Фраза, която мразя

  • 1 218 189
  • 20 286
# 17 085
И "наливни цигари" се срещаше.
Това трябва да е архаизъм, понеже по турско време се е казвало "пия тютюн" Grinning
Вероятно става дума за продажбата в магазина на единични цигари (т.е нещо като насипни), през 90-те имаше такава практика.
Виж целия пост
# 17 086
Разбира се, че за това става дума. Мислех, че е ясно и затова се пошегувах.
Виж целия пост
# 17 087
Гледам едно интервю и едни десетина пъти чувам "ЧетАх това, четАх онова..." Rolling Eyes
Виж целия пост
# 17 088
Четах, отидах, розав, бежав...
Виж целия пост
# 17 089
Повече ми харесва бежев Grinning

Течният прах ми е като сухия шампоан. Едно време сух шампоан беше някакъв спрей, с който си пръскаш косата на сухо, за да не личи, че е мазна. Не съм ползвала, но със сигурност беше нещо в спрей под налягане.
Сега сухият шампоан е сапунено блокче, с което да си измиеш косата. Явно е не върви да се каже "сапун за коса", не звучи изискано, пък и сапунът струва един лев, а "сухият шампоан" - десет Grinning
Виж целия пост
# 17 090
И сега сух шампоан е спреят, а този на блокче е твърд шампоан. Но допускам, че някой разбрал - недоразбрал ги смесва понятията.
Виж целия пост
# 17 091
Даа, така има повече логика.  Благодаря за пояснението Hug
Виж целия пост
# 17 092
Четах, отидах, розав, бежав...
И лИлав.
Виж целия пост
# 17 093
Една приятелка на майка ми викаше кИфтета. "Апни си кИфтета де, апни". Satisfied
Някъде от северна България беше родом.
Виж целия пост
# 17 094
То "кИфтета" е класика. Маса хора го казват на майтап. Например "га яде кИфтета не рива, сега що ривеш...".
Виж целия пост
# 17 095
За пръв път го чувам това. Явно съм много изостанала. И да си призная не го разбрах. Защо ще ревеш за кюфтета? Rolling EyesSweat Smile
Между другото тя не го казваше на майтап. Така си говореше жената по тяхния диалект.
Виж целия пост
# 17 096
За пръв път го чувам това. Явно съм много изостанала. И да си призная не го разбрах. Защо ще ревеш за кюфтета? Rolling EyesSweat Smile
Между другото тя не го казваше на майтап. Така си говореше жената по тяхния диалект.
Не помня вече... от виц май идваше.
Вечеря, младеж и девойка. Цел на младежа - секс. Девойката обаче се дърпала. И "Га яде кифтетата не рева..."
Виж целия пост
# 17 097

Мен ме дразни лилАв. Не знам как е правилно, аз казвам лИлав.

Четах, ядах са от СИ.
Виж целия пост
# 17 098
Точно лИлав неправилното и дразни хората и ги карат да се подиграват.
Виж целия пост
# 17 099
Може, не споря. Но на мен така ми харесва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия