Имам стоматологичен проблем

  • 150 828
  • 1 629
# 1 470
Седя и си мисля дали не съм алергична към упойките, които слагат при лечение на зъб. Последно упойка ми е слагана преди около 15 години, когато си правих първия мост и нямам никакви спомени как е било. През годините всички кариеси-мариеси са ми правени без упойка - изтърпявах болката.
Сега с този носещия зъб под моста, на който му слагаха упойка първо като го изпиляваха, и второ като му вадиха нерва, имам доста странни усещания - сърбеж на езика от едната страна, мравучкане, болезненост на венеца, тъпа и теглеща болка. Не знам алергия ли е или е нормална реакция?
Виж целия пост
# 1 471
Е аз като ходих....кво направих Joy
Хаха, ами не знам Тета...то зависи и при кой ще отидеш. Щото и аз много ходя, ама...
Виж целия пост
# 1 472
И от гена зависи, наследила съм лошите зъби на майка ми. В детската ми възраст зъболечението не беше на ниво като днешното.
Виж целия пост
# 1 473
И от гена зависи, наследила съм лошите зъби на майка ми. В детската ми възраст зъболечението не беше на ниво като днешното.
На родителите ми зъбите са си добре, татко дори почти не е ходил на зъболекар. Иначе все ме питат зъбарите дали някой от родителите ми има проблеми със зъбите.
Виж целия пост
# 1 474
И от гена зависи, наследила съм лошите зъби на майка ми. В детската ми възраст зъболечението не беше на ниво като днешното.
На родителите ми зъбите са си добре, татко дори почти не е ходил на зъболекар. Иначе все ме питат зъбарите дали някой от родителите ми има проблеми със зъбите.

И мен ме питат и като кажа, че нямат, се чудят какво да измислят
Виж целия пост
# 1 475
Айде...слагайте зъбките в чашката и да лягаме... Joy
Виж целия пост
# 1 476
И до там ще стигнем, споко Joy
Виж целия пост
# 1 477
Добър ден!😁
Влязох за да ви кажа, че ми залепиха короната с постоянния цимент. Приключих с този зъб. Ураа!
Пита ме дали вече всичко е ОК и аз й казах, че всичко е наред.
Записах си още един час, защото имам един кариес и там вси ми влиза храна. Така че още един зъб имам и приключвам. Дано го направи с едно, две посещения.
Виж целия пост
# 1 478
Браво! Ама нали уж онзи ден влезе да се оплачеш, че нещо не е наред с него, а сега викаш, че е ок. Нормално ли си дъвчеш с него, нямаш вече никакъв дискомфорт? За другия ти зъб: ако е само кариес, без особени усложнения, обикновено става с едно посещение.
На мен пък днес ми се обадиха от клиниката да попитат как се чувствам - това се казва обслужване!
Виж целия пост
# 1 479
След като ми я сложиха се оплаках, имах болки при натиск и т.н. На другия ден беше добре. А днес вече дори не го усещам. 😉
Не знам колко е голям кариеса, външно изглежда малък, но навътре не се знае. 100% първо ще ми го почисти и ще сложи някакво лекарство, а на второто посещение ще пломбира.
Виж целия пост
# 1 480
100% първо ще ми го почисти и ще сложи някакво лекарство, а на второто посещение ще пломбира.

Не е задължително. 3 кариеса си оправих тази година по ЗК, всички бяха направени в рамките на едно посещение. Даже направихме два зъба в един ден, а третия в друг ден.
Виж целия пост
# 1 481
100% първо ще ми го почисти и ще сложи някакво лекарство, а на второто посещение ще пломбира.

Не е задължително. 3 кариеса си оправих тази година по ЗК, всички бяха направени в рамките на едно посещение. Даже направихме два зъба в един ден, а третия в друг ден.
Знам си зъболекарката и затова го казвам. 😉
Виж целия пост
# 1 482
Как се вади само единият корен на зъб?
Виж целия пост
# 1 483
Умъртвява се първо зъба и корена се реже. С микро операция. Хемисекция май се води...и половината от коронката му май се маха, но не съм много сигурна.
Виж целия пост
# 1 484
Умъртвява се първо зъба и корена се реже. С микро операция. Хемисекция май се води...и половината от коронката му май се маха, но не съм много сигурна.

Ужас
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия