Боледуване на децата ни – тема 20

  • 39 023
  • 742
# 450
А задължително ли е като са жълти секретите да има бактерия, че май и при нас пожълтяха? От Аб капките с най-голям успех при нас е тобрадекса. Макситрол и гентазон не му действат. Последно капах цилоксан, пак нищо. Чудя се и аз за един цинабсин, че допреди да се сгъсти сопола давах коризалия и инфлуцид.
Виж целия пост
# 451
В момента е слагам ВИГАМОКС, антибиотични са , някой слагал ли е  и дали е доволен .Нищо не и действа всичките ги минахме от антибиотичните.Днес професора каза коларгол 3 курса по 7 дни с почивки
Виж целия пост
# 452
А задължително ли е като са жълти секретите да има бактерия, че май и при нас пожълтяха?
Не.
Виж целия пост
# 453
Предполагам всички знаете де,но е нормално в  носната и гърлена микрофлора да си живуркат бактерии,което не означава автоматично,че са лошите стрептококи или стафилококи.
Виж целия пост
# 454
В момента е слагам ВИГАМОКС, антибиотични са , някой слагал ли е  и дали е доволен .

Ползвали сме ги за един тъп и упорит конюнктивит, помогнаха, но са  капани в очите. Не знам каква бактерия имаше тогава.

Дани, Мораксела й изолираха на моята кукла пролетта. Изв. време имаше доста често хрема, кашлица, слизаше към дробовете, както казва Фелисити - всеки път сценарият беше един и същ. И Клацид е пила  след това, по  друг повод, и от лятото такива проблеми нямаше. Инцидентни сополи за два - три дни, но прозрачни. А тя си има вирус-индуцирана астма, която, слава Богу, тази есен не ни е навестявала. Та в този смисъл - сегашната хрема протича атипично   -само хрема. Без екстри. Дано и така да си остане  Praynig  И това сега ще го използвам като своеобразен повод да ви вдъхна кураж - на всички, чиито деца боледуват често в ДГ - момичета, светлина в тунела има  Peace Ако някой си спомня - миналата есен/зима бях като на абонамент в тази тема - празно нямаше - то бронхити, спазми, мораксели и всякакви такива хубавини, ум да ти зайде  ooooh! Тази година е коренно различна, пу-пу. Освен бетаглюканът, който давам, значителното подобрение в картинката отдавам на 10-дневния ни престой в Трявна, съчетан с физиотерапия - лампа за синуси и магнит на дробчетата. Явно наистина имат ефект. Пролетта, здраве и живот, пак сме там.
Извинявам се, че се разписах надълго и широко, надявам се с това, което споделих, да ви стане малко по-леко и оптимистично  Hug

Дев, това точно ми обясни и нашият ЛЛ, въпреки, че числото им си беше баш като за патогенна микрофлора. И аз знам, че си е нормално да си има разни гадинки, въпросът е да се погаждаме добре с тах и да не ни пречат  Laughing
Виж целия пост
# 455
Добре де, на мен в лабораторията ми обясняваха, че в гърлен/носен секрет просто се изолира или не патогенна флора, а количествено няма как да се измери, просто в медицината нямало такъв стандарт. количеството важало само за урина... А сега излиза, че в други лаборатории измерват и количество на патогенните бактерии в секрета, така ли?
От друга страна и аз съм чела, че примерно нашият златист стафилокок нормално присъства в носа/гърлото в голяма част от населението. Въпросът е да не създава проблеми, т.е. да се увеличи прекомерно популацията или както там се нарича. И често организмът сам го държи под контрол, т.е. не се налага да се изтребва, защото така или иначе е огромна вероятността да се прихване пак. Значи все пак би трябвало да има количествено измерение - кога е нормално присъствие и кога става патогенен...
Виж целия пост
# 456
Rallichka грипа в момента е такъв,с силна хрема,около нас всички смъркат,и аз бях с него миналата седмица,но го овладях с Алиум Сепата!И ние сме си още вкъщи,само за тържеството ще ходим и после пак почивка!Дано всички болнички се оправят до празниците,за да са спокойни мама и тате! Hug
Виж целия пост
# 457
Лили, ние грипът го изкарахме преди месец още. А това сега не мога да го нарека обилна хрема, просто си е гъста, жълтеникава хрема  Rolling Eyes Ще видим док какво ще каже довечера.

Месечинке, да - има патогенно и непатогенно количество МО. В резултат на спаднал имунитет (а може и по друга причина) понякга иначе нормалната по количество популация, може да се размножи до патогенна  Confused За броенето - броят ги, да, защото определено имаше число написано в нашата АБ.
Виж целия пост
# 458
Добре де, на мен в лабораторията ми обясняваха, че в гърлен/носен секрет просто се изолира или не патогенна флора, а количествено няма как да се измери, просто в медицината нямало такъв стандарт. количеството важало само за урина... А сега излиза, че в други лаборатории измерват и количество на патогенните бактерии в секрета, така ли?
Аз преди ваксините на бебето 2-3 пъти ги водих и двамата в лаборатория и пускахме секрет.
Големият все беше болен, а нейният нос похъркваше от време на време.

Единият път резултата се забави и звънях да питам какво става. Лаборантката каза "Има изолирана бактерия, и ще има резултат след 2 дни. Важно е дали има титър".
Накрая излезна отрицателен резултат и пишеше, че не са изолирани патогенни микроорганизми.
Виж целия пост
# 459
Единият път резултата се забави и звънях да питам какво става. Лаборантката каза "Има изолирана бактерия, и ще има резултат след 2 дни. Важно е дали има титър".
Накрая излезна отрицателен резултат и пишеше, че не са изолирани патогенни микроорганизми.
първия път като пусках носен секрет и при нас се забави резултатът и ми казаха, че са изолирали бактерия, но са пуснали тест дали е патогенна... Дали това са имали предвид и какво ли ще рече "да има титър"? Абе мътна ми е много.
Виж целия пост
# 460
Мисля си, че измерват резултата и количествено. Само си мисля....
Виж целия пост
# 461
Аз да споделя-не го пуснах на училище детето,оставих си го в къщи.Днес го преслуша лекарката най-накрая,8 пълни дни има с Клацид-каза че няма абсолютно нищо Simple Smile,всички било се изсмукало.
Някоя майка от Пловдив чувала ли е за д-р Калапанкова?
Виж целия пост
# 462
В момента е слагам ВИГАМОКС, антибиотични са , някой слагал ли е  и дали е доволен .Нищо не и действа всичките ги минахме от антибиотичните.Днес професора каза коларгол 3 курса по 7 дни с почивки
При упорит зелени сополи ползваме само тях.Иначе цялата гама от преди това изброените капки при малката помагат времено.На моето дете те действат подсушаващо и да е нямала кашлица започва една суха и упорита.Хубавото на Вигамокса е, че са "мазни",не действат подсушаващо,улесняват отделянето на секрета и също бързо изчезват зелените сополи.Истината е, че малко УНГ ги знаят,не рядко са ме питали по няколко пъти какви капки и са казвали,че не са ги чували.
Виж целия пост
# 463
Онзи дени мен една докторка ме пита , с каква съставка били.Не ги била чувала.
Виж целия пост
# 464
Аз да споделя-не го пуснах на училище детето,оставих си го в къщи.Днес го преслуша лекарката най-накрая,8 пълни дни има с Клацид-каза че няма абсолютно нищо Simple Smile,всички било се изсмукало.
Някоя майка от Пловдив чувала ли е за д-р Калапанкова?
Съветвам те да питаш в пловдивската тема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия