Фраза, която мразя

  • 1 218 229
  • 20 286
# 15 555
Това "тей" явно е печатна грешка. Но има една главна буква и 2 липсващи запетайки.
Виж целия пост
# 15 556
Ето, даже и журналисти пишат така?!
Не, че Блиц е еталон в журналистиката, но трябва да имат критерии.
Не че преди "че" трябва да има запетая....Smiley
Виж целия пост
# 15 557
Синка нищо не е, ама синявица....
Виж целия пост
# 15 558
Чудя се защо много хора съкращават доктор с др. Това съкращение може да е за други, за другаря, но не и за доктор - д-р.
Виж целия пост
# 15 559
Това "тей" явно е печатна грешка. Но има една главна буква и 2 липсващи запетайки.

Не е печатна грешка.
Във форума съм го срещала доста.
Виж целия пост
# 15 560
Не съм го срещала.
Виж целия пост
# 15 561
"Тей" се среща в някои говори, да.
Виж целия пост
# 15 562
Ох... голяма мъка ми е на мен това "тей". Така и не успях да го изкореня от говора на дъщеря ми. Че и от писането. Изключително много ме е яд. И ѝ правех забележки, че не се говори/пише така, и какво ли не... Не се получи. Сега се опасявам, че и внуците ми ще се научат така покрай майка си. Впрочем, все по-млади от мен съм засичала да го казват по този начин и не мога да си обясня на какво се дължи.

Току-що тук, във форума срещнах "люлам" вместо "люлея". Все "люлям" бях чувала и ме е дразнило, ама това още по-дълбоко ми "бръкна в мозъка"
Виж целия пост
# 15 563
Може да е грешка на клавиатурата.
Никога не съм чувала това "тей" и не знам за какво се използва.
Виж целия пост
# 15 564
И аз съм чувала като деца някои да казват "тей" вместо "тъй".
А люлам е зле, а пикам .... като чух...
Виж целия пост
# 15 565
тЕй е тъй, Есми.
Като го срещна тук, ще сложа цитат, сега не ми се търси.
ЛюлЯм съм чувала в СИ.
Пикам в Пазарджик, но и от софиянка също.
Виж целия пост
# 15 566
Може да е грешка на клавиатурата.
Когато се говори, няма как да е.
Виж целия пост
# 15 567
“Пикам” ми е една от най-омразните думи. 😣

Дразни ме много и “ония” вместо “оня”. “Ония ден” например.
Виж целия пост
# 15 568
Теб те дразни пикам, но колежките ми от Пазарджик се възмущават, че ние казваме пикая. Sunglasses
Виж целия пост
# 15 569
Аз обикновено казвам “пишкам”, ако се наложи да се обяснявам. 😌 И за децата това използвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия