Деца с ТЕЛК 2

  • 126 455
  • 741
# 270
и аз искам да попитам - когато на ТЕЛК се явява дете с вродено увреждане ДИ трябва да е датата на раждане, нали?! Или може би аз греша?! като ДИ в ЕР на синът ми записаха датата, на която сме подали документите и ми казаха, че моето мнение няма никакво значение и не взимат под внимание моите думи, а написаното от "компетентните служители" и сега ще обжалвам, но иска да знам какви точно са ни правата
И двете ми деца са с вродено заболяване. Установено още в родилно отделение при самото раждане. След това при изписването им ни дадоха епикризи, в които пишеше за наличието на заболяването.Доста късно разбрах, че имаме право на ТЕЛК. Бяха минали пет години от раждането като се явихме за първи път на ТЕЛК комисия. Независимо от това на ТЕЛК решението написаха ДИ датата на раждането. Ако имаш документи, които потвърждават диагнозата на детето и че е от раждането, действай смело и обжалвай.
Виж целия пост
# 271
Привет мами ,мисля че,може би Вие ще ми помогнете!Детето ми е с 50%ТЕЛК и тябва да я запиша на чсла подадох днес на 2 места 8 ОДЗ 93 ОЗ Красно село очсниха ми че не могат ди ми вземът детето.................дайте съвет утре ще подавам ш Дианабад Радост...........
Виж целия пост
# 272
Здравейте, ще съм благодарна, ако някой от вас ме просветли по един въпрос, по който изобщо не съм наясно. Кандидатстването в детските градини със ТЕЛК (50%)  как става? Защото звънях на място в няколко и казаха сега да си кандидатстваме с редовния прием и че няма смисъл да ходим на място да подаваме документи, нищо нямало да направят с тях, а септември евентуално да отидем, имало някакви комисии, общо взето нищо не разбрах, но и тогава можело да не ни приемат. Изобщо нищо не разбрах.
Привет мами, мисля че, може би Вие ще ми помогнете! Детето ми е с 50%ТЕЛК и трябва да я запиша на ясла подадох днес на 2 места 8 ОДЗ 93 ОЗ Красно село обясниха ми, че не могат да ми вземат детето.................дайте съвет утре ще подавам в Дианабад Радост...........
За съжаление нещата за приемане на децата с ТЕЛК в детска градина или ясла не са уредени на национално ниво, чрез наредба или закон, а се уреждат на местно ниво - каквото реши общинския съвет, или по-точно не е уреден въпроса с таксата в учебното заведение. На места децата с ТЕЛК не плащат такса, на други места плащат половин такса, на трети си плащат редовна. А иначе за приемането номера е да успеете да си подадете документите, но директорите дотолкова са захитрели, че си намират вратички да не ги вземат документите, а иначе децата с ТЕЛК би следвало да са с предимство при приема  Rolling Eyes. Ако има решение децата с ТЕЛК да не заплащат такса е ясно и защо директорите отказват да ги приемат, освен че ще си създадат допълнително главоболия  Crazy
insane не ги слушай какво ти говорят по телефона - имало, нямало смисъл да ходите. Върви и си подай документите където си решила и си приложи всичко. Ако сега не го направиш, а септември, то тогава пък ще ти кажат, че бройките на местата в групите са вече запълнени.
Виж целия пост
# 273
Здравейте, ще съм благодарна, ако някой от вас ме просветли по един въпрос, по който изобщо не съм наясно. Кандидатстването в детските градини със ТЕЛК (50%)  как става? Защото звънях на място в няколко и казаха сега да си кандидатстваме с редовния прием и че няма смисъл да ходим на място да подаваме документи, нищо нямало да направят с тях, а септември евентуално да отидем, имало някакви комисии, общо взето нищо не разбрах, но и тогава можело да не ни приемат. Изобщо нищо не разбрах.
Привет мами, мисля че, може би Вие ще ми помогнете! Детето ми е с 50%ТЕЛК и трябва да я запиша на ясла подадох днес на 2 места 8 ОДЗ 93 ОЗ Красно село обясниха ми, че не могат да ми вземат детето.................дайте съвет утре ще подавам в Дианабад Радост...........
За съжаление нещата за приемане на децата с ТЕЛК в детска градина или ясла не са уредени на национално ниво, чрез наредба или закон, а се уреждат на местно ниво - каквото реши общинския съвет, или по-точно не е уреден въпроса с таксата в учебното заведение. На места децата с ТЕЛК не плащат такса, на други места плащат половин такса, на трети си плащат редовна. А иначе за приемането номера е да успеете да си подадете документите, но директорите дотолкова са захитрели, че си намират вратички да не ги вземат документите, а иначе децата с ТЕЛК би следвало да са с предимство при приема  Rolling Eyes. Ако има решение децата с ТЕЛК да не заплащат такса е ясно и защо директорите отказват да ги приемат, освен че ще си създадат допълнително главоболия  Crazy
insane не ги слушай какво ти говорят по телефона - имало, нямало смисъл да ходите. Върви и си подай документите където си решила и си приложи всичко. Ако сега не го направиш, а септември, то тогава пък ще ти кажат, че бройките на местата в групите са вече запълнени.
Благодаря много, ще отида на място и ще подам. Подозирам, че пак няма да ни приемат, но поне ще подам.
Виж целия пост
# 274
На есен ако са ви приели в детската градина имате право да кандидатствате за ресурсен учител, който ще идва по график на място в градината. Кандидатстването става с молба до Директора на градината, която от своя страна трябва да я придвижи до Ресурсния център  Peace
Виж целия пост
# 275
Аз съм в голяма чуденка по отношение на ресурсният учител. Има ли полза от него?
И може ли Директорката да ми откаже, ако аз искам да  подам документи?
Какво и кога трябва да направя?
Виж целия пост
# 276
Всъщност ресурсен учител не е необходим за някои деца с ТЕЛК. Ако детето е с ТЕЛК заради физически недъг примерно, не виждам смисъл от такъв учител. Или пък за заболявания като ..... астма, диабет /предполагам и за тях се дава ТЕЛК/, сърдечни...
А иначе ако директора на градината откаже, директно си подавате молбата на място в Ресурсния  Peace
Виж целия пост
# 277
Да , да то е ясно ,че зависи от заболяването.
Ще говоря с директорката.
Исках мнения от майки, които все пак ползват ресурсен учител - има ли полза от него?
Детето  ще е във 2-ра група догодина.
Виж целия пост
# 278
Ами моя син е ползвал ресурсен учител, но в последна група /предучилищната/, а после той повтаря предучилищната в училище и продължихме да работим с ресурсния учител. Лично аз виждам полза от ресурсния. Доста помага в тези начални етапи, където се учат чертичките, ченгелчетата, хваща ръката на детето за правилно държане на молив, ножичка, въобще помага там където има нужда. Синът ми е с аутизъм.
Виж целия пост
# 279
Благодаря!
Виж целия пост
# 280
Здравейте , имам питанка
Детето ми е със валиден ТЕЛК , но поради влошено състояние подадох наново документи във картотеката . Бях преснела и болничният си лист , който е издаден от ЛКК , но ми го върнаха защото това тях не ги интересувало - вярно ли е това. На таблото отвън прочетох някаква точка , че за деца със ЛКК се викат за освидетелстване до 15 дни , а не до 3 месеца......./ по памет /.
Виж целия пост
# 281
Здравейте,искам да попитам дали има някоя мама която да е минавала скоро ТЕЛК на дете с астма в Стара Загора?Искам да попитам в кой състав се минава и бързо ли става?


Днес поличих писмо на 12,05,2015 сме пред ТЕЛК,но ще минаваме пред първи състав,а не пред трети както до сега.Някой скоро да е минавал пред първи състав (Стара Загора) да сподели как минава  Hug
Виж целия пост
# 282
Дават ли проценти за дете на 11г с панкреатит и оперирана жльчка,както и с таласемия интермедия и за почващи крьвопреливания?По-скоро дали ще ни дадат висок %?Има ли майки на деца с подобни заболявяния?
Виж целия пост
# 283
Важно ее мнението на специалистите, кото са Ви подготвяли документите за ТЕЛК, особенно епикриза.
Виж целия пост
# 284
здравейте мили мами извинявам се ако не е по темата.имам опит като помощник възпитател и социален асистент на дете с дцп в детска градина и училище.ако имате възможност бих могла да ви помогна за социализирането на вашите деца в детска градина и училище в някои от които присъствието на социален асистент на дете с телк е задължителен желателен и е предимство при прием на детето.предлагам цялостно обгрижване учебни занимания подготовка на домашни уроци водене вземане присъствие в учебното заведение.разбирам болката ви и с радост ще помогна.отговорна и коректна съм непушачка.варна възраждане 0893925504
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия