето ми е родено януари 2013 и ни приеха в ясла. Аз обаче искам да го запиша в градина , мисля си че ще му е скучно в яслата, той все иска да играе с по-големи деца. Самостоятелен е,нямаме памперс,говори...Яко някой се е сблъсквал с подобна ситуация, моля да сподели. 

Здравейте , не съм се сблъсквала, в началото на годината 2013 г.и е на ясла сега за 1 ви път
Имам позната, чието дете  е родено в началото на годината 2013 и понеже вече ходи началото ня тази година на ясла сега го записаха от 15.09-2015 в градината и майката не е споменала да има проблем
Според мен трябва да се говори с Директорката на детската градина

Интересно как го записала, системата не позволява да се въвеждат деца с набор, различен от този за прием.Другият вариант е този, който обсъждахме може би страница назад - не се кандидаства през системата, говори се с директорката и се подписва клетвена декларация, че детето тръгва на училище на 6 години и затова на тази възраст започва градина.
Виж целия пост
# 259
На мен ми хрумна един вариант, но не знам доколко е приложим. Говорите с директора на градинага и го пускате. Април си кандидатства за същата градина и от септември се мести в групата на набора си.
Виж целия пост
# 260
На мен ми хрумна един вариант, но не знам доколко е приложим. Говорите с директора на градинага и го пускате. Април си кандидатства за същата градина и от септември се мести в групата на набора си.

Това означава две години подред детето да е в първа група..Трябва да е прието в конкретната градина, за да може да я посещава, не може хем да е записано, хем да кандидатства пак.
Виж целия пост
# 261
На мен ми хрумна един вариант, но не знам доколко е приложим. Говорите с директора на градинага и го пускате. Април си кандидатства за същата градина и от септември се мести в групата на набора си.

Това означава две години подред детето да е в първа група..Трябва да е прието в конкретната градина, за да може да я посещава, не може хем да е записано, хем да кандидатства пак.

Аз съвсем се обърках?
В крайна сметка дете, което е родено на 01-01-2013 г и вече е почти на три години и сега тръгва за 1 ви път на ясла , респективно не може да бъде записано , на детска градина
Но т. като физически и прихически се предполага, че е по-.....развито от детенцето, което е родено на 31-12-2013 година все пак може би е по-добре да има някакво разделение на групи
И другото, което е интересно
сега в яслата от каква възраст се приемат деца и всички в една яслена група ли са ?
т. е най-малките на годинка /примерно ? Не зная ? са в една стая с това дете, което е на 2 г и 9 месеца /нали толкова е ако е родено на 01-01-2013 г.
Виж целия пост
# 262
За яслата не знам, но в градината групите са по набори на децата, без значение в началото, средата или в края на годината са родени.
Виж целия пост
# 263
В крайна сметка дете, което е родено на 01-01-2013 г и вече е почти на три години и сега тръгва за 1 ви път на ясла , респективно не може да бъде записано , на детска градина
Но т. като физически и прихически се предполага, че е по-.....развито от детенцето, което е родено на 31-12-2013 година все пак може би е по-добре да има някакво разделение на групи
Предполага се, но действителността е малко по-различна Wink Същото е и в училищата. Записва се с набора си, а не според месеца, в който е родено детето.
В крайна сметка иди, говори с директорката на желаната градина
Виж целия пост
# 264
Копирам въпрос от друга тема. В Бургас какъв е срокът?
Относно бележките за детските, подавани в социалните - има ли някакви срокове за децата от подготвителните групи в градините?
Виж целия пост
# 265
Моята дъщеря е родена в началото на януари 2010г. И сега е трета група в ДГ. Като е почти най-голяма от всички в групата.
Системата просто не позволява едно дете родено 2013 което е за набор ясла да кандидатства за градина.

В яслите са от 1 до 3 + годинки в смесени групи.
Виж целия пост
# 266
Копирам въпрос от друга тема. В Бургас какъв е срокът?
Относно бележките за детските, подавани в социалните - има ли някакви срокове за децата от подготвителните групи в градините?

Когато занесох моите бележки за децата ми казаха, че срокът е до края на октомври !

А знаете ли колко деца максимум могат да са в предучилищна група в детска градина?
Дали това си го решава детското заведение или е спуснато от община, министерство и т.н.?
Виж целия пост
# 267
Благодаря ти bouquet
Виж целия пост
# 268
Здравейте
не зная как е по другите ясли, но ние :
тръгнахме на 01-09-2015
15-09-2015 вече бяхме болни
в края на септември бяхме на антибиотик
после един два дни на градина
от 15-10-2015 пак у дома /като най-прессен спомен
та от 15-10-2015 сменихме три вида капки за хрема с 5 вида сиропи за кашлица
И в крайна сметка от 10-11-2015 пак сме на антибиотик
Та това ни беше яслата
Къде около коледа можем да видим дядо Коледа за съвсем кратко и пак у дома
не зная на кого да съм бясна
На тези, които водят децата си болни или на себе си, че не го гледах като скотче голо и босо да свиква  rotfImao
Виж целия пост
# 269
еее,вие много сте устискали до първото разболяване в яслата Simple Smile Моята дъщеря на 4-тия ден беше с херпангина. Сега вече е на градина и мисля,че е по-добре положението.
Иначе тръгнаха на ясла заедно с една нейна приятелка, която и до сега  почти няма пропуснат ден -нито в яслата,нито в градината
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия