ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 58 876
  • 731
# 285
lulumba, аплодисменти, наистина си е повод за черпене - дано повече бонбони скоро се разлетят из темата по такъв приятен случай   bouquet
Виж целия пост
# 286
Браво на гладкочетящия първокласник! Предстои му цял нов свят  Heart Eyes
Грипната ваканция е малко пресилено - ненужна, защото заболеваемостта намалява, но нищо, щом са решили. Училището на моето дете още не е обявило грипна епидемия, но то не се води към община Варна и честно казано предпочитам децата да си посещават редовно занятия, от колкото после да се бързат с материала.
Виж целия пост
# 287
Поздравления, Лулу! Да прочете много и интересни книги!

Моята чете много добре, но гладко не бих казала. Има думи, които я забавят за секунди. Simple Smile
Иначе в момента чете и, въпреки че гледахме първо филма, казва че ѝ е познато, но интересно. Simple Smile



За ваканцията нямаме планове все още, то за татето понеделник и вторник са си работни дни.
Виж целия пост
# 288
У дома и се зарадвахме всички на тази така излишна ваканция.
Лулу доживя! Браво на момчето!
Виж целия пост
# 289
Ама вярно доживях. Mr. Green По едно време не ми се вярваше, че изобщо ще се получи - такава съпротива от негова страна. Но взе, че стана. Затова и така се радвам. Grinning
Виж целия пост
# 290
При нас вчера са взели дж. И аз виждам напредък в четенето от страна на Алекс. Най-малкото иска да му купя книга! В техния клас са се зарибили по книгата "Тими провала" - има две части. Ще ходя да я видя в книжарницата, защото ми се струва за малко по-големи деца. Но поне първа част да му купя, за да не му стопирам ентусиазма. По математика - си решават задачи до 20 с преминаване. На последните две контролни и по български, и по математика се беше справил отлично. Само с писането когато е на занималня имаме проблем, ама вече аз се изморих да го карам да преписва. ... В къщи пише хубаво.
Виж целия пост
# 291
Дари, в нета има сканрани страници, можеш да погледнеш за Тими провала. И да я поръчаш онлайн - по-евтино е. Simple Smile  Например в е-зона.
Аз днес си чакам две кнги от тях.  Grinning

Нашите са до малко "к" и задачи до 20.
Виж целия пост
# 292
Браво на децата, че четат и пишат добре! За моя син писането е съпоставимо с китайско мъчение, не се сещам за по-голямо наказание. Дар слово има за двама, но ако трябва да напише три изречения, му отнема около час. Домашните събота и неделя пише по следния начин - 1 страница задачи за около 10 минути, 1 страница БЕЛ - за около 2 часа. Четенето - прави се, че не може, за да му чета аз. "Тими провала" му хареса първа част, трябва да купя и втора. Но засега най-любима му е поредицата за Дръндьото, сега четем Хариша, после е ред на Малкия Никола, а после - на поредиците за Хари Потър и Пърси Джаксън, имаме ги. А, и много му хареса "Писма на един дакел", иска да я препрочетем.
Виж целия пост
# 293
Хари Потър не са ли много големи, като обем за тяхната възраст.

Браво за гладкото четене на момчето на Лулумба.
Моичкият още не успява, но за моя радост вече има интерес и иска да чете. Поръчал си е какво да му взема, решил е коя да е следващата книжка от купените и така. Вчера е чел на дядо си. Когато приключил книжката, дядо му го помолил да я преразкаже. А той: " Е, защо да ти я преразказвам нали ти я прочетох." Joy
Виж целия пост
# 294
О, много логично, mmm_ .  За дядото прочитът, някой друг да иска разказа.

За обема на книгите... уча я моята това де не я стопира. Колкото повече, толкова по-добре когато е интересна книгата, а всеки си чете по колкото иска. Simple Smile  На малките (тънки... около 100-150стр.) харесани, мрънка, че искала още да има...
Аз пък да споделя, че щерката вече чете и тя в транспорта (като мен).  Grinning Слагам си аз книгата в чантата и тя също. После коментира, че неусетно и минало пътуването.  Laughing


Виж целия пост
# 295
Браво на младежа, Лулу Simple Smile

И щерката има напредък с четенето. Вчера ме попита може ли да си сложи книги на моята библиотека (много я харесва, понеже е нетипична). Казах може, но само ако си ги прочела и това рязко ускори четенето на Малкия Никола. От вчера вече е почетно нареден на библиотеката, разчистих й рафт Simple Smile
Нашите в петък ще ги водят на театър, но не разбрах къде. За ваканцията нямаме планове, тъй като за нас с баща й са работни дни. Ще се гледат с баба.  
Виж целия пост
# 296
  И моят чете Дръндьото. Уж му харесва, но повече от 20-ина странички наведнъж не иска. Да не се мине случайно.  Crossing Arms Аз като цяло харесвам поредицата. Аналогична ми е с "Малкият Никола", но в съвременен вариант. Оригиналът и на двамата не се хареса, не го усещат някак си...За "Хари Потър" мисля, че му е рано. Не  само защото е дълга ( с тази скорост на четене докато започне да се случва нещо, ще е забравил имената на героите!  ooooh! ), но и на моменти е доста dark. Хайде, първите 3 са по-детски, но после си става стряскаща.
  Като се разписах за страшни книги, се сетих за любимите ми приказки от детството:
http://knizhen-pazar.net/books/029/2983/298344.jpg
Изданието от 1978ма е много красиво, но нашите буквално се разпадаха. Намерихме от антикварна сергия много запазени копия и аз гордо ги дадох на баткото навремето. Да чете, да се забавлява. Но се зачетох и аз. Ужас, хора! Такива страхотии, братя Грим са като ученици! Помнех, че "Змейова булка" ми беше любима, но не помнех подробности. Докато я четях буквално настръхвах! И онези толкова красиви картинки в спомените ми, всъщност са толкова плашещи...И ги прибрах.  Crossing Arms Дадох ги на баткото към 3-4 клас, но пък той не беше много по четенето тогава и ги отказа. А Дребен, какъвто е страхлив, ще ги получи сигурно към 5ти клас.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 297
aunt Ogg, не че и аз не се застраховам като теб с книгите, но пък и децата не ги виждат нещата като нас, ти самата си примерът.  Grinning
Иначе и ние ги имаме книгите. Simple Smile
А пък нигата не съм чела (и не съм я пробвала още, не много отдавна се сдобих с нея, но е за в близко време някъде Thinking ), но филмът имаше страшнички (и пак зависи от възрастта, разбира се) моменти - "Призраци под виенскто колело"
Виж целия пост
# 298
Щерката, която беше много смела с книгите с чудовища в училище, сега си призна, че я било страх да спи сама. Като легнела вечер и се присещала за книгите. Вика ми, че съм била права да не ги разглежда, ама се изкушавала. Е, поне натрупах дивиденти да се вслушва малко в съветите ми. Сега отваряме вратата на стаята й и светваме в коридора. Затова и твърде страшни книги не четем сега.

С четенето сме до никъде. Не че не може, но не иска. Чете главно списания. От книжка най-много една страница да я накарам. Ужас!
С писането е по-добре откъм бързина. Затова пък краснописът не й е в стихията.
Виж целия пост
# 299
aunt Ogg, не че и аз не се застраховам като теб с книгите, но пък и децата не ги виждат нещата като нас, ти самата си примерът.  Grinning

О, да! Изобщо не ги възприемат като нас! Това "Синята брада", "Малечко-палечко",...брррр! Те почти всички народни приказки са страшни. Нормално-разказвани са във времена, когато са си водили децата на екзекуции така, както ние ги водим на лунапарк. Но като дете ги харесвах и не се плашех. Не харесвах Андерсен. И сега ми е тъжен. Децата са чели няколко , но не всички. И те реваха на тях, та гледам да не им ги давам много. Като почне дребен сам да си избира книгите, ще ги чете. Има време да му "порасне" душичката.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия