Иии Февруарския бебевалеж започна ! :)

  • 54 191
  • 632
# 465
Напишете ми на лично съобщение имейла си.
Напишете тук термин, за да ви добавим на първа страница.
Виж целия пост
# 466
Какво затишие само....от 28.01 насам си нямаме бебе  Rolling Eyes
За сега 60 мами сме родили, като някои са мами имат близнаци. Всеки ден има бебе валеж, но някои мами не искат да се пише в bg-mamma.  Wink Мен лично не ме притеснява и затова се похвалих и тук  Party
Виж целия пост
# 467
Здравейте мами. Честито на родилите успех на чакащите.

Влизам с новината,че на 03.02.2015 се роди и моето мъжко съкровище с размери 4050гр.  и 51см.
Раждането беше по нормален път, но предизвикано,защото вдигнах кръвно и ме приеха в Майчин Дом.

Искам да благодаря на Др Гунев и екипа на родилна зала за положените грижи и усилия.
Добре сме с пухчо. Надявам се утре сутрин да ми го дадът Simple Smile
Ще разказвам по натам за преживяното живот и здраве като се приберем в къщи.

Виж целия пост
# 468
Честит ти малък голям мъж Краскас!!! Да ти е жив и здрав и да ти нормализира кръвното  Mr. Green

И аз да помоля като сърничката, мамите които не са обсебени от фейсбук да споделят и тук, нали за това е отчетна. В другите отчетни теми споделят за ражданията, все пак си е опит   bouquet
Виж целия пост
# 469
Може ли щъркелчето на първа страница да ми бъде сменено с розово. В последния момент разбираме че ще си имаме принцеса не принц както досега се очертаваше
Виж целия пост
# 470
Честито на всички с бебенца у дома...
Аз ставам вече наистина нетърпелива мама. Днес бях на преглед, нямам никакво разкритие все още, имам още 10 дни. Иначе малката се е завъртяла според доктора малко на дясно и ако продължава да се върти ще е в лоша позиция за нормално раждане. Та надявам се на положителен развой, че малко ме страсна. От няколко дни доста шава и ми беше много дискомфортно.
Лека вечер на всички
Виж целия пост
# 471
Момичета, пиете ли още магнезий и ако да, докога ви е предписан от наблюдаващия лекар?
Виж целия пост
# 472
Момичета, пиете ли още магнезий и ако да, докога ви е предписан от наблюдаващия лекар?
Аз пих магнерич до 36 г.с. АГ и беше казала, че до тогава се пие. Родих в 36+5 г.с.

Честито на мама Краска Simple Smile Да й е жив и здрав бебока  Hug
Виж целия пост
# 473
Момичета, пиете ли още магнезий и ако да, докога ви е предписан от наблюдаващия лекар?
Аз си го спрях преди около месец, много вече ми дразнеше стомаха и не издържах да го пия до края на 8мия месец, пък и да не взема да пренося пак. Wink

boby_, и моят бебок е леко надясно - главата е позиционирана, ниско долу, но е леко завъртян надясно, като се изтегне усещам крачетата в ляво. Питах д-ра, каза, че не пречи на раждането, като дойде момента се обръщат изцяло гръбче към корема ми. Понякога се усещам, че така се обръща, коремът ми става по-изострен, а встрани свободно.
Виж целия пост
# 474
мен в 35та с. ми казаха да го спра
Виж целия пост
# 475
Добро утро мами

Връщам се да разкажа за най-важния ден в живота ми и по-конкретно за способа индукция за предизвикване на раждане.

Проеха ме миналата събота в МД с високо кръвно 150/100 В понеделник дойде следящия ми лекар и ме попита държа ли да ме среже секцио или както той мисли трябва да се случи нормално. Естествено казах както вие прецените и той ок утре или другиден ще го предизвикаме. Дойде на 3.02 сутринта на возитация и лаза че нес ще раждам вечерта. Много се зарадвах, защото имах мн проблеми през бремененността,но и не знаех какво ме чака Simple Smile на обяд ми сложи някаква таблетка навътре към шийката и каза сшедпбед ще ти сложат още една и дпвечера ще се видим в родилна зала Simple Smile до към 14:00 имах леки контракции и почнаха да засилват и да болят. Сложиха ми втпрата таблетка когато вече бяха доста чести и болезнени. В 18:30 мен и още едно майче ни свалиха от 5ет счв родилна зала аз вдвам ходех на контракциите. Легнах си в залата и ме подгптвиха имаше мн стажанти мн внимателни хора
Ще спестя усещането от контракции и правенето на разкритие Wink но само трябваше да издържа до 5 см за да сложат епидуралната и така и стана. Дойде някакъв мн луд анестезиолог и на третия опит защото мн мърдах от комтракциите испя да сложи катетъра отзад в кръста и тук идва най-приятния момент от раждането Simple Smile Пуснаха ми система окситоцин и след час на смях и спокойствие в залата с три силни напъна изкочи най-голямата изненада за всички Simple Smile пухкавия ми син 4050гр 51см Simple Smile Доктора не ложеше да повяряа колко е голям и как го родих. Качила съм 11 кг през бременността нямах корем затова вс се очудиха на бебчо. Имам някакви шевове, но като питах зле ли е доктора каза че за такова бебе съм прекрасна
Като цяло не препоръчвам индукцията на никой, но в случаи като моя с високо кръвно и др проблеми ако не искате секцио това е начина.
Днес очаквам моето пухкаво момченце да осъане при мен в стаята за да се опознаем. Чувствам се добре единствено неудобство са контракциите които сега имам за да се чисти матката и за да се свива, защото са лнеприярни и болят.
За бъдещите родилки имам един съвет Simple Smile ползвайте упойка рабдането става една положителна емоция след нея Simple Smile
Виж целия пост
# 476
Краскас и мен ме приеха тази нощ в Майчин дом с подобно кръвно. Докторката в приемно каза, "ще се раждаме вече", което не разбрах точно какво значи, кога, как. Моето бебе също е голямо, ще видим.
Ти в кое отделение на петия етаж беше? С избор на екип ли? При кой доктор?
Благодаря ти за разказа. И аз искам да рося нормално
Виж целия пост
# 477
На 5 В етаж бях два дни, защото там ми е лекаря Др Гунев и той ми беше избора на екип.
Колко едро ти казаха че е ?
Обмисли хубаво варианта секцио. Моя лекар мислехме че е 3500 затова решихме да е естествено раждане, но имаше изненада Simple Smile
Виж целия пост
# 478
Краскас Благодаря за разказа  Hug
Не ми допадна особено ама ....  Mr. Green
Виж целия пост
# 479
За предизвикано раждане и едро бебе е минало много, много добре, kraskas!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия