Перилни препарати и омекотители - 28

  • 78 054
  • 723
# 510
Коментираше се назад в темата... Доколкото си спомням нямаше възхитени newsm78 На мен ми оставя съвсем лек, фин аромат.

  bouquet  Знаех си че съм го проспала  ooooh!  Ще го пробвам и аз на следващата пералня и ще кажа, ако не ще го подаря на баба, тя ще е доволна  Mr. Green

На мен ми харесва точно дискретния аромат,който оставя.Пера с него и особено плетивата са доста меки. Peace
Виж целия пост
# 511
Новата ми любов  Heart Eyes- тези омекотители Ленор
Скрит текст:

и

Следващата ми покупка ще е златния от същата серия  Laughing

В момента съм със златния - разкошен е Peace!
Виж целия пост
# 512
tcveteto, ако не е тайна къде са на тази цена?
Виж целия пост
# 513
Да поздравя за покупката на тези два Ленора. Просто са страхотни. tcveteto използвай си ги с удоволствие  Peace
Виж целия пост
# 514
Наистина ще е с удоволствие, защото ароматите са невероятни. И за да не е спам, в новата брошура на метро има омекотители Ленор, официален внос, различни видове и цени - спрямо броя изпирания, който има нужда и желание да се възползва  Wink
Скрит текст:
Доколкото видях тези от серията, които съм показала ще бъдат на 5,90лв или нещо такова, промоцията е от четвъртък  Peace
Виж целия пост
# 515
На мен са ми много любими тези двата. И златният, който си намислила да си купиш е хубав.
Виж целия пост
# 516
От едно известно време каквато и комбинация между прах за пране и омекотител да направя, прането ми мирише ужасно. Без значение дали простирам на терасата или вътре на сушилнята, някои дрехи имат толкова ужасен аромат, че отиват отново за пране. Няма (как да го нарека) закономерност, коя материя мирише зле и коя не, всеки път различно. Не мога да си обясня на какво се дължи това?!  
Има ли препарат, който да неутрализира миризми? Искам дрехите ми да миришат на прани Crossing Arms
Виж целия пост
# 517
Я първо направи една профилактика на пералнята Peace.
Виж целия пост
# 518
От едно известно време каквато и комбинация между прах за пране и омекотител да направя, прането ми мирише ужасно. Без значение дали простирам на терасата или вътре на сушилнята, някои дрехи имат толкова ужасен аромат, че отиват отново за пране. Няма (как да го нарека) закономерност, коя материя мирише зле и коя не, всеки път различно. Не мога да си обясня на какво се дължи това?!  
Има ли препарат, който да неутрализира миризми? Искам дрехите ми да миришат на прани Crossing Arms
1. Профилактика на пералнята със специален препарат за перални - на дълга програма без предпране, поне на 60 градуса, с центрофуга. Или
2. Профилактика с полови доза прах за бяло пране.
3. Изпиране на миризливите дрехи с универсален прах на 60 градуса - еднократно.
4. В дългосрочен план - намали/спри използването на течни перилни препарати и омекотител - наслагват се по вътрешните части на машината и в тях се развиват плесени, бактерии, които водят до нериятната миризма.
5. Пери редовно с качествени прахове за бяло (такива с килородни избелители - избиват бактериите).
6. Пери редовно на 60 градуса (на ниски градуси с течен препарат дрехите не се изпират хигиенично и затова замирисват).

Успех в борбата (аз я водих дълго време, докато разбера, че изобщо не знам как да пера  Grinning )
Виж целия пост
# 519

1. Профилактика на пералнята със специален препарат за перални - на дълга програма без предпране, поне на 60 градуса, с центрофуга. Или
2. Профилактика с полови доза прах за бяло пране.
3. Изпиране на миризливите дрехи с универсален прах на 60 градуса - еднократно.
4. В дългосрочен план - намали/спри използването на течни перилни препарати и омекотител - наслагват се по вътрешните части на машината и в тях се развиват плесени, бактерии, които водят до нериятната миризма.
5. Пери редовно с качествени прахове за бяло (такива с килородни избелители - избиват бактериите).
6. Пери редовно на 60 градуса (на ниски градуси с течен препарат дрехите не се изпират хигиенично и затова замирисват).

Успех в борбата (аз я водих дълго време, докато разбера, че изобщо не знам как да пера  Grinning )

Това ще си го запиша в тефтера!! Simple Smile
Виж целия пост
# 520
 newsm12 Не съм съгласна, че дрехи, изпрани на 40 градуса с течен перилен препарат не са изпрани хигиенично и миришат. Всъщност си миришат на препарата, с който переш. Ако переш на ръка цветни дрехи дали ще можеш да издържиш на температура на водата над 40 градуса и това означава ли, че дрехите няма да са изпрани хубаво?
Виж целия пост
# 521
Ev_e, благодаря за добрите съвети.
Почти всеки месец почиствам пералнята с препарат в казанчето на 90 градуса.
Истината е, че не използвам препарати за бяло пране, както и универсални (почти нямам бели дрехи), наблягам на течни и слагам доооста омекотител, за да постигна, уж, някакъв аромат.
Преди време някъде мярнах реклама на продукт за дезинфекция на дрехите при пране, ще го потърся.
А с доза прах за бяло дали ще успеят да се прочистят маркучите към барабана или да добавя още нещо към него (на празна пералня)?
Виж целия пост
# 522
Аз имам 2 хавлиени кърпи, които ако не се изперат на 60 градуса, миришат на мръсно. Как ли не ги мъчих, всякакви прахове и препарати, това е. Едната я изхвърлих, но за другата ми е жал. Тъй като пера предимно на 40 градуса, а не ми се събират кърпи за цяла пералня, само тази кърпа я накисвам с прах за бяло в много гореща вода, след което я слагам в пералнята и пера както обикновено с другите дрехи. Така реших проблема.
Не знам защо се получава това вмирисване и то само на тези 2 кърпи. Имам толкова други, също и кухненските, никоя не ми се вмирисва по този начин. Но аз ги и гладя де... При тези двете нищо не помогна... Само висока температура на пране.
Виж целия пост
# 523
При мен това с вмирисаните дрехи се получава всеки път, но с различни. Не е свързано с определена дреха. Целият ми гардероб е цветен и не мога да си позволя да пера над 40 градуса.
Вече се замислям за нова пералня, въпреки, че тази няма и 3 години.
Виж целия пост
# 524
При мен това с вмирисаните дрехи се получава всеки път, но с различни. Не е свързано с определена дреха. Целият ми гардероб е цветен и не мога да си позволя да пера над 40 градуса.
Вече се замислям за нова пералня, въпреки, че тази няма и 3 години.


Първо пробвай с препарат за почистване на пералня. мисля, че ще решиш проблема. Даже го пусни с програма на 90 градуса. При мен така е най-ефективен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия