"Майчин дом"-Варна тема 7

  • 87 612
  • 743
# 330
Аз пък съм много доволна от д-р Георгиев, той ми следи бременноста и той ше ми прави секциото в понеделник
На него му дай да прави секциа.  Ще ти домъкне вода от девет кладенеца да те убеди, че това е най-доброто решение.
Анестезиолозите в МД са трима.
Секциото ще го правим понеже бебка има проблем с пикочния мехур, досега като сме говорили винаги ми е казвал, че мога да си родя нормално и няма смисъл да ме реже. Но всеки си има мнение, на едни допада на други не  Heart Eyes
А това че има проблем с пикочния мехур сигурно ли е, защото на мен ми изкара, че има проблем с обиколката на корема на бебето. Колко изоставала и тн. Накрая се оказа, че такова нещо няма. Набрала съм му на този човек. Ох момичета, съжалявам, ако развалям добрия тон в темата, но какво да се прави-наближаващо раждане, бушуващи хормони.
Виж целия пост
# 331
Аз пък съм много доволна от д-р Георгиев, той ми следи бременноста и той ше ми прави секциото в понеделник
На него му дай да прави секциа.  Ще ти домъкне вода от девет кладенеца да те убеди, че това е най-доброто решение.
Анестезиолозите в МД са трима.
Секциото ще го правим понеже бебка има проблем с пикочния мехур, досега като сме говорили винаги ми е казвал, че мога да си родя нормално и няма смисъл да ме реже. Но всеки си има мнение, на едни допада на други не  Heart Eyes
А това че има проблем с пикочния мехур сигурно ли е, защото на мен ми изкара, че има проблем с обиколката на корема на бебето. Колко изоставала и тн. Накрая се оказа, че такова нещо няма. Набрала съм му на този човек. Ох момичета, съжалявам, ако развалям добрия тон в темата, но какво да се прави-наближаващо раждане, бушуващи хормони.
Да то даже аз го виждам на ехографа колко е уголемен понеже задържа урина и ако не се вземат мерки ще тръгне към бъбреците  Sad
Виж целия пост
# 332
От 14 г моят лекар е д-р Яков и не бих го сменила с друг- спокоен е и предразполагащ. От Геориев също съм с добри впечетление и не е вярно, че държи на секциото. Просто не мога да си обясня защо е оставил подобни впечетления. Но наистина няма начин всички да са доволни и на 100% коментарите за определен лекар да са добри.
Моят съвет е да послушате интуицията си  Hug
Виж целия пост
# 333
Аз при всички положения ще съм секцио, колкото и да не искам, защото бебка е седалищно. Чудя се Яков или Георгиев, не за друго, знам, че и двамата са страхотни специалисти, разбира се Яков е по-голямо име, но ми идва една идея по-темерутест. Аз съм притеснителна като цяло и като видя такъв сериозен лекар като него се притеснявам дори въпросите да си задам. Лежах няколко дни с контракции в МД и Георгиев беше дежурен два пъти и много ми допадна колко е усмихнат, забавен и същевременно отговаряше на всичките ми въпроси подробно. В стаята имаше момиче, което е негова пациентка, идваше много пъти да си я види и пак сме си говорили. И от тази гледна точка мисля, че ще ми е по-спокойно с Георгиев. От друга Яков си е Яков.... Не ми хареса, че и като чета тук, след секцио не шиел там, а този, който е дежурен на смяна.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 334
На мен ми бяха Яков и Георгиев. Д-р Яков ме заши  Peace
Виж целия пост
# 335
Благодаря synni
А той избира ли се или който ти се падне? И ако се избира- кой да избера?!?

Аз бих избрала д-р Добрева. Нищичко не усетих при поставянето на упойката.
Живот и здраве, ако имам късмета да родя още едно детенце ще държа да е тя. Сега при миседа така жестоко ме набодоха, адска болка, едвам ми сложиха упойката. Щом са трима, знам че единия е мъж, не беше и Добрева, другата жена ми слага упойката. Беше мила, но ... Другото, за което ще държа пред Яков, е той да ме зашие. И както д-р Костов се изказа предния път, "Следващия път ще направим и естетичен шев", майтапчия.

Щях да питам, д-р Атанасова с руса коса на черта ли е? За това се дразня, че нямат табелки, ама много се дразня. Един те приема, друг интервенция и никой не се представя кой и какъв е.
Виж целия пост
# 336
Да тя е Атанасова.
Виж целия пост
# 337
И аз държах Яков да ме зашие, но не го направи той. Но е факт, че и д-р Митев се справи перфектно, шевът ми вече почти не си личи, нямам удебелено, няма зачервяване, много съм доволна.
Упойката първият и третият път ми я сложи д-р Добрева, а втория доктора. Разлика не видях честно казано. Третият път обаче всичко беше много по-лесно и бързо, може би се дължеше на малкото ми качени килограми.
Виж целия пост
# 338
Здравейте момичета!
Предстои ми да се записвам за следене на бременност  и този път съм избрала Майчин Дом.
По принцип се чудя между двама лекари Максим Яков и Юлия Бейлерян, моля ви който е запознат да сподели мнение. За Яков съм чувала много много и само суперлативи, но за жената на скоро ми я препоръчаха две наши познати семейства и незнам дали ми е достатъчно.

Благодаря предварително!
Хубав ден!
Виж целия пост
# 339
Никой ли не може да ми помогне с питането за педиатрите в Майчин дом и пакета за тях?

deskutu -  бих избрала Яков, но той не работи по здравна каса, ако това има значение за теб.
Виж целия пост
# 340


Имам чувството, че само аз съм останала с не особено добри впечатления от Максим Яков. Когато прокървих в 8 седмица и отидох по спешност при него, той заяви, че плодния сак е твърде странен, вътре има още някакво образувание, което не се знае какво е, но вероятно е изчезващо близначе. И аз видях въпросното странно нещо... След това си отидох на редовен преглед при собствения му син, защото той ми водеше консултацията, показах му снимката, а той се изсмя и  каза: Глупости, какво близначе, това е жълтъчното мехурче!
Не оспорвам качествата му, просто тази случка ме изуми...
Иначе по другия въпрос:

Педиатрия

Детска консултация

(включва две ултразвукови изследвания ( до 1 год.)
   

450 лв

Детска консултация до 2 години
   

300 лв


Записване на новороденото

Необходими документи за записване на новороденото

1. За български граждани

1) ако има сключен брак
- лични карти на двамата родители
- свидетелство за брак

2) ако няма сключен брак и майката не е сключвала брак до момента
- лични карти на двамата родители
* ако бащата отсъства и не може лично да подаде документите са необходими още:
- нотариално заверена декларация ,че бащата припознава детето
- ксерокопие на личната карта.
3) ако няма сключен брак и майката е имала развод
* ако не са минали повече от 300 дни от развода - бебето се записва на първия съпруг. За да се запише детето на биологичния баща е необходимо сключване на брак преди раждането.

2. За брак между български и чужди граждани.
1) ако бащата е чужденец и няма брак
- нотариално заверена декларация ,че бащата припознава детето, и че му е преведена и е разбрал всичко
2) aко майката е чужденка
- нотариално заверена декларация ,че това е бащата и че е преведено
детето приема задължително българско гражданство
името на детето е от 3 имена, като второто е задължително името на бащата

3. чужденци:
1) имат сключен брак:
- превод на задграничен паспорт
- превод и легализация на свидетелство за брак

2) ако майката няма сключен брак
- преведен и легализиран документ за гражданското си състояние
- нотариално заверен документ , че не оспорва припознаването на детето от бащата , че е преведено
ако и двамата родители са чужденци в нотариалниоя документ трябва да бъде посочено гражданство, което ще получи детето. Гражданството може да бъде едно от това на родителите.
==================================================================
Виж целия пост
# 341
Относно педиатрите: ние сме при д-р Драганова по здравна каса- ходим при нея на консултации, а тя си се оправя с направленията с личния ни лекар. Мила е и любезна, слава богу, още малкият не се е разболявал и нямам други впечатления. Записването на час става в интернет, лесна е процедурата, не се чака, няма тълпа от болни деца. Пакетът от 4 прегледа за новородено е 160 лв. Относно тях- ако искаш ми пиши съобщение, да не занимаваме всички. За д-р Юдова чувам само хубави неща и тъй като д-р Драганова почива до юни мисля да запиша при нея 1 2 платени прегледа преди ваксините. При нея се плаща пакета, за който са писали преди мен.
А за д-р Добрева- беше доста груба с мен..Но нали знаете- понякога без причина симпатиите и антипатиите са взаимни.
Виж целия пост
# 342
Благодаря ви за отговорите относно педиатрите. Не ми става много ясно какво включват тези 450 лева и съответно 160, ще пиша ЛС и ще питам и на място в Майчин дом де Simple Smile   Peace

Виж целия пост
# 343
Здравейте момичета!
Предстои ми да се записвам за следене на бременност  и този път съм избрала Майчин Дом.
По принцип се чудя между двама лекари Максим Яков и Юлия Бейлерян, моля ви който е запознат да сподели мнение. За Яков съм чувала много много и само суперлативи, но за жената на скоро ми я препоръчаха две наши познати семейства и незнам дали ми е достатъчно.

Благодаря предварително!
Хубав ден!


С две ръце за Бейлерян.
Виж целия пост
# 344
И аз препоръчвам д-р Бейлерян!Прекрасни впечатления имам,водих си консултацията при нея,както и раждането ми беше в екип с д-р Георгиев и д-р Бейлерян и анестезиолог д-р Добрева!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия