АПРИЛчето се стяга под юргана - коремчето набъбнало на мама!

  • 27 632
  • 665
# 420
Слънцето не изгаря бацилите, ами всичко идва от стари времена, когато са вярвали, че след залез слънце излизат караконджули и самовили, които крадат бебета.
Суеверията са си суеверия, по-плашещи са старите практики, като осоляването. Преди няколко години пак имаше починало бебе от шуменско мисля, заради осоляване Cry

Суеверия или не, мъжкия сперматозоид е носител на Y хромозомата, която решава пола на бебето. Така че, ако има недоволни свекърви, да кажете, че нейното момче е виновно baby_neutral
Даааа ама пък яйцеклетката решава кой сперматозоид да пусне Mr. Green, тааа и ние имаме поне малко пръст в решаването на пола Heart Eyes
Дааа, ама роднините това не го знаят Laughing
Виж целия пост
# 421
Лина, Мохита, всички палчета стискам да сте добре момичета, всичко да мине и замине без спомен и без остатък  Heart Eyes
Виж целия пост
# 422
Хахаха и около мен са едни налудничави ситуации, но аз не вярвам-на днешно време техниката е толкова напред, че е ненормално да вярвам на нещо подобно, защото всичко е строго индивидуално.Наскоро пък ми се случи една приятелка (младичка на 24) да изпадне в шок и ужас и да ме направи на 2 стотинки, защото съм се постригала.Е, не издържах и доста се опънах и й дадох да разбере, че в такива простотии не вярвам и никой няма правото да ме натоварва с неговите си вярвания и теории.Да си раждат деца, да си правят каквото искат  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Виж целия пост
# 423
.Наскоро пък ми се случи една приятелка (младичка на 24) да изпадне в шок и ужас и да ме направи на 2 стотинки, защото съм се постригала.Е, не издържах и доста се опънах и й дадох да разбере, че в такива простотии не вярвам и никой няма правото да ме натоварва с неговите си вярвания и теории.Да си раждат деца, да си правят каквото искат  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

 hahaha Леле и на мен така майките ми забраниха още в началото, но аз устисках до третият месец и като видях какъв косопад пада и се уплаших и марш на фризьор щото и без това косата ми е дълга....

Стискам палци на момичетата с предстоящи притеснения и манипулации Hug, да минават и да се забравят бързо.

Аз пък се чудя колко често се усеща бебето??. Понякога като минат 5 -6 часа и се усетя че няма движение или ритване и се притеснявам Shocked Та лягам по гръб и си галя коремчето докато усетя нещо, да се успокоя....
Виж целия пост
# 424
jasmin_veni това с осолването беше тази година, аз даже спорих с майка ми колко  е вредно. Ама те му бяха изгорили кожата, го бяха търкали.

Аз коса няма да режа  Mr. Green, решила съм че там ми е силата и късмета. Толкова гъста коса имам че няма къде да иде.

Didolino всеки ден е различно. На този етап ( понеже моя милост не я свърта и чете света) няма логика в това колко често го усещаш. Вече в 7-я месец има там горе долу статистики колко често трябва да е. Ако се притесниш : пиеш студена вода, шоколад или лягаш по гръб. Просто някои момичета ги усещат повече и не трябва да се сравняваш  Peace
Виж целия пост
# 425
При мен е различно, след първото усещане се минаха 3-4 дни до следващото (или е било толкова лекичко, че не съм се усетила), а сега от 5-6 дни всеки ден по няколко пъти го усещам и то по доста дълго време  newsm44
Виж целия пост
# 426
Момичета, чета, че някои от вас смятат че няма нужда от 3-та ФМ. Аз също мислих така. Но скоро на наши познати откриха проблем при бебчето точно на 3-тата ФМ (нещо не е наред с пикочния мехур, доколкото разбрах, и му предстои операция веднага след като се роди). Всеки сам си решава, но аз мисля да си правя, независимо, че от първите два прегледа резултатите са идеални. А и като изживяване е готино Simple Smile
Виж целия пост
# 427
Didolino вчера цял ден не съм усетила нищо.. та вечерта почнах да се чудя, защо така, наред ли е, какво прави там вътре.. та чак късно късно вечерта като си легнахме с таткото и бебо се обади  Sunglasses Днес поне по често се "обажда" хихих. Иначе имах 2-3 дни много активни.... ама много.. и сега като затихна малко и  Shocked
Виж целия пост
# 428

И аз ще полудея с тези ритничета, много различно го усещам всеки ден, в слабините, над пъпа, силно, по-леко  #Crazy   Сутринта се виждаше как рита като си гледам корема, сега само мърдане усещам и само го мисля  Sad Успокоявам се, че съм с предна плацента и явно зависи от това къде е застанало. Иначе знам, че след 24 седмица се говори вече за обичайни движения, до тогава всеки ден различно е нормално. Радвам се, че не съм само аз та да се поуспокоя малко, че ще полудея!
Виж целия пост
# 429
Да се включа и аз по повод суеверията-подстригвах се през първата бременност-момче.Подстригвах се и сега-пак момче. Така и не можах да ги отрежа тия пусти... Laughing И баткото го солих под надзора на бабите, да не се поти ли, какво беше незнам, но явно няма ефект,защото и лете и зиме се поти като за световно.
Виж целия пост
# 430
Тия традиции с яденето, подстригването и какво ли още не не ги признавам, но най-изумителна ми е с купуването на нещата за бебето. Ония ден баба ми и леля ми стоят и обяснявам как хората вече са си напазарили за децата, а аз още дори не съм оглеждала - такива погледи и реплики чух....  #CrazyТо като има да става нещо, едва ли факта, че съм купила легло и количка ще го предизвикат или спрат. А и как ме виждат да оставя удоволствието от пазаруването на таткото!? Naughty

Усещането и при мен е нерегулярно и основно под пъпа явно като шава, защото ритниците са по-рядко и по-ниско. Основно като се нахраня и съм седнала с изнесена тежест напред тогава го усещам. Легнала много рядко и то ако съм на една страна, по гръб някакси потъва явно и все едно го няма. А ако аз или таткото си сложим ръката се успокоява и не се усеща. Интересното е, че с доплера баща му като му говори и изплува по на повърхността и се чува много по-ясно.   Heart Eyes
Виж целия пост
# 431
Ако ще ви успокоя, с предната бременност на практика не усещах никакви ритници. Или поне не помня  newsm78. Имах огромен корем (поради комбинацията от ниския ми ръст и слаба коремна стена), и явно имаше премноого място за бебето. Предполагам, че поради това не усещах удари. А и според мен много зависи как е застанало бебето вътре, а те си се местят и може всеки ден да са в различна позиция.
Никога не съм робувала на традиции, нито някой около мен. Но си признавам, че до към 7 месец не купувам нищо. Най-малкото защото вкъщи сме много неорганизирани, и после ще забравя къде съм сложила покупките  Mr. Green. Досега съм купила само 2 чифта миниатюрни чорапки, и вече не помня къде са... ooooh!
Аз мисля да правя 3-та ФМ във Фемина, чудя се дали да не е при Врагалева, защото Димитрова е доста мълчалива, а ми се иска да ми се обясни какво гледам.
Виж целия пост
# 432
Здравейте,да си кажа и аз относно солената вода при къпане на бебето,не съм се замисляла дали сега ще го правя,но преди години с каката сме го правили,и сме нямали последствия с кожата.Но като минаха 2-3 години се започна леко изпотяване ,което като сравнявам с някои други деца,просто  е незабележимо.Няма го това изпотяване в главата(косата),или ръцете,както съм виждала при други деца. Незнам дали е повлияло това с водата.
Виж целия пост
# 433
Аз да ви се оплача. Днес бях на ЖК и както си се чувствах чудесно и нямах никакви  оплаквания, се оказа, че коремът е твърд и имам контракции.  Cry Поне нямам скъсяване на шийката, но ако не се нормализират нещата до понеделник, док иска да ме хоспитализира. Е това направо ме ужасява. Самата идея за болничен престой ме побърква, това всъщност за мен е най-притеснителното в раждането -  престоят в болница. Ясни са ми приоритетите и ако се наложи - няма къде да ходя, но имам чувството, че стресът от престоя в болницата, ще ми причини повече проблеми, отколкото ползи.
Въобще не съм предполагала, че мога да имам контракции без грам да ги усещам  Sad
Виж целия пост
# 434
lina_bs, стискам палци и всичко да е наред Praynig

Mohita, бързо възстановяване  Hug

За суеверията - не знам колко им вярвам. Още в самото начало се подстригах, нямаше как да издържа да не отида на фризьор. Иначе и на мен няколко човека ме питаха защо съм го направила  Shocked ахахаха
Повечето познати и роднини около мен наблягат на това, че не трябва да се купува нищо поне до 7 месец. Някой ми беше казвал, че не трябвало да се казва полът или пък името, което сте избрали и не помня още какви лудории. Но аз не се впрягам чак толкова.  Laughing

Аз тези дни усещам по-рядко бебчето, защото не съм се спряла. Но като легна или както Мацето е написала за сладкото - само да хапна малко и веднага се раздвижва  Joy

Тантан, аз също ще си ходя на 3 ФМ, докторът ми каза аз да си реша, но не го смятам за излишно така или иначе.

Murmur'ana, бързо да отминават тези контракции и да не ти се налага да влизаш в болница  Praynig Hug


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия