Плодчето хапни, чайче с мед пийни и мечтана фигура постигни! Тема 50

  • 74 059
  • 804
# 600
Аз сега се храня с протеиновата диета и спортувам много. Харесва ми как оформя и стяга тялото, макар че ще трябва минимум година, за да изглеждам както искам. Може би не беше редно след гладуване да почвам тази тежка програма, но не мога да си представя да се натоваря толкова много физически, както го правя сега, и да ям само растителна храна. Дори в момента ми е изключително трудно да достигна 1500 калории, а без протеини сигурно ще са около 500, което е крайно малко за спортуващ човек. Не зная дали гледате по ТЛС, "Пълна промяна: Отслабване". Оттам разбрах защо ми се появи косопада по време на гладуването, а именно заради малкото калории. Той спря след захранването, но се води вид недохранване. Не съм доволна, че и на цикълът ми много, много не повлия. Само петната по кожата се поизчистиха. Но имах вяра за много по-добър резултат от 20 дневното си гладуване. А и, свалих 10 кг, но всички знаем, че това е вода, не мазнини или дори да има мазнини е някакво много много малко количество! Cry Cry

При самото захранване започвам да пия рибено и ленено масло. А по време на самото плодуване- пчелен прашец- може да си набавиш всички необходими витамини и минерали.
При мен се наблюдава обратната тенденция, не ми е паднал косъм от косата, а кожата ми стана така, че все едно има Photoshop. Правя плодуването 10/10 на всеки 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 601
Прекрасната ще си докараш някоя болест с тия животински протеини, но ти си знаеш. Не знам дали вода или мазнини, но аз не връщам килограми след плодуване, едва ли ако беше вода щеше да е така.
 SoFarSoGood, аз също мисля да повторя сепетмеври 10 на пет обаче, че много ми е тегаво това захранване .Simple Smile
Виж целия пост
# 602
Прекрасната ще си докараш някоя болест с тия животински протеини, но ти си знаеш. Не знам дали вода или мазнини, но аз не връщам килограми след плодуване, едва ли ако беше вода щеше да е така.
 SoFarSoGood, аз също мисля да повторя сепетмеври 10 на пет обаче, че много ми е тегаво това захранване .Simple Smile

Аз връщам 0.5-1кг, но захранването ми е доста стриктно и чакам да минат 1-2 седмици преди да приема някакво месо, като както казах почти не ям.
Относно сладкото, позволявам си съвсем малко шоколад веднъж седмично, хлябът ми е максимално ограничен.
Единственото, което ми липсва при плодуването е сирене и кашкавал.
Виж целия пост
# 603
Само петната по кожата се поизчистиха. Но имах вяра за много по-добър резултат от 20 дневното си гладуване. А и, свалих 10 кг, но всички знаем, че това е вода, не мазнини или дори да има мазнини е някакво много много малко количество! Cry Cry
Според мен се отслабва реално, особено при 20 дневно гладуване. Но идеята тук по-скоро е оздравяване- даваш енергия и възможност на своето тяло да направи каквото може да възстанови баланса си. Махането на кг-те е бонус ефект. А изборът за режим след това е съществен, отговорен и важен.
Следи как се чувстваш, води се по тялото си.  За мен първият сигнал е вц проблемът. Щом се появи-нещо куца. Също така си мисля, че ако търсим отслабване - трябва да се храним редовно и достатъчно. Нека тялото е спокойно, че няма да му отрежем храната и да си стиска сланинките и да се бори за тях със зъби и нокти. Става доста по-бавно, но пък не е толкова стресово.
Виж целия пост
# 604
Ден 8 при мен.
Днес съм на грозе и праскови.
Чувствам се повече от превъзходно. Не съм гледала каква е ситуацията с кантара, ама усещам всички дрехи много по-свободни Simple Smile
Виж целия пост
# 605
Тъкмо ви се похвалих, че не съм върнала нищо то 5 кг, които свалих, но ....не се бях мерила, а имахме празненства и почивка, не съм яла нищо калорично, само постни неща, без хляб, но съм върнала почти 2.5 кг, което ще рече, че съм успяла да запазя само 2.5 свалени.Не зная накъде да поемам, вече съм много отчаяна,дневното ми меню е оскъдно, постно,но не мога и не мога да отслабна. Намрънках се. Cry
Виж целия пост
# 606
Тъкмо ви се похвалих, че не съм върнала нищо то 5 кг, които свалих, но ....не се бях мерила, а имахме празненства и почивка, не съм яла нищо калорично, само постни неща, без хляб, но съм върнала почти 2.5 кг, което ще рече, че съм успяла да запазя само 2.5 свалени.Не зная накъде да поемам, вече съм много отчаяна,дневното ми меню е оскъдно, постно,но не мога и не мога да отслабна. Намрънках се. Cry


Всичко зависи от това колко килограма имаш за сваляне. Ако не си с наднормено тегло е нормално да смъкнеш по-малко килограми и после да върнеш 1-2 от течност.
Колкото повече тежиш- толкова повече смъкваш.

Няколко съвета от мен, които успешно работят.

1. След плодуване запазвам закуската единствено и само плодове,
2. Ям сладко най-много веднъж в седмицата, тестените изделия са много рядко, месото да не говорим
3. Един ден седмично имам разтоварващ ден само на зеленчуци
4. Залагам на много спорт, не ползвам асансьор: нито вкъщи-нито на работа,
5.Течности: поне 3 литра на ден
6.Вечеря: никакво ядене след 7
Виж целия пост
# 607
 SoFarSoGood Heart Eyes, имах нужда от това, не в нормата съм, но не се харесвам така. Confused При мен проблем е, че искам нещо да закусвам, обожавам да закусвам, днес например закусвах препечен хляб лимец с 20 гр сирене и мъничко масло. Само на зеленчуци за мен ще е малко трудно, защото не ги обичам, имаш предвид сурови, нали? Вървя много, но не мога без асансъор с две деца, количка и покупки от пазара ми е невъзможно. Проблемът е, че не получавам много разбиране от близките ми, които смятат, че съм си добре, на моите 179 не изглеждат много тези 69 кг, но аз не се чувствам ок. Правя си и аз разтоварващи дни, но не свалям нищо от тях. Да, знам че тези последни 4-5 кг ще ми е адски трудно да ги задържа, за смъкването проблем няма, плодуването ми е приятно и ми дава криле Grinning, но после дори да се храня нормално и здравословно неминуемо връщам някаква част от тях.Благодаря ти за съветите  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 608
Килограмите могат да бъдат и задържана вода. А на сантиметри връщаш ли си сваленото? По-сигурен показател е сантиметъра, а не кантара  Grinning

Аз днес съм на разтоварващ ден - ябълки, а за вечеря салата домати, краставици и чушки.
Виж целия пост
# 609
atari, тук идва най-интересното, при разлика от 5 кг, не се променят сантиметри на талия и ханш, което си е странно newsm78 Май най-добре да меря сантиметри, по-точно е.
Виж целия пост
# 610
atari, тук идва най-интересното, при разлика от 5 кг, не се променят сантиметри на талия и ханш, което си е странно newsm78 Май най-добре да меря сантиметри, по-точно е.

Възможно е и смъкване на мускулна маса. Много е важно , при която и да е диета да се запази активност и по възможност да се спортува ( поне в домашни условия).
В началото правех диетата без спорт, докато не забелязах, че губя мускулна маса, а после качвам супер бързо изгубените килограми.
Виж целия пост
# 611
Мда, мускулна маса нямам особено вече, преди да, но сега. Confused
Виж целия пост
# 612
Мускулната маса изгаря много калории, дори в покой, за разлика от подкожната мазнина. Ако само се правят диети, но не се спортува, тялото изгаря много повече мускул. Имаше и обяснение защо е така, но не го помня. Тъпото при Емилова е, че на ден приемаш много малко калории, около 400-500 и то ако си похапваш повечко плодове, а един час спорт изразходва пак около толкова! Оттам нататък на тялото му трябва адски много енергия, за да се поддържа, а най-бързо се набавя с разграждане на мускули!
Виж целия пост
# 613
Правете си замерване с ТАНИТА преди и след плодуване,то дава най-достоверни данни за мазнини,вода,мускули,кг.и т.н. в тялото.
Виж целия пост
# 614
Правете си замерване с ТАНИТА преди и след плодуване,то дава най-достоверни данни за мазнини,вода,мускули,кг.и т.н. в тялото.
Какво е това Танита?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия