Наказвате ли за петица?

  • 32 176
  • 350
Питам просто.
Виж целия пост
# 1
не
Виж целия пост
# 2
Как ще наказваш за 5ца  Shocked Shocked Shocked Shocked
Виж целия пост
# 3
Мили боже, защо?  Shocked

Не знам какви психични отклонения трябва да има родител, който го прави.
Виж целия пост
# 4


Не знам какви психични отклонения трябва да има родител, който го прави.

Големи  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Спомням си че като бях ученичка майка ми вдигаше големи скандали, ако имах оценка различна от отличен. Все едно двойка бях донесла. В същото време, при отличен успех, реакцията и беше " И кво ся, да те хваля ли, ти за себе си учиш, не за мен".  Дори и на дипломирането ми от университета не счете за необходимо да ме поздрави /камо ли да присъстват на самото дипломиране/, защото за себе си съм учила.
Не знам какъв родител  ще бъда като тръгне дивачето на училище, но се надявам да не стигам до нито една крайност...
Виж целия пост
# 6
Не ми е минавало през ум дори Crazy
Виж целия пост
# 7
Поощрявайте си децата повече, дори и 5-ца да носят.
Важното е да се стараят. Peace
Виж целия пост
# 8
Спомням си че като бях ученичка майка ми вдигаше големи скандали, ако имах оценка различна от отличен. Все едно двойка бях донесла. В същото време, при отличен успех, реакцията и беше " И кво ся, да те хваля ли, ти за себе си учиш, не за мен".  Дори и на дипломирането ми от университета не счете за необходимо да ме поздрави /камо ли да присъстват на самото дипломиране/, защото за себе си съм учила.
Не знам какъв родител  ще бъда като тръгне дивачето на училище, но се надявам да не стигам до нито една крайност...
Все едно описваш мойта Simple Smile Като знам колко е трудно понякога и 3-ка да изкараш, не мисля че ще правя проблеми за оценки.
Виж целия пост
# 9
Никога не са ме наказвали за оценка, различна от 6. Не че съм "носила" много такива, но се е случвало да има тук-таме някоя 5-тица през учебната година. По-скоро моите родители са ме "базикали", че явно съм била и аз човек, или че се е намерил някой свестен даскал, дето да посмее да развали реномето на училището, пишейки нещо различно от 6.
Разбирам да накажеш детето, ако за някой важен изпит си го подтиквал и приканял да седне да учи, да положи грам усилие, а то съответно да откаже и накрая да донесе 2/3 - да. И пак зависи от наказанието - без компютър /интернет/, без телефон, неизлизане за 2-3 дни - ОК. Ама всичко останало  #Crazy
Имах съученици, чиито родители ги наказваха жестоко за оценка, различна от 6. Пък, не дай си Боже, за 4 ... Ама нали е срам и позор, че в елитната гимназия си изкарал 4  Sick Луди хора
Виж целия пост
# 10
Една колежка казва на сина си , че 5-тицата е най-лошата оценка, защото не си се старал достатъчно и ако си положил още малко усилия е щял да получи 6-тица.
За мен такива разсъждения и подобни обяснения създават погрешна представа у детето.
Оценката е субективно понятие, а и учителите са хора и е нормално да са субективни, когато оценяват. Казвам го от личния си опит, наблюдавала съм своите учители , знаех кои са любимците на повечето от тях и виждах как ги оценяват.
Виж целия пост
# 11
Абсурд.Даже и през ум не ми е минавало.
Виж целия пост
# 12
Освен с карате в бъбреците и два шамара с шут нищо повече. Респектираме детето.
Виж целия пост
# 13
Ми не, не наказвам. Опитвам се да внуша на детето ми, че не е важно това което е  в бележника, а това което е останало в главата. Ако има по-слаба оценка, коментираме защо се е получило така. Дали от неучене или от нещо друго. Ако е първото задължително се наваксват пропуските, без значение  от това, че урокът е минал и повече тези знания няма да й трябват за оценка.
Виж целия пост
# 14
Ако наказваш детето не само за 5ца,а за каквато и ще  да е оценка, ментално нещо ти липсва. Приемлив,ерудиращ и осмислен възпитателен подход е само върхът на айсберга.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия