За лекарската етика

  • 79 624
  • 1 172
# 570
Моята лична пък изключително трудно дава направления.. Човек трябва да има някаква много основателна причина за да отиде на специалист..като гинеколог например или за изследване на кръв и урина..За профилактични прегледи да не става и на въпрос..  Shocked Shocked
Аз мисля, че е нормално да имаш основателна причина за специалист. Неоснователно не би следвало да се губи времето на специалистите, при които чакат не малко хора.
А за профилактичния - не вярвам.
Виж целия пост
# 571

W.A.S.P., след като идва от друга болница специалистът, може би просто няма друг?

 
Съвсем нормална практика е един специалист, да работи в няколко болници, така че не виждам нищо чудно в това.
Виж целия пост
# 572
А кой преценява времето на специалистите дали се губи, или не. Просто отиваш на свободен прием, и става ясна причината за притеснението. ЛЛ си е точно ЛН, и няма как да прецени нищо. За пояснение ЛН е Личен Некадърник.
Виж целия пост
# 573
Със сигурност един лекар може да прецени много по-добре от един немедик, особено от този, който вменава на Дарвин измислени определения.
Виж целия пост
# 574
Притеснявам се да попитам, ЛЛ и гинекологични прегледи ли извършва?
Виж целия пост
# 575
Със сигурност един лекар може да прецени много по-добре от един немедик, особено от този, който вменава на Дарвин измислени определения.
Joy Joy Joy  Какво е " вменава "... Joy Joy Joy, учителко, любима...
Виж целия пост
# 576
Притеснявам се да попитам, ЛЛ и гинекологични прегледи ли извършва?

В Норвегия да Simple Smile
(Не се шегувам въобще)
Виж целия пост
# 577
Притеснявам се да попитам, ЛЛ и гинекологични прегледи ли извършва?

В Норвегия да Simple Smile
(Не се шегувам въобще)
Ако и за кариеси проверява, ще го призная.
Виж целия пост
# 578
Май и тук е така. Един път ЛН се появи с миризлива ръкавица и направи еднозначен коментар. Има и такива, които рискуват- въпрос на средства, може би...
Виж целия пост
# 579
Има случаи, в които ЛЛ са специалисти в дадена област, така че някой може да бъде и гинеколог!
Виж целия пост
# 580
Аз ще дам пример с това което написах по-горе за направленията..Ходих на море в следствие на което получих бяло течение..отидох при личната и тя не пожела да ми даде направление за гинеколог, въпреки че поисках.. изписа ми просто Полижинакс,което не ми помогна..Едва след това едва ми даде направление.Просто не е редно да изписват току така лекарства без да е изяснена приничата за дадената инфекция примерно. Преди няколко месеца баща ми почина.. чувствах се зле всеки ден ми прилошаваше..виеше ми се свят..чувствах се наистина ужасно..реших да поискам направление за кръвни иследвания..То не беше разпитване и овъртане..10 минути ми обяснява,че ми няма нищо и е от стреса..да така е (но се чудех дали имам анемия, защото освен всичко бях бледа и спях много) и след иследванията стана ясно че имам нисък хемохлобин, но все пак в нормата..
Виж целия пост
# 581
Притеснявам се да попитам, ЛЛ и гинекологични прегледи ли извършва?



В Норвегия да Simple Smile
(Не се шегувам въобще)

И в датско бе така


W.A.S.P., след като идва от друга болница специалистът, може би просто няма друг?

 
Съвсем нормална практика е един специалист, да работи в няколко болници, така че не виждам нищо чудно в това.
Не, не е нормално в община от 60 000 да няма хирург и най-близкият да е на 250 км
Виж целия пост
# 582
Възможно е човека да е специалист и да го викат за по сложни операции! Това, че някой е хирург, не значи че може да прави всякакви операции! Дори специалистите са тясно специализирани и примерно хирург, който прави операция за катаракт, не значи че може да прави и други очни операции.
В чужбина пък, до колкото ми е известно личните лекари работят с други лични лекари ( като в поликлиника) и някои от тях примерно са специалисти в дадена област и ако някой е примерно специалист по гинекология, не виждам защо да не може да прави гинекологични прегледи. Друг пък, може да е специалист по диабета и следователно, поема пациенти с диабет, а не да ги праща в болницата, при специалист.
Виж целия пост
# 583
Не знам за коя чужбина преразказваш, в две съм живяла и няма такива неща

Виж целия пост
# 584
Искаш да кажеш че ЛЛ си работят самостоятелно ? Един вид направил си една стаичка в къщата на кабинет и преглежда там ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия