Фраза, която мразя

  • 1 218 224
  • 20 286
# 6 990
Мразя да ми казват " Стегни се !" когато например нещо съм се сдухала... Ми като ми мине ще се стегна, а до тогава ще си ходя сдухана  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6 991
Запеканка не е конкретно ястие, така казват на храна, която е изпечена. Може да е нещо като родопския пататник - картофельная запеканка, може да е с пилешко - запеканка с курицей, както и да е десерт.
А, с горница и долница дотолкова съм свикнала, че нищо нередно не виждам  Laughing
Вече за дънкен плат, дънкена пола мога да кажа, че никога не съм ги чувала в употреба.
Виж целия пост
# 6 992
Безкрайно много ме дразни некоректното използване на мъжките обръщения: Здравейте, Калоян; кажете, Иван; споделете, Станислав, Борислав, Петър, Венцислав и т.н.!
Никой ли никога не е чувал за звателния падеж!?!  Sick ooooh!
Виж целия пост
# 6 993
Не мога да разбера защо много хора във форума използват думата "мяса" като синоним на "прилича"? Знам, че има диалектна дума "мяза" (от гръцки), която означава същото, но защо със "с"? Правописна грешка ли е? Или има регион, където се изговаря по този начин точно?
Много ме дразни като го видя така написано.  Blush
Виж целия пост
# 6 994
Не мога да разбера защо много хора във форума използват думата "мяса" като синоним на "прилича"? Знам, че има диалектна дума "мяза" (от гръцки), която означава същото, но защо със "с"? Правописна грешка ли е? Или има регион, където се изговаря по този начин точно?
Много ме дразни като го видя така написано.  Blush

Да, родопски диалект е.
Виж целия пост
# 6 995
Ох, мен пък как ме дразни като го чуя това "мяса"! Twisted Evil
В Пловдив така говорят.
То и "мяза" не е много благозвучно, ама "мяса" е отврат! Stop
Виж целия пост
# 6 996
Ох, мен пък как ме дразни като го чуя това "мяса"! Twisted Evil
В Пловдив така говорят.
То и "мяза" не е много благозвучно, ама "мяса" е отврат! Stop

И в Чирпан така говорят /както и в околните села/.  Whistling
Виж целия пост
# 6 997
Аха, сега ми се изясни! Аз не съм го чувала никога!
Продължава да ме дразни!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 6 998
Радвай се, че не го чуваш. Peace
Мен особено ме дразнят млади хора, като го използват.
Хайде за старите, как да е. Ама млад човек да говори така?!
Виж целия пост
# 6 999
Безкрайно много ме дразни некоректното използване на мъжките обръщения: Здравейте, Калоян; кажете, Иван; споделете, Станислав, Борислав, Петър, Венцислав и т.н.!
Никой ли никога не е чувал за звателния падеж!?!  Sick ooooh!
Е, чак пък некоректно изплзУване... Звателният падеж си е почти отживелица.
Прочети това, ако желаеш -
https://pavlinav.wordpress.com/tag/звателен-падеж/
Виж целия пост
# 7 000
Безкрайно много ме дразни некоректното използване на мъжките обръщения: Здравейте, Калоян; кажете, Иван; споделете, Станислав, Борислав, Петър, Венцислав и т.н.!
Никой ли никога не е чувал за звателния падеж!?!  Sick ooooh!
Е, чак пък некоректно изплзУване... Звателният падеж си е почти отживелица.
Прочети това, ако желаеш -
https://pavlinav.wordpress.com/tag/звателен-падеж/

Блогът точно на Павлина съм го чела /всъщност, линкът ти не се отваря/ и съм запозната с това, което имаш предвид. По този повод уточних също, че визирам конкретно мъжките обръщения. Женските звучат доста грубо, според мен.
https://pavlinav.wordpress.com/tag/%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B … 0%B4%D0%B5%D0%B6/
Не разбирам защо си наблегнал на У-то, то пък е още по-голяма отживелица и е дразнещо много, поне лично за мен.  Wink
Да кажем, че не съм използвала най-подходящата дума, просто ми е много "префърцунено", дистанциращо и претенциозно. Всеки споделя собственото си мнение, нали? Изразявам своето виждане и нямам претенции да ангажирам някого с него.  Peace
Виж целия пост
# 7 001
Аз също избягвам звателната форма, защото обичайно на хората им звучи грубо и им е неприятно. А аз в повечето случаи се обръщам към деца.
Виж целия пост
# 7 002
Аз също избягвам звателната форма, защото обичайно на хората им звучи грубо и им е неприятно. А аз в повечето случаи се обръщам към деца.
Дъщеря ми пък имаше учителка по БЕЛ, която много държеше да го използва. Наистина някои имена звучат грубичко и нарушаването на правилата понякога е полезно. Напълно съм съгласна, че все пак това са деца.
Виж целия пост
# 7 003
Безкрайно много ме дразни некоректното използване на мъжките обръщения: Здравейте, Калоян; кажете, Иван; споделете, Станислав, Борислав, Петър, Венцислав и т.н.!
Никой ли никога не е чувал за звателния падеж!?!  Sick ooooh!
Е, чак пък некоректно изплзУване... Звателният падеж си е почти отживелица.
Прочети това, ако желаеш -
https://pavlinav.wordpress.com/tag/звателен-падеж/

И аз не го използвам, не мога да се пречупя да нарека някого Иване, Красимире... Все едно по махленски си говорим...
Виж целия пост
# 7 004
И на мен звателния падеж не ми допада и се радвам, че хората го избягват.
Особено за женски мена, на -ка, звучи кошмарно. Пенке, Йорданке, Марийке. Crazy Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия