Деца с ТЕЛК 2

  • 126 457
  • 741
# 225
Здравейте,имам издадено решение на ТЕЛК за детето ми с 50%.Въпросат ми е следния:05.03.13 г.му дадоха 30%за 1г,27.07.2014г. подадох нова молба за преосвидетелстване(казаха че е в срок),на 16.03.2015г.му дадоха 50% на основание епикриза от болница от 06.2014г.Датата на инвалидизация на новото решение е 05.03.2013г.От коя дата трябва да ни изплатят парите със задна дата.

Щом датата на инвалидизация в новото решение е 05.03.2013г. то дотогава ще ви върнат назад и тези помощи от 240 лв. на месец.  Peace
Виж целия пост
# 226
Здравейте,имам издадено решение на ТЕЛК за детето ми с 50%.Въпросат ми е следния:05.03.13 г.му дадоха 30%за 1г,27.07.2014г. подадох нова молба за преосвидетелстване(казаха че е в срок),на 16.03.2015г.му дадоха 50% на основание епикриза от болница от 06.2014г.Датата на инвалидизация на новото решение е 05.03.2013г.От коя дата трябва да ни изплатят парите със задна дата.
Аз мисля ,че ще ви платят от датата на инвадилизация-05,03,2013
Виж целия пост
# 227
Аз мисля ,че ще ви платят от датата на инвадилизация-05,03,2013

 newsm10

Е да де и аз това имах предвид.
Виж целия пост
# 228
Здравейте! В следната ситуация сме - на 01.04. изтича ТЕЛК-решението на детето, а по всичко личи, че ще се забавят още доста с преосвидетелстването (1-вият път чакахме повече от 8 месеца, сега подадох януари, но очаквам пак забавяне). Последните детски, които ще получа, ще са за март, нали? Въпросът ми е - кога да подам документи за детски по каналния ред (т.е като за дете без увреждане), за да нямаме мъртъв период с детските - те така или иначе не се изплащат със задна дата, а и не е ясно дали ще й дадат 50% тоази път. Дано ме разбрахте какво питам   bouquet
Виж целия пост
# 229
Здравейте! В следната ситуация сме - на 01.04. изтича ТЕЛК-решението на детето, а по всичко личи, че ще се забавят още доста с преосвидетелстването (1-вият път чакахме повече от 8 месеца, сега подадох януари, но очаквам пак забавяне). Последните детски, които ще получа, ще са за март, нали? Въпросът ми е - кога да подам документи за детски по каналния ред (т.е като за дете без увреждане), за да нямаме мъртъв период с детските - те така или иначе не се изплащат със задна дата, а и не е ясно дали ще й дадат 50% тоази път. Дано ме разбрахте какво питам   bouquet
А кога по принцип подаваш декларация за детски? Аз например независимо ,че имат децата ТЕЛК подавам февруари месец всяка година, с тази разлика че не представям доходи.Така че и ти ще си подадеш за детски, когато си ги подаваш. А щом ТЕЛК е с дата 01.04. то влизаш в новия месец и през май месец ще вземеш полагащите ти се помощи за детето .
Виж целия пост
# 230
Раличка, нашия ТЕЛК е до 01.03.2015 и от социалното ми казаха, че ще получа плащане и за март включително. На въпроса ми за семейните, тъй като сме с висок доход  ми казаха да  подам евентуално с новия ТЕЛК,  а ако ми беше нисък дохода трябваше да подавам април месец - да си получавам нормални /не двойни/ детски и евентуално при новия ТЕЛК ще ми доизплатят разликата.

А да си помрънкам, че на 05.01 подадох за преосвидетелстване и още нямам писмо. От ТЕЛК-а ми казаха, че още оправяли миналата година - ТЕЛК Пазарджик
Виж целия пост
# 231
Благодаря, момичета   bouquet
Поля, ТЕЛК-решението като е 50% +, документи за детски не се подават, нямам идея защо подаваш  Rolling Eyes Те автоматично отпускат по 100 лв. Въпросът ми беше за периода м/у двата ТЕЛК-а.
Мимира, и при вас има забавяне, аз също подадох януари и още чакам  Confused А това, че и за април ще полу1им парички, много ми хареса, благодаря, че сподели  Hug
Виж целия пост
# 232
Когато ТЕЛК-а е за повече от една година се подават документи за семейните всяка година. На мен изрично ми подчертаха на заповедта за семейните, че тя е за 1 година, а заповедта за 8д е за срока на ТЕЛК-а, т.е 2 г.
Виж целия пост
# 233
Благодаря! Нашият е за 1 година и може би затова не съм наясно, ще отида да видя какво-що   bouquet
Виж целия пост
# 234
Когато ТЕЛК-а е за повече от една година се подават документи за семейните всяка година. На мен изрично ми подчертаха на заповедта за семейните, че тя е за 1 година, а заповедта за 8д е за срока на ТЕЛК-а, т.е 2 г.
Точно така   bouquet
Виж целия пост
# 235
Аз мисля ,че ще ви платят от датата на инвадилизация-05,03,2013

 newsm10

Е да де и аз това имах предвид.

Няма начин, да и платят назад, това е второ решение. т.е. преосвидетелстване. Пише ли преосвидетелстване в решението?
Виж целия пост
# 236
Преосвидетелстване е ,но старото изтече миналата година март месец и чакахме цяла година за нова дата за явяване.Затова си мисля че имаме право поне за година назад.
Виж целия пост
# 237
След като датата на инвалидизация в новото решение е 05,03,2013 (което е над 50%) трябва да ги върнат назад до нея според мен, независимо че е второ явяване. В противен случай щяха да пишат ДИ-16.03.2015г.(датата на преосвидетелстването).  Peace

Чисто и просто прецедент или грешка на комисията. Обикновенно при преосвидетелстване няма как да се върне назад защото е върнато още на първо явяване и двата телка се застъпват, но в този случай има прекъсване между телковете. Или сиреч комисията си признава, че първи път е сгрешила и е дала по-нисък от реалния процент и сега се коригира като връща и ДИ от тогава. А може и просто грешка да е но тя е в нейна полза в конкретния случай.
Виж целия пост
# 238
Ако на новото решение пише преосвидетелстване, няма да и върнат назад. Няма никакво значение ДИ. Всички ЕР на сина ми са с ДИ написана в първото ЕР. Евентуално може да и платят 1г между двата ТЕЛК.  Би трябвало да платят тази 1г, но зависи как ще го тълкуват.
Виж целия пост
# 239
Благодаря ви за отговорите.Ходих до социалните да ги питам как стой въпроса.Казаха че ще ми изплатят назад за времето между двата телка.Само трябва да изчакам заверката и пускам документите;))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия