Имам стоматологичен проблем

  • 150 842
  • 1 629
# 1 425
А сега де, на мен ми предлагат металокерамика, за чиста керамика не ми е споменато нищо.
Какво се оказва, че и корона металокерамика, която струва 200лв пак не е добър вариант...тъй ли да го разбирам? Дано съм в грешка...
Виж целия пост
# 1 426
Е, защо пък....има си просто различни варианти. Потърси в Гугъл, има много инфо. Може да разпиташ и твоя зъболекар за предимствата и недостатъците за всеки отделен вид.
Моят опит е чисто теоритичен, нямам опит личен, просто казвам това, което съм чела.
Лично аз бих си сложила от керамичните мисля, не искам да ми сивее венеца след време. Ще се напъна да дам още 200 лв.горница, но това е лично мнение де, не обвързва никого Simple Smile
Виж целия пост
# 1 427
Зъболекарката предлага металокерамиката за 200лв. и ще й се доверя. По-добре да не чета, че повече ще се филмирам. Да не говорим колко пари съм дала само за този зъб, надминават 1000 с операцията, и сега още около 400-500, затова каквото каже го прави, а аз само плащам.
За мен е важно да нямам болки и да стои здрав, а това че може да смени цвета не ми е голям проблем.
С две думи, АМАН от зъбите ми!
Виж целия пост
# 1 428
Щом й имаш доверие, значи няма проблем .

Записала съм си в тефтера цените за имплант, които пародонтологът в София ми даде - за коронка съм написала 450 лв. Вид не знам, защото помолих да ми изреди набързо сумите по разбивки.
Виж целия пост
# 1 429
Щом й имаш доверие, значи няма проблем .

Записала съм си в тефтера цените за имплант, които пародонтологът в София ми даде - за коронка съм написала 450 лв. Вид не знам, защото помолих да ми изреди набързо сумите по разбивки.

Може да е за керамична толкова. Макар че е в София, ама навсякъде е различно. Изобщо не съм в час с тези коронки, за първи път ми слагат. Даже и за това пилене навътре ми е притеснено...
Аз да бях изкарала зъба и имплант  да бях си сложила по-евтино и по-малко ходене по зъболекари щеше да е.
Виж целия пост
# 1 430
Аз имам два моста в устата си, единият е горе, не се вижда много и го направих метал+пластмаса от външната страна, добре си е той. Не си личи, но и аз нямам широка усмивка. Ти не дъвчеш с пластмасата, така че няма старшно, че няма да издържи.
Сега съм с металокерамичен мост, който още ми стои на временен цимент, че отдолу единият зъб е жив и още го преслушвам. Усещам  металокерамиката някак по-твърда от другия, по-еивтиния вид мост, но понеже е долу, нямаше как да слагам метал+пластмаса.
Зависи къде ти е зъбът и колко се вижда. 200 лв за металокерамична коронка не е много, аз платих 250 лв.
Виж целия пост
# 1 431
Каква е цената на временните коронки и може ли подвенечно да се почиства зъбен камък с такава?
Виж целия пост
# 1 432
Киса, зъбът в моя случай е последен, защото другите два до него назад са ретинирали и са за операция. Така цялата тежест от дъвченето се пада на него. Затова за мен е важно да е здрав и да нямам проблеми. Няма да ми се вижда особенно, а и когато се смея имам навика да се закривам с ръка.
Виж целия пост
# 1 433
Киса, зъбът в моя случай е последен, защото другите два до него назад са ретинирали и са за операция. Така цялата тежест от дъвченето се пада на него. Затова за мен е важно да е здрав и да нямам проблеми. Няма да ми се вижда особенно, а и когато се смея имам навика да се закривам с ръка.

Мостът метал+пластмаса ми издържа в устата около 10 години, после се отдръпна венеца и се наложи да го сменим с нов. Нямам с него проблеми. Имам сега с този новия, металокерамичния, по-скъпия. Но не казвам, че материалът е виновен, при мен е друг момент - жив изпилен зъб, който се обажда от време на време и го преслушваме дали пък няма да се наложи да го умъртвим.
Щом ти е заден зъб и не се вижда, аз лично бих избрала по-евтиния вариант.

Dream Tea, временни коронки се слагат докато стане готова коронката/моста. На мен ми излезе 40 лв. Тя е от лека пластмаса и не се носи дълго време.
Виж целия пост
# 1 434
Това, за което пишеш значи ли, че и на мен ще сложат временна коронка, докато стане моята или не е задължително? По принцип май за 1 седмица ще ми бъде готова коронката, поне така разбрах аз.
Тук няма ри някой с повече опит в коронките, за да обясни. 😉
Виж целия пост
# 1 435
Според мен няма нужда от временна за 1 седмица.
Спомням си на Стейси лятото като й сваляха моста, си стоя така разпокрита повече време. Тук е същото...ще подготвят зъба и ще се изчака изработването просто.
Виж целия пост
# 1 436
Това, за което пишеш значи ли, че и на мен ще сложат временна коронка, докато стане моята или не е задължително? По принцип май за 1 седмица ще ми бъде готова коронката, поне така разбрах аз.
Тук няма ри някой с повече опит в коронките, за да обясни. 😉

Зависи. Аз сложих, защото изпиленият зъб е жив и реагира остро на сладко, студено, горещо... Една седмица да се мъча при хранене някак не ми се искаше. А и е добре да има временна коронка, защото венецът се оформя около нея и когато ти сложат готовата коронка всичко ще е паснато идеално.
Ако твоят зъб е умъртвен, няма нужда от временна коронка.
Виж целия пост
# 1 437
Благодаря Ви, дами! Светнахте ме по въпроса.
Виж целия пост
# 1 438
Зъболекарите предлагат основно металокерамика, защото виждат, че сме млади хора))) Но добре е да има избор, не всеки е цъфнал и вързал финансово.
Виж целия пост
# 1 439
Според мен всеки предлага това, с което му е най-лесно да работи и което се изработва в лабораторията, с която работи. Нещо като рутина.

Металокерамиката е остарял подход така да се каже. Не те разбрах това с младите хора 😊
По-скоро на тях нещо по иновативно да предлагат има логика Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия