Сладкарничка за книги - тема 27

  • 22 915
  • 703
# 315
Благодаря за вчерашните поздрави!   bouquet   bouquet   bouquet

Честит празник на днешните празнуващи!!   bouquet
Живи и здрави да са!!


Всичко най-хубаво на мъже, деца, племенница .. и свекървище!   Mr. Green

Дев, ти направи ли бисквитки вчера, че не видях.  Whistling

Точ, браво за пъзела!! Понякога и аз се замислям за един, с по-малко парченца.. Обаче нямаме маса, която да може да се заеме за дълго време, а на пода – Марс няма да е съгласен. Всъщност – много ще се зарадва и голяма част от парчетата, ще бъдат дъвкани и /или погълнати. Grinning
А пък и пъзела ще ми краде от малкото свободно време.  Crossing Arms  Някога, един с 200 части, разположен на половината холна маса, може.  Joy

Кали, по-скоро да се оправя Тони!!

Ще чакам и аз мартенската промоция в Сиела, за да си взема В. Пасков и "Балада-та" му.. Сега гледам в Хеликон и ми излизат първите му два тома (събрани съчинения), че не са в наличност.  newsm78
Виж целия пост
# 316
Дев,
И само за Дев Hug
Скрит текст:
Много се дърпах за гледането на този сериал.Добре ама от скука го пуснах да го гледам.И помня една серия,в която главната героиня отиде да се жени за сина на бабето.А баща й я изпрати и ходеше след влака за да се сбогуват.Много ми подейства-ревах та се скъсах.След това изгледах целия сериал Wink
Виж целия пост
# 317
Сливче  Hug
Скрит текст:
Много истини има в този филм,чела съм и книгата.Като цяло турските сериали не са ми слабост,но от този има какво да се научи и помни.Много държат на традициите си.Особено това да са всички заедно на трапезата,уважението към родителите и т.н
И аз си поплаках,особено в последната серия....свързвам го лично с преживяни спомени... Confused

Рейн,курабийките минаха и заминаха.. Whistling
Аз се ограничавам откъм въглехидрати заради жлезата и лекарствата,но домочадието е най-доволно от този факт... Joy
Снимки?!Къде ти....всичко се консумира парещо още...
Направо са пристрастени ,особено мъжете.

Виж целия пост
# 318
Привет, момичета!
Весел празник на всичко, които имат повод да празнуват днес  Hug.

Пете, само "Мравките" има в МБ.
Гани, по-нататък мога да ти дам за прочит "Планината Грей".
Виж целия пост
# 319
Слив, Точ и Мариетка, да са ви живи и здрави имената на близките хора! И на другите момичета, които имат празник вкъщи, също! И да се почерпите както си е редно на Ивановден. Wink Моят брат също е Иван, така че и ние ще се радваме днес.

Нелиииии!! Най-после вчера пакетчето от теб се озова в ръцете ми!  Hug  Hug  Heart Eyes
Много съм ти благодарна за милия жест, ама наистина много! Картичката веднага си я сложих при останалите коледни картички, които ще си гледам поне до края на февруари както съм ги подредила хубаво и ще си мисля за теб! И за Точковото другарче и за Зори, разбира се. Магнитчето е добавено към колекцията на хладилника, а пък от бонбонките снощи си хапнахме с Антония за десерт... цялата кутия!  Blush Нещо много й се усладиха, а обикновено не си пада по карамели. На мен "Тофифи" са ми любими обаче! Още веднъж ти благодаря и те прегръщам много!

Миж, понеже се чудиш за "Св. Влас" -

Скрит текст:
Ние миналата година бяхме в "Цезар Палас" и ми се строи доста опитмално като цена-качество. Храната беше хубава, имаше почти само чужденци, сред които доста скандинавци. Анимацията е ужасно нелепа, но аз май не съм била на all-inclusive хотел, където да не е така... Може би нямам късмет. Плажът е много хубав, това е т.нар. плаж "Робинзон", но е платен. Цялата тази серия хотели около "Цезар Палас" са далече от градчето, така че това също е минус, ако ще ви се излиза вечер. Според мен, трябва да си голям ентисуаст за да ходиш пеша, не е уредено изобщо. Ако никъде не ви се ходи си е екстра. Wink
Виж целия пост
# 320
Снимки?!Къде ти....всичко се консумира парещо още...
Направо са пристрастени ,особено мъжете.

Да не си изгорят езиците.  hahaha  hahaha


Като споменахте турските сериали и се сетих, че онзи ден не казах на Кости,
Скрит текст:
че много съжалявам, че не можах да гледам "Край" Cry.  Започнах го, когато излезе. Гледах 1-2-3 серии, после се случиха разни промени .. и нямаше възможност за сериала. ooooh! Но с удоволствие бих го гледала. На теб хареса ли ти? .. Там играе моят любимец.  Flutter ... И много съм се натъжила за Езел, много ми се гледа - двата сезона от началото до края, всяка вечер поне по една серия.  Crazy Почивните дни - по няколко.  Crazy  Crazy Crazy Скоро, може би..  Heart Eyes

Маришка и на мен "Трънските разкази" много ми харесаха. Действието в "Кастинг за месия" се развива в бъдещето, пък аз съм малко скептична.  Embarassed  Миналото ми е по-интересно.
Някак си .. по- ми харесва това да чета:

Скрит текст:
„.. Се гледа да не е еднакво, да се не повтори. Оти не сака хората да живеят живот, дека вече е живян. Барем нещичко от себе си да ашладисат на тоя свет! А то повечкото нашенци подире си водат само дечурлигата!.“

„.. искаше му се да е край него крехката му рожба, да си я наглежда и пази, мигар можеш опази някого, ако му е писано да се сурне по сипея на съдбата си..“


„- .. наше село май таквоз че да е – дека верата не е баш Вера, господа не е баш Господ. А человеко сèкогиш си е человек – живинка. С вера и без вера, с господ и без господ. Но е триж по-нефелен от другите живинки, оти сам си е турил дуваре на душата. Те такава – чест, господ, род, зèмя... Верва си, дека вардат зло да се не сурне навътре, а они запират доброто да не рипне навънка. И не е пусто и вънка, и вътре.“

***

из. "Трънски разкази", Петър Делчев

Скарамуш, закъснелите коледни подаръци и следновогодишно радват, много при това!  Hug

Вие планирате морета, аз от 31.12 се замислих за РД-то си.. който е след 9 месеца.  hahaha  hahaha

Виж целия пост
# 321
Хехе.... аз да ви призная - "Листопад" беше вторият и последен /за момента/ турски сериал, който гледах  Grinning Първият беше "1001 нощ"  Joy

Скарамушче, благодаря ти за споделеното.

Виж целия пост
# 322
Миж,не е ли малко кичозен newsm78
Виж целия пост
# 323
 Hug
Виж целия пост
# 324
Хах, Миж, нашето Сливче не е виждала Белла Виста  hahaha!
Виж целия пост
# 325
 Hug
Виж целия пост
# 326
Вярно,че си е въпрос на вкус.
Важното е качеството на обслужване,хранене и удобства да са на ниво.Ако сложим и някоя и друга кула и цвят ще е екстра Hug
Виж целия пост
# 327
 Hug
Виж целия пост
# 328
Миж, почва да ме човърка, че избързах с резервацията, защото ми хареса твоя хотел..., и твоите нови три книги..., и изобщо няма ли вариант да зарежеш ТМ в Поморие и да ме вземеш с теб  hahaha Hug!?
Виж целия пост
# 329
За почивките лятото изобщо нищо не мога да кажа от сега. Даже не знам кой месец ще ходим някъде Grinning Първата ни почивка за тази година ще е към средата на Март. Но ще я планирам началото на Март  Mr. Green Най-често ни се случва да изберем хотела по пътя  Crazy Не знаем накъде ще ни отвее вятъра. Пълним колата с гориво, дрехи, вода, солети и вафли и тръгваме. Много обичам тези наши почивки  Heart Eyes Може би след време, когато имаме и опашка-две-три  Praynig ще планираме, сега сме ей така  Blush Heart Eyes
А лятната почивка ще я планирам ... лятото  Mr. Green
От друга страна ми е интересно да гледам какво коментирате. Може да изскочи нещо, което искаме да видим, или хотел, в който да отседнем  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия