Пролет наближава, януарче на 4 става! Януарчета 2011 Тема (55)

  • 52 219
  • 610
# 345
буби, страхтни новини! браво, че сте се споразумяли и все шак ще започнеш! сигурно ще ти е терсене в началото, но ще свикнеш, нямаш избор Simple Smile шегата настрана, вярвам, че ще се почувстваш и по-добре, някак човек се чувства деен...и пълноценен като прави и нещо друго освен да гледа децата Simple Smile

емили, това е период с "ти си лоша мама". бях чела по дебелите книги, че е точно сега и даже скоро си мислех, че дра още не я хванал Simple Smile а ъвображението вкъщи го отработваме с ролеви игри. даже и в момента аз съм Дара, а тя е мама. аз имам рожден ден и тя ми прави торта елза и ана от пластелин Simple Smile))) иначе редовно играем на сервитьорка и клиент, на елентронен магазин (аз поръчвам по телефона, а тя ми носи поръчките, после ме кара да я викам и  играе и себе си:-)))), на две сестри-приятелки и други такива.

а нико по цял ден се хили и дебелее Mr. Green аз нали много ги следя да не станат дебели като мен и бях толкова доволна, че той върви манекенест, на послената консултация изненадаааа, човекът качил 1,5 кг. за месец и малко (при норма 200-500 гр.). та, сега сме и двамата на диета Laughing Laughing Laughing но като цяло си остава извънземно бебе. понякога с дни не плаче. всичко му е интересно, всичко му е забавно и докато майка му е до него животът е песен Laughing
Виж целия пост
# 346
Елч, благодаря ти, че обърна внимание на моя случай със Сами. Не знаех, че има такъв период. Ще прочета по темата. Това с ролевите игри е много интересно. Ще го приложа и аз.
А за Нико не се шашкай....Сами беше абсолютно кюфте, сега като му гледам снимките от бебе, леле мале, огромни бузи. Сега е глистак, трудно му се угажда какво ще му се дояде.
Ти захрани ли Нико?

Фея, как сте?

Пишете мами, кой как е, какво правите...  Hug
Виж целия пост
# 347
Еми  Hug - благодаря ти , добре сме (пу-пу). Тук съм и ви чета редовно , по- рядко се разписвам. Малчо си е в къщи с някакви секрети дето няма изчистване и от време на време отива към ухото. И така. Готвим се с каката за изходно ниво - 1 ви клас  Crazy.

А " ти си лоша мама , тате , към сестра му" - често го използва. Стараем се да се престорим , че не го чуваме когато говори така , или сестра му му обяснява , че така не е хубаво да говори на мама и тате , а когато е адресирано до нея - му е сърдита.  Grinning

Това с игрите дето споделя Елч е прекрасно. При нас трудно се получава - бързо им омръзва всичко ( защото са на различни теми относно игрите ли..... , но няма как да се занимая по отделно с единия , а след това с другия  ooooh!) С който и от двамата да започна да правя нещо , другият пристига на минутата , включва се в играта  - до втората минута и след това трябва да мисля нова игра.

 Heart Eyes Не остана при нас - до 21 май и после - пак пълен комплект в къщи - "светата троица"   Mr. Green

Здраве и позитивен слънчев ден от нас.
Виж целия пост
# 348
ох, Емили, захранването ми е болна тема. това е единственият кусур на Нико - не ще и не ще да яде пюрета. ако си спомняте каква драма беше захранването на Дара, е, сега с Нико е в пъти по-зле! Опитвал е 6 пюрета досега и нито едно не му харесва (вкл. плодовите), стиска устата, плюе ги, върти глава, прави се, че повръща, абе много е драматично. хапва по 20-30 гр. колкото да върви захранването и това е. а трябваше да съм заместила хранене вече. опитвам се да не се ядосвам и да не страдам, че с дара след всеки обяд ревях, сега гледам да съм по-дзен, ама...пак го мисля. дано се отпуши, че с двама злояди много ще ми дойде Simple Smile
Виж целия пост
# 349
Привет и от мен.
Боян не е влизал във фазата "лоша майка", но милият е голям женчо. Явно дългото висене вкъщи с кака му, съвсем го обърка. Дано се закрепят малко здрави (той си е здрав де, но го оставям вкъщи, когато Михаела е болна) и да ходят на градина, че да види и други модели.
Фея, аз ходя на работа повече от година и то чиновническа работа до 5 ч. и на 2 минути от вкъщи и пак не смогвам. Не искам да те плаша, но не вярвам във "влизането в ритъм" - поне при мен е едно непрестанно надпреварване с времето и препускане през задачите. Дано при теб се получи де!
Виж целия пост
# 350
Елч, Митачето беше така може би 3 месеца, след като стартирахме захранването. Половин бурканче пюре беше направо постижение. Той нали категорично отказа домашните ми пюрета, както и купешките, с изключение на тиква, която яде по няколко лъжици в продължение на месеци. Голям зор видях, особено на фона на Зоринка, която мачкаше всичко по много...  ooooh! Та, дано Нико не е така. Стискам палци да се отпуши.  Peace
Иначе за ролевите игри - и Зори много ги прилага, най-често е майка, а аз съм детето и тя ме взима от детската градина, обажда ми се по телефона да ме пита какво да купи от магазина и прочие.  Crazy Много често е и майка на Митето, вика му "ела, мами" и т.н., много се смея.  Laughing

Фея, успех на изходното ниво!  Peace

Мрм, сигурно мен имаш предвид за работата. Какво да ти кажа, още отсега ми е ясно, че ще се надбягвам с времето, но пък поне имам помощ в лицето на майка ми, още отсега мислим схеми децата да остават един път през седмицата да нощуват у тях, аз да наваксам малко вкъщи... И така. Не знам. Ще видим. Здраве да е само, иде лято, леко ми е на душата.  Grinning
Виж целия пост
# 351
Привет Heart Eyes

И ние в къщи сме на вълна - "Ти си лоша" Crazy Laughing Емили Hug Heart Eyes  За всяко нещо, което не й се угоди се почва -ревове,писъци,крещене, направо в истерия изпада понякога Tired И все по-често съм "лоша" Crazy
Дано отмине бързо тоя период. В градината учителките не могат да я нахвалях - всичко сама прави, много добра, умна,знае всички стихотворения и песни,които са учили, внимателна,възпитана....... Елате да я видите в къщи обаче - луди ни прави Crazy Къде греша, не знам,но в къщи със сестра й са в постоянна война, постоянно се чуват крясъци,все нещо делят.......абе,угодия няяяяяяммммааааа.
И така Laughing

Ние караме някакъв ужасен вирус- Али е с много висока темпуратура от дни. Давам нурофен и Тайлол хот, кашля от време на време, но е от гърлото, няколко пъти вече ходихме до доктора - не й преписва АБ,вирус било чакаме да мине. Ама направо вече Tired На всичкото отгоре и аз го карам само дето температура нямам, обаче съм като парцал Tired Оплаках се Confused

Буби - ти си преценяваш,ама с две малки деца и работа си е трудно,и то бая.... Е,все ще се справиш де Hug

Фея - Успех на изходното ниво Peace Еха,наесен Али ще е 4 клас Heart Eyes, а все едно вчера беше първолак ooooh!

Елч - при някои деца захранването е по-трудно,но бавничко ще стане Peace Гледах снимки в ФБ - ама хич не ти изглеждат злояди ддецата,пу,пу... Simple Smile Много са сладки Hug
Виж целия пост
# 352
Раличка,  Hug бързо да оздравявате всички. Гадните вируси нямат почивка, уф...Поуспокоих се, мислех,че само аз съм "лоша майка". Даже се връзвах и ми ставаше криво. Мъж ми все ме успокояваше.
Рали, и наш Сами в градината много го хвалят, даже казват че е прекалено добър, а вкъщи реши ли да иска нещо и да не слуша, и да се инати....няма равен, на луди ни прави.

Буби, и аз все се надпреварвам с времето. Не ми стига, и това е. Аз съм на работа от 7,00 и се прибирам в 17,30. Но това е да сме работещи жени, мами, домакини....както казваш здраве да е. Пък и лятото настройва по-оптимистично.

Елч, дано преминат трудностите със захранването. Зор си е със злояди деца, и аз с такива си имам работа.  Simple Smile

Феичка, дано с постопляне на времето да се отървете от всякакви боледувания. И успех на каката на изходното. Ех, как върви времето...

Мрм, пожелавам да са здрави децата и Боян да си ходи редовно на градинка.
Виж целия пост
# 353
Буби, не теб, Фея нещо написа, че се надява да влезе в ритъм, но още не се вижда работеща, но после май го махна Simple Smile. Но пък аз използвах да се оплача Simple Smile На теб стискам палци да нямаш проблем!
Бързо оздравяване на болните!
Виж целия пост
# 354
Буби, не теб, Фея нещо написа, че се надява да влезе в ритъм, но още не се вижда работеща, но после май го махна Simple Smile. Но пък аз използвах да се оплача Simple Smile На теб стискам палци да нямаш проблем!
Бързо оздравяване на болните!

 Peace
Виж целия пост
# 355
буби, даде ми малко надежда, че вчера както написах, че съм дзен наобяд така се напрегнах, че се наложи после да си похапна, за да се успокоя Simple Smile

рал, да, не са кльощави децата. те реално ядат, но не това, което аз искам Simple Smile
сега съм научила дара да яде овесени ядки и съм много горда. по едно време бабите я бяха свикнали на Е-та за закуска, правели й сандвич с шунка. полудявах. сега яде само кашкавал, сирене и овесени ядки за закуска. Нико и той - АМ яде без проблем, после и реве за още, обаче пюретата....
Виж целия пост
# 356
Еми   Hug Hug

Моите още на са във фаза "мама е лоша". Само ми се подмазват  Grinning
За ролевите игри, единственото което съм аз е нинджа, робот, кай-джу, лош чичко (който трябва да бъде заловен от полицаите). Laughing

Елч Hug Дано потръгне с храната... Praynig В момента Калин ми е много злояд, само подбира и чопли манджите. Crossing Arms
Виж целия пост
# 357
За ролевите игри, единственото което съм аз е нинджа, робот, кай-джу, лош чичко (който трябва да бъде заловен от полицаите).
hahaha, аз поне съм добра леличка, а той - в ролите на добрия и лошия лъв Simple Smile
Виж целия пост
# 358
Привет момичета  Hug

Рал, не грешиш никъде мила, и вкъщи е така или са някаква идилия или се бият настървено  ooooh! А, за децата е нормално това, някои които са кротки в дг или в у-ще са диви вкъщи или обратното, но втория вариант е при по-строги родители обикновено, където слушат и навън ги избива на дивотии. А, през този период минава и Ивайла, само да й се направи забележка и веднага е "лош" или "глупак", но й говоря и мисля, че има резултат.

буби, трудно свиква човек по-скоро с глупостта на колегите, отколкото със самите задължения, това в случай, че я има  Simple Smile хубаво е, че има кой да ти помага, бързо навлизане и адаптиране към работната среда  Hug

бързо оздравяване на болничките  Hug

Ще се включа пак по-късно, че ми дават зор  Simple Smile

Виж целия пост
# 359
Хихи Зайка,  Hug в страшни образи влизаш...много ми беше забавно.
Аз пропуснах да кажа, че другата крайност на Сами, когато не съм "лоша майка", е постоянно да ми повтаря че ме обича и да ми се умилква колко съм: миличка, сладка, красива, чудесна и прекрасна.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия