За лекарската етика

  • 79 624
  • 1 172
# 615
Навсякъде се писано как жените трябва да правят профилактични прегледи при гинеколог, най-добре на всеки 6 месеца.  
Ти си голяма фантазьорка Simple Smile Дори най_богатите държави не могат да си позволят, профилактични прегледи на 6 месеца! Прегледи на 6 месеца или година се правят на хора, с някакви  заболявания, чието състояние изисква постояно следене на някакъв интерва от време, а не защото Пенка от форума така решила. Wink

Аз трябва да правя преглед на 6 месеца при гинеколог, но имам основания за това. Дали го правя  е друг въпрос, това си е моя лична отговорност.
Профилактичните за гинеколог са веднъж годишно.

Въобще защо трябва да вменяваме профилактиката само на ЛЛ? Реве се из форумите, че ЛЛ не правил профилактични прегледи. А колко хора въобще не ходят на лекар докато не стане крайно наложително. За профилактика не щат и да чуят. За обща здравна култура да не говорим.

Здравето е И наша отговорност.

Виж целия пост
# 616
А, сетих се и за старото ми джи пи.
 Като ни нареди мен и няколко баби /4-5 парчета/ на кушетката като аптекарски шишета. Вкарва ни наведнъж и започва прегледа))) Казвай, ти, ти ти - от каво се оплакваш....

Само месец два и я смених. Wink
Виж целия пост
# 617
Цитонамазката се прави всяка година. Тоест трябва да се прави всяка година.

Намери текст където да пише всяка година. В задапна Европа се прави на 3 години на жени между 25 и 49, а от там на горе се прави на 5 години. Peace
Виж целия пост
# 618
За мамолога не беше ли след 40? Thinking

Не.
Ходете си ежегодно на ехография на млечни жлези, нищо, че ще трябва да си я платите, но поне да сте спокойни.
Мамографията - при нужда или след 50-те.

Намери текст където да пише всяка година. В задапна Европа се прави на 3 години на жени между 25 и 49, а от там на горе се прави на 5 години. Peace

Е, то затова у нас жените мрат като мухи от рак на млечните жлези и гениталиите. Хем постоянно те облъчват от медиите "Ходете бе, ходете на профилактични прегледи", хем не ти се полагат прегледи и изследвания...
Виж целия пост
# 619

В интерес на истината, при определена симптоматика и опит на лекаря, би следвало да може да прецени! След като преди години ЛЛ лекува дъщеря ми от ангина, а се оказа инфекциозна мононуклеоза, преценката я правя аз! Не съм имала проблеми с ЛЛ и никой не е оспорвал преценката ми по отношение на основателността.
Е каква симптоматика да имам.Нали това е идеята на профилактичния преглед тези заболявания да се хващат преди симптоматиката.
За мамография не чакам на ЛЛ.Отивам плащам си ехограф и това е.
Не ми се карай! Визирах моя случай и съм обяснила какво имам предвид! А иначе конкретно на въпроса ти - характерна симптоматика, надявам се този път да разбереш Wink
Не не ти се карам.Просто казвам,че при профилактиката няма как да има симптоматика.Тогава няма да е вече профилактичен преглед.
Виж целия пост
# 620

Здравето е И наша отговорност.



И задължение. Даже глоби са предвидени, не че съм чувала за глобени.
За профилактичните при гинеколог, и тук са задължителни ако си включена в рискова група. Поне така пише в брошурата на НЗОК.
Аз за специалист не бих чакала на направленията, а направо ще отида на частен преглед. Макар че след тригодишно ходене по мъките по частни очни клиники, накрая една лекарка при преглед с направление сложи правилната диагноза на детето ми.
Виж целия пост
# 621
Намери текст където да пише всяка година. В задапна Европа се прави на 3 години на жени между 25 и 49, а от там на горе се прави на 5 години. Peace

Е, то затова у нас жените мрат като мухи от рак на млечните жлези и гениталиите. Хем постоянно те облъчват от медиите "Ходете бе, ходете на профилактични прегледи", хем не ти се полагат прегледи и изследвания...

Добре де, толкова ли е трудно да се разбере, че има невъзможни неща и държавата не може да прави цитонамазка всяка година! Аз си я правя всяка година, но ходя на частно и повярвай ми не струва, чак толкова! Ще спестиш от някое кремче за лице и лак за нокти и ще си я направиш, ако толкова много искаш, а не да ревем по форумите. Също да не зачекваме темата, колко от пишещите тук се осигуряват на минимална заплата, обаче искат безплатни изследвания на 6 месеца...
Виж целия пост
# 622
Цитонамазката се прави всяка година. Тоест трябва да се прави всяка година.

Намери текст където да пише всяка година. В задапна Европа се прави на 3 години на жени между 25 и 49, а от там на горе се прави на 5 години. Peace
Чек да каже, тя е по текстовете Grinning Hug, но след 30 годишна възраст /горе-долу/ си искам направление за цитонамазка всяка година и го получавам без проблеми.Нито съм рискова, и дано не ставам. Просто съм дърта. Mr. Green Sunglasses
Виж целия пост
# 623
Цитонамазката се прави всяка година. Тоест трябва да се прави всяка година.

Намери текст където да пише всяка година. В задапна Европа се прави на 3 години на жени между 25 и 49, а от там на горе се прави на 5 години. Peace
Чек да каже, тя е по текстовете Grinning Hug, но след 30 годишна възраст /горе-долу/ си искам направление за цитонамазка всяка година и го получавам без проблеми.Нито съм рискова, и дано не ставам. Просто съм дърта. Mr. Green Sunglasses
Както вече казах, като имам претенции за нещо, просто ходя на частно Peace
Виж целия пост
# 624
Не не ти се карам.Просто казвам,че при профилактиката няма как да има симптоматика.Тогава няма да е вече профилактичен преглед.
За да приключим, тъй като очевидно се получи недоразумение, ще повторя, че при определени симптоми може да ми дойде на акъл да си направя профилактичен преглед, за което ЛЛ трябва да ми даде направление за съответния специалист. Давам хипотетичен пример и за обратното! Отивам при ЛЛ с искане за профилактичен преглед при гинеколог, без каквато и да било симптоматика. Представи си ми откаже, а се окаже, че миомен възел, който не създава проблеми, но като размери е на границата между лапароскопска и коремна операция.
Виж целия пост
# 625
Така е, моите профилактични съм си ги плащала.Винаги. Никога не съм искала направление. Имала съм тази финансова възможност.

Но много, за съжаление, много хора в България не могат да си позволят частен преглед. Хората едвам смогват със заплатите си да си покрият разходите, за тях частен профилактичен преглед е лукс. Или се чака за направление, или се чака да заболи и да се появи проблем.
Виж целия пост
# 626

За да приключим, тъй като очевидно се получи недоразумение, ще повторя, че при определени симптоми може да ми дойде на акъл да си направя профилактичен преглед, за което ЛЛ трябва да ми даде направление за съответния специалист. В същия този случай, хипотетично може да отида с искане за профилактичен преглед при гинеколог, без каквато и да било симптоматика и да се окаже, че миомен възел, който не създава проблеми, като размери е на границата между лапароскопска и коремна операция.
Това, което искаш няма да ти го предложат и в държавите с най добро мед обслужване, освен ако нямаш частна здравна застраховка!
 
Виж целия пост
# 627

Добре де, толкова ли е трудно да се разбере, че има невъзможни неща и държавата не може да прави цитонамазка всяка година! Аз си я правя всяка година, но ходя на частно и повярвай ми не струва, чак толкова! Ще спестиш от някое кремче за лице и лак за нокти и ще си я направиш, ако толкова много искаш, а не да ревем по форумите. Също да не зачекваме темата, колко от пишещите тук се осигуряват на минимална заплата, обаче искат безплатни изследвания на 6 месеца...

Хайде по-кротко с тона, а?
Аз също от години ходя само на частно на гинеколог, включително и цитонамазката си я плащам в частна лаборатория. Защото (и когато) мога.
А какво да правят хората без или с малки доходи? За кое по-напред да си плащат частните прегледи? Защо тогава изобщо се удържат тези осигуровки, щом си принуден да се лекуваш на частно?
Или викаш, само богатите имате право на здраве и живот, бедните да мрат там... Хем да не ви се пречкат из краката.
Виж целия пост
# 628
Както държавата лекува здравно неосигурени, така е длъжна за тези с внесени осигуровки да намери средства за профилактика. Досега никога не съм ползвала направление от ЛЛ за такова нещо, но преди си плащах кеш, сега съм застрахована. Но хората, осигурени само в касата също имат право като редовни платци да бъдат обслужени. Вижте каква олелия се вдигна като се чу, че неосигурените няма да имат право на "безплатен обяд". Защо това никого не възмущава, а искането на осигурени да си ползват профилактиката е абсурд за някои.
Виж целия пост
# 629

За да приключим, тъй като очевидно се получи недоразумение, ще повторя, че при определени симптоми може да ми дойде на акъл да си направя профилактичен преглед, за което ЛЛ трябва да ми даде направление за съответния специалист. В същия този случай, хипотетично може да отида с искане за профилактичен преглед при гинеколог, без каквато и да било симптоматика и да се окаже, че миомен възел, който не създава проблеми, като размери е на границата между лапароскопска и коремна операция.
Това, което искаш няма да ти го предложат и в държавите с най добро мед обслужване, освен ако нямаш частна здравна застраховка!
 
А аз какво искам?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия