Сладкарничка за книги - тема 27

  • 22 915
  • 703
# 495
Ох, "Изворът" я имам от миналата година и все още си стои непрочетена (за мой срам  Embarassed). Не знам дали ще ми хареса, но първо трябва и да я прочета. Мисля тази година да я вмъкна някъде. Между другото, Гигова, има я за 10 лв. в продавалник.  Simple Smile

Лофче, ще направим някоя сложна логистична операция за книгите на Татяна дьо Роне. Ти на мен, аз на теб, ти после на Нара, и така.  Simple Smile
Виж целия пост
# 496
ДУ и от мен.

Вече привършвам първото си кафе, мисля да си направя и второ. Тъкмо ще дойде време за обяд, после ще се боядисвам. Обмислям от известно време дали да не си отрежа косата (доста е дълга), но не мога да реша. Искам някаква промяна. Не става да сменя цвета, поне на този етап. Правя се черна от доста време и не ми се остава без коса... Confused Не знам, и нали съм колеблива везна, ще го мисля поне няколко седмици. ooooh!

Хубав петък на всички!
Виж целия пост
# 497
Миж,какво е чайчето? Да си взема за офиса, че имам само зелен тук.

Ето го как изглежда, пробвай го - много е приятен на вкус  Simple Smile

Скрит текст:
Виж целия пост
# 498
Добър ден!   bouquet

Не се давам на студа.. и продължавам да си ходя пеша до работа.  Laughing
За утре съм планирала да разбивам леда пред задния двор.  Laughing

Тази седмица ми се видя дългаааа, направо като клоняща към безкрайност...   ooooh!

Подкрепям.
На мен ми дойде мнооого изморителна.  ooooh!
Понеделник, вторник и сряда ми бяха много работни.
За сега се очертава днешния ден да го карам яваш-яваш.  Laughing

И от мен един глас за философските книги.
Спокойно може да ми ги препоръчвате, и ако ми допаднат - ще ги чета. Peace

По Камиче - да ви е кафе, топъл чай и шоколад!!  Hug
Виж целия пост
# 499
здравейте, мили деца  Hug
прочетох "после" на Мери, вчера цял ден и до нощес не можах да я оставя. не мога да не споделя  Crazy който не е чел книгата, да не чете скрития текст!
Скрит текст:
от половината книга насетне ме обзе убеждението, че Грейси разказва от прага на вечността. бързах да достигна до края, за да видя как тя се събужда от комата и защитава децата си, а в същото време равносметките й за любовта, живота и същността на хората и отношенията сякъш крещаха "от такова знание и прозрения човек не се връща обратно". чувствата й към децата й и мъжа й ме държаха за гърлото и всичко се нареждаше към единствения възможен край - толкова логично, истинско и същевременно динамично. много ме заболя от тази книга. ето, кейт мортън разказва къде-къде по-големи трагедии, но от дистанцията на следващите поколения - които са намерили своя щастлив път в живота си. и трагедията звучи като мъдра приказка, разказана с любов. а тук лъптън ме остави с усещането за болка... . и "сестра" ли е такава книга?  
така. излях си душата.  Whistling Нези, Нара - коя от вас щеше да чете "после"?
за варицелата - Кале, пази се, ако има вероятност да си бременна - има там едни изследвания и едни инжекции, в случай, че си бременна и съществува риск от варицела. но ти сигурно знаеш  Peace за астигматизма - и аз бих те посъветвала да потърсиш още едно мнение. няма да се учудя, ако между две мнения, и то на специалисти, за детска възраст по този проблем няма нищо общо.
прегръщам ви зимно всички  Heart Eyes
п.с. ако някой иска да чете нещо от мен, да каже днес или да замълчи за една седмица  Mr. Green че утре сутрин ще ходя до поща  Flutter имам двете на зендкер (Вени, 10 пъти във форум се брои за една цяла форумска среща  Mr. Green ) имам прекрасните творения небесни, напълно изгубили себе си, награди - и двете части... аааааа.... да взема да направя списък ли?  Grinning
Виж целия пост
# 500

И от мен едно "здрасти", момичета, с едно чайче! Аз много обичам зелен чай и сега тъкмо си пия един с джинджифил и лимон. Другата ми голяма чаена любов са шипките и каркадето. Но ще пробвам и чаят на Мижката определено.

Напоследък гледам да не прекалявам с кафетата, съвсем нарочно съм ги ограничила до две на ден - сутрин и след обяда, понеже май доста ми идват. И вместо тях пия по 10 чая на ден на работа!  Laughing

Признавам си, че не съм чела нищо на Херман Хасе  Embarassed и май ще трябва да се поправя...

А пък филмът по "Изкупление" ми хареса страшно много! Не знам дали ще прочета книгата, въпреки отзивите, защото никак не е готино първо да си гледам филма, а после да четеш книгата... По тази схема ужасно ми се развали преживяването с "Облакът Атлас" например.


Рейнче, видях в темата за рамяна, че предлагаш "Годината на дивия заек" и май ми се иска да я взема. Ще прегледам довечера какво мога да ти предложа откъм български автори и ще ти пиша. Ползвам темата сега, понеже забелязах, че си тук. Wink
Виж целия пост
# 501
Здравейте, мили момичета!
Не съм ви изчела до край, но искам да ви почерпя по случай рожденния ден на голямата ми дъщеря. Става на 8. Колко бързо минава времето...
Скрит текст:
Ето нещо сладичко:





И кафе или чай - кой каквото обича Simple Smile:



Довечера пак ще намина Hug.
Виж целия пост
# 502
ДД  Hug
Пия второ кафе и се настройвам психически да излизам навън  cold

Отворили сте дума за философски книги. "Изворът" съм го предвидила за тази година, беше ми подарък за РД. Трилогията Атлас майка ми я подари за Коледа, като тя я чете в момента и казва, че е страхотна. До нея не знам дали ще стигна, защото много книги имам в списъка за четене и някои (доста!) са с приоритет. С две думи исках да кажа, че на който му се четат, мога да ги дам за прочит, да не купувате тези тухлички.

Авлига, да ти е жива и здрава дъщеричката! Да расте много щастлива и да постига големи успехи, с които много да се гордеете  Hug   Two Hearts Tada

Лофче, ще стискам палци  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Но ти си умница и съм сигурна, че ще се справиш отлично  Hug

Маришка,
Скрит текст:
де го тоз късмет с бременността?  Sad
То по време на бременност жената трябва да се пази от обикновена простуда, какво остава за варицела  ooooh! Одеве като прочетох Сливчето, направо ми се прииска да й заведа Антончо в нейната група, белким я лепне тази варицела, да я изкара и да се свършва. Ама ако лепна и аз и се тръшна да мрЪ... ужасТ  ooooh! ... Сигурно, докато съм си вкъщи бих прочела повечко книги. Винаги гледам от хубавата страна на нещата  Laughing

За очилата сте много прави всички  Peace
Днес ще го водя за разширяване на зениците, а другата седмица на друг преглед за второ мнение. Той вече, мисля, посвикна с идеята за очилата и е доста по-спокоен, отколкото беше първия ден, (както и аз, впрочем  Blush)

Успешен ден на всички  Hug

П.С. Мижче, благодаря ти много!
Виж целия пост
# 503
Авлига, да ти е живо и здраво порасналото момиче!!   bouquet
Много радост и хубаво детство й желая!

Лофче успех на изпитите!  Peace

Скарамуш, днес ще изпращам книгата.  Embarassed Разменена е вече.
Отивам да си актуализирам списъка.
Виж целия пост
# 504
Авлига,жива и здрава да ти е голямата щерка!Само радост да ти носи и пълни бележници с високи оценки!
И аз се подготвям психически да изляза навън.
Чудя се вече и с какво да се обличам.Ходих вчера да си търся някой пуловер,ми то или много широки,или много тънки,или с едни деколтета,където няма с какво да напълня ooooh!
Направо не знам.Ще ходя вече само по парфюм и яке.
Виж целия пост
# 505
Мижик,благодаря, ще си взема от този чай!
Пете,по принцип искам да я притежавам Изворът и ще погледна в ОЛХ -то,благодаря за инфото!
Авлига,да тие жива и здрава щерката и много да се гордеете с нея! Весел празник!
Отивам да хапна, против глад Simple Smile
Виж целия пост
# 506
Оу, жалко. Нищо, Рейнче, трябваше по-бързо да реагирам.  Hug

Снощи имах някаква екстремна ситуация вкъщи - прибрах се от работа, подредих и сготвих, сложих мусаката във фурната, сипах си една чаша червено вино и си казах "Ето, сега ще си почина с винце малко!" и в момента, в който седнах на чисто новия (купихме го точно преди Коледа) бежов диван, цялото съдържание на чашата се плисна върху дамаската! Направо ми се доплака като ги видях оооооогромните ярки петна. После 1/2 нощ пране с няколко пускания на пералня, простиране - навън, вътре, дамаската се пере, но без центрофуга... Измъчих се страхотно!

Оплаках се поне тук, ако не друго...  Crossing Arms

Авлига, честит рожден ден на твоето момиче! Да ви радва много и да е щастлива.  newsm59

Виж целия пост
# 507
Авлига, честит празник на щерката да е жива и здрава и да я слушате   bouquet

Аз пия кафе и ще почета малко, това студено време ме кара да съм в режим енергоспестяваща...събудих се към 8 без 20, дъра-бъра с А. докато слезе да работи...мислех да стана рано и пак заспах...до към 11 без 10  Tired
Виж целия пост
# 508
Момичета, аз съм на училище и съм си взела лаптопа, следя ви и си отдъхвам с вас  Hug

Петя
, благодаря ти  Hug

"Изворът" е една прекрасна книга, аз когато я открих бях буквално без думи от силата, с която ме фрасна в мозъка. Философска, замисляща, разсъдлива книга! Книга за мислене!  Heart Eyes

Ох, момичета, решила съм да си правя пиърсинг на ухото, по-точно "Хеликс" обица. Ето такова нещо г/д -    Heart Eyes
Даже вече избрах в кое студио ще го правя, само ще изчакам да стане малко по-топло, за да махна ушанките и дебелите дрехи. Мноооого се вълнувам, направо нямам търпение.  Crazy
Има ли някоя сред вас, която има подобен тип пиърсинг или някакъв друг? Да ми обясни неща от кухнята, както се казва?  newsm78
Аз четох ама още един съвет не вреди  Peace
Виж целия пост
# 509
Авлига , жива и здрава да е малката принцеса и много да ви слуша както и вие нея !   bouquet

Момичета , като прочета тези книги , които са в мен , ще ви пиша отново за 'Тайната на семейство Рей" и за другата й книга , че до тогава няма да запомня кой я има , кой не .  Laughing

Маришка , аз искам "Сестра" да чета . Ще чакам отзив за нея и за Оризовата майка , която също ми е в списъка за тази година уж за четене, то кое ли по - напред  Whistling Иначе и на мен "После" много ми беше харесала , малко тъжна наистина .  Sad

Хапнах и не е истина как ми се приспа , ужас  ooooh!

Лофче другарче , вярвам в теб , много успехи и стиснати палци имаш от мен Hug

Скарамушче , неприятен инцидент , доста работа си си отворила , но това е закон на Мърфи , днес отдъхни и стой надалече с тази чашка винце  Wink  Hug

Елинка , не знам дали прочете , вчера те питах какво искаш да ти изпратя от моите книги като ти връщам твоята ? Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия