Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 118 051
  • 786
# 540
Няма нищо последно все още, всичко е предпоследно.
Виж целия пост
# 541
На 30.09.2015 г отидох до социалните,за да дам удостоверение,че сме в първи клас(за да не ми спрат детските) и попитах една от служителките за закона за съвместното съжителство.А тя ми отговори,че закона е приет и е влязъл в сила,затова като подавам ноември месец трябва да декларирам дохода и на бащата,защото сме на един и същ настоящ адрес.А в същото време хора които лично са питали директорката на социални служби ми казаха,че закона е приет,но ще влезе в сила от януари.Да се чудиш на кого да вярваш.А докато чаках да дам удостоверението в социалните имаше майки,живеещи на семейни начела и разведени(на които до колкото знам се полагат детски надбавки),които казаха,че служителките които приемат документите ги разпитвали за доходите на бащите и ги връщали по 100 пъти за каквото се сетят,едва ли не за да ги откажат да подават от бюрокращина.И стоя и се чудя,защо тези служителки са толкова лошо настроени към майките,който се опитват по някакъв начин да осигурят малко допълнителен доход за децата си?
Виж целия пост
# 542
Първо Закон за съвместно съжителство няма. Второ има  промени в ЗСПД, които влязоха в сила юли, я някои ще влязат в сила 01.01.2016. Трето тези служителки работят за по 300-400 лв. и са длъжни на хиляди майки да повторят едно и също нещо, там са за да спазват закона и вие пак се мръщите...Те парите си не ги дават от джоба, за да са стиснати, нали. А бюрокрацията я има и не е тяхна измишльотина...
За разведените майки, които живеят на семейни начала положението не е по-различно от това на майките, които са омъжени и живят с мъжете си.
И докато стоито е се чудите не е лошо да прочетете закона и правилника, защото бас хващам, че половината от получаващите помощи за дете никога не са ги чели.

Не съм служител на АСП, ако се чудите Simple Smile
Виж целия пост
# 543
Първо Закон за съвместно съжителство няма. Второ има  промени в ЗСПД, които влязоха в сила юли, я някои ще влязат в сила 01.01.2016. Трето тези служителки работят за по 300-400 лв. и са длъжни на хиляди майки да повторят едно и също нещо, там са за да спазват закона и вие пак се мръщите...Те парите си не ги дават от джоба, за да са стиснати, нали. А бюрокрацията я има и не е тяхна измишльотина...
За разведените майки, които живеят на семейни начала положението не е по-различно от това на майките, които са омъжени и живят с мъжете си.
И докато стоито е се чудите не е лошо да прочетете закона и правилника, защото бас хващам, че половината от получаващите помощи за дете никога не са ги чели.

Не съм служител на АСП, ако се чудите Simple Smile
Точно защото не дават пари от джоба си се чудя защо са толкова намръщени.В крайна сметка аз отивам с усмивка и "Добър ден",защото знам,че се занимават с това да повтарят милион пъти едно и също нещо на ден.Нямам вина ,че не харесват работата си и са ниско платени.И в случая говоря за конкретни служителки,които са отскоро.Предишните бяха много приятни и обясняваха всичко търпеливо.И говорех за промяната в ЗСПД на родители,които живеят на семейни начела,че вече се взима и дохода на бащата.И за ваша информация чета законите и правилника.
Виж целия пост
# 544
Обезщетения за временна неработоспособност и трудоустрояване, това болничните ли са. Болничния 45 дни преди термин майчинство ли е или да го пиша в графата болнични.
Виж целия пост
# 545
Обезщетения за временна неработоспособност и трудоустрояване, това болничните ли са. Болничния 45 дни преди термин майчинство ли е или да го пиша в графата болнични.

И двете са в графа Обезщетения за временна неработоспособност и трудоустрояване.Майчинство е след 410-те дни т.е 2-та година.
Виж целия пост
# 546
Manik...   аз бих повярвала на соц.  работнци,  обяснили са ти каквото трябва,  това,  че някой е директор не означава че разбира много...
Виж целия пост
# 547
Във връзка с подаването на декларации отново след нова година - в четвъртък ми казаха януари да мина и да проверя дали се налага. Самите служителки не са сигурни какви ще са промените, кога ще влязат в сила, ще има ли заварено полжение и т.н.
Виж целия пост
# 548
Във връзка с подаването на декларации отново след нова година - в четвъртък ми казаха януари да мина и да проверя дали се налага. Самите служителки не са сигурни какви ще са промените, кога ще влязат в сила, ще има ли заварено полжение и т.н.


О ужас , с тези промени направо ми омръзна. Като ми казаха ,че не трябва да подавам , защото съм подала преди влизането на закона в сила , така се зарадвах. Няма ли да направят всичко електронно някой ден ...
Виж целия пост
# 549
Здравейте, може ли някой да ми каже, дали дете със СОП, със становище от ЕКПО към РИО има право на детски, без да се гледа дохода на семейството или е нужен ТЕЛК? Като цяло на какво има право?
Благодаря!
Виж целия пост
# 550
Във връзка с подаването на декларации отново след нова година - в четвъртък ми казаха януари да мина и да проверя дали се налага. Самите служителки не са сигурни какви ще са промените, кога ще влязат в сила, ще има ли заварено полжение и т.н.


О ужас , с тези промени направо ми омръзна. Като ми казаха ,че не трябва да подавам , защото съм подала преди влизането на закона в сила , така се зарадвах. Няма ли да направят всичко електронно някой ден ...
Аз пък  точно обратното -зарадвах се, като прочетох, че подалите по новите правила няма да има нужда пак да подават   http://m.dnevnik.bg/biznes/2015/10/15/2629887_ot_dogodina_shte_s … vi_deklaracii_za/

Понеже най-накрая седнах да попълня декларацията, за да подам все пак до края на октомври, какво попълвам или не попълвам за мъж ми, като не сме бракувани? На семейно положение? После данните му попълвам ли или само на място някаква декларация се попълва? Ще ми се възможно най-малко време да губя в писаници и попълваници и да съм готова предварително
Виж целия пост
# 551
Аз четох тук,защото предния линк не се отваря. http://www.varna.utre.bg/2015/10/17/343102-novi_deklaratsii_za_p … chavane_na_detski
Подавах през август,след промените от 28.07. Значи няма да подавам пак. Много се радвам.

Аз тълкувам информацията от статията така: ако молбата за детски надбавки е одобрена преди 28.07.2015 г и вече се явява заварено положение, не трябва да се подава отново. Не знам дали това е правилно тълкуване, но така го разбирам.
Виж целия пост
# 552
Аз четох тук,защото предния линк не се отваря. http://www.varna.utre.bg/2015/10/17/343102-novi_deklaratsii_za_p … chavane_na_detski
Подавах през август,след промените от 28.07. Значи няма да подавам пак. Много се радвам.

Аз тълувам информацията от статията така: ако молбата за детски надбавки е одобрена преди 28.07.2015 г и вече се явява заварено положение, не трябва да се подава отново. Не знам дали това е правилно тълкуване, но така го разбирам.
По скоро е обратното.Тези които са одобрени преди 28.07.2015 са разглеждани по старите критерии.
Виж целия пост
# 553
Няма смисъл от спорове.На медиите не може да се вярва, а служителите в социалното също още не са наясно.Както колежката Ала-Бала по-нагоре написа, всяка заповед е предпоследна.

Тази седмица бях при нашите социални и навсякъде има бележки с надпис, че тези които подават след 28.07.15 трябва да подават отново януари.Питах ги защо се говори друго из медиите и те самите казаха, че не знаят за тези, които са подали по стария закон.
Няма логика обаче тези, които подаваме документи сега и се съобразяваме с новите промени да подаваме пак.По-скоро е обратното.
Няма обаче точно излязло становище още.
Виж целия пост
# 554
Най-добре да не гадаем , скоро ще се обяви официално каква е промяната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия