Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 118 051
  • 786
# 660
Благодаря много на всички които ми писаха.

Имате ли дете над 5 г,за което не сте подали бележка,че е в предучилищна група или училище?

Elfita оказахте се права, това е проблема въпреки,че в края на септември занесохме такава бележка издадена от секретарката на детската градина, даже поискахме нова, защото беше сбъркала секретарката, но днес ми казват, че не сме занесли и трябва да подготвим документите отново - служебни бележки, имунизации...
Виж целия пост
# 661
Здравейте, има ли някой наясно относно ДЕКЛАРАЦИЯ по чл. 22в, ал. 8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца - какво точно е

Копия на официални документи, доказващи наличието на условията за ползване на данъчното облекчение по чл. 22в от ЗДДФЛ,

и пак относно ДЕКЛАРАЦИЯ по чл. 22г, ал. 7 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца с увреждания

Валидна ли е ако детето е навършило пълнолетие през 2015 г.

Благодаря,
Надя
Виж целия пост
# 662
http://nap.bg/news?id=2750
Прочетете си ЗДДФЛ, чл.22 в и чл.22 г
Офиц. документ е акт за раждане и  документа, удостоверяващ степента на увреждане на детето.
Виж целия пост
# 663
Добро утро ! Имам въпрос по отношение на месечните детски надбавки. Според новите законни разпоредби се гледа дохода на двамата родители, без значение дали имат гр.брак. Интересува ме дали ако единия от двамата има фирма, макар да не надвишаваме допустимия общ доход имаме ли право на месечни помощи.
Виж целия пост
# 664
Добро утро ! Имам въпрос по отношение на месечните детски надбавки. Според новите законни разпоредби се гледа дохода на двамата родители, без значение дали имат гр.брак. Интересува ме дали ако единия от двамата има фирма, макар да не надвишаваме допустимия общ доход имаме ли право на месечни помощи.
Гледа се само дохода. Наличието на фирма не е предпоставка за отказ. Важното е ако има доход от тази ф-ма, той да бъде деклариран.
Виж целия пост
# 665
Благодаря ! Това предполагам трябва да стане заедно с останалите декларации, които се подават след Нова година ?
Виж целия пост
# 666
Благодаря ! Това предполагам трябва да стане заедно с останалите декларации, които се подават след Нова година ?
Да, когато ви е месеца за подаване.
Виж целия пост
# 667
Добро утро! И аз с една питанка. От януари 2016 има промени,и увеличение на детските надбавки за първо дете 37,за второ 85,а за трето  130 лв .Правилно ли съм разбрала ?
Виж целия пост
# 668
Ако имаш предвид за едно,две и три деца-да.
Виж целия пост
# 669
Ако имаш предвид за едно,две и три деца-да.
Да просто ми е странно как за първо има увеличение само със два лева,а за второ с 35 лв,ако не се лъжа.  Simple Smile
Виж целия пост
# 670
Ако имаш предвид за едно,две и три деца-да.
Да просто ми е странно как за първо има увеличение само със два лева,а за второ с 35 лв,ако не се лъжа.  Simple Smile
Неправилно четеш промените:
(2) Размерът на месечните помощи за отглеждане на дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за
2016 г. е, както следва:
1. за семейство с едно дете –37 лв.;
2. за семейство с две деца –85 лв.;
3. за семейство с три деца–130 лв.;
4. за семейство с четири деца–140 лв., като за всяко следващо дете в семейството помощта за семейството
расте с 20 лв.
Виж целия пост
# 671
Ако имаш предвид за едно,две и три деца-да.
Да просто ми е странно как за първо има увеличение само със два лева,а за второ с 35 лв,ако не се лъжа.  Simple Smile
Неправилно четеш промените:
(2) Размерът на месечните помощи за отглеждане на дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за
2016 г. е, както следва:
1. за семейство с едно дете –37 лв.;
2. за семейство с две деца –85 лв.;
3. за семейство с три деца–130 лв.;
4. за семейство с четири деца–140 лв., като за всяко следващо дете в семейството помощта за семейството
расте с 20 лв.

Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 672
А увеличението не влиза ли в сила от юли 2016? Или аз не съм разбрала?
Виж целия пост
# 673
Привет! Искам да попитам има ли яснота как ще се приспада това данъчно облекчение с Декларацията  член 22 в,ал.8 от ЗДДФЛ  ?Дали връщат пари или ще се приспада от ДОД или друг начин?
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 674
А увеличението не влиза ли в сила от юли 2016? Или аз не съм разбрала?
От 01.07.2016 прага става 400лв, а увеличението на помощите е от 01.01.2016.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия