За лекарската етика

  • 79 619
  • 1 172
# 690
Цитат на: sophiemmaspencer link=topic=825445.msg30172679#msg30172679
По повод на цитонните маски ( Laughing Laughing Laughing Laughing)
[/quote
"Сито на маска" се казва. Не си наясно.
О, изостанала си. Сега му викаме цитонна маска. Виж правописната.
Виж целия пост
# 691
Тези 50-60% от заплатата, които спрявате по-напред са си чисти данъци в по-голямата си част.

Ставаше въпрос за скандинавските страни. Там се плащат само данъци.

В такъв случай, извинявам се за забележката.
Виж целия пост
# 692
Мамологичен преглед с ехограф се полага, ако лекаря регистрира проблем, затова аз си ги правя в БГ.  

Същото и тук. Казват, че е редно да се прави мамограма на три години веднъж, но касата я поема само, ако има регистриран проблем. Мен са ме пращали на 29, не ми разрешиха да е безплатна, предложиха ми само преглед с ултразвук. Също някои от операциите, които сме провеждали, са били частни, тъй като се налагаше да чакаме пет-шест месеца. Част от платеното ни възстановиха.

И на нас ни удържат 49% данъци и 18,07% социално осигуряване, но пък процентът на сивата икономика не е толкова висок, съответно влизат повече пари в системата.. итн...  Не мисля обаче, че има смисъл да спорим къде здравеопазването е по-добро; да сравняваме бедните европейски държави с богатите такива. А и какво общо има това с лекарската етика.
Виж целия пост
# 693
Тук цитонамаЗка се прави на три години, профилактични гин.прегледи няма
Мамография със скенер на всеки 18 месеца, която аз отказвам, ходя на онколог в БГ  за преглед с ехограф и палпация
На рентгена ходя не по-често от три години

Това за мен е пример за неетично отношение към пациенти и то от страна на една цяла здравна система
Готови са да святкат жените всяка година, но за вагинален профилактичен преглед не викат
Хайде аз имам къде да отида за преглед, ехограф, микробиология, ама местните не мога да ги мисля...
КупуваТ си тестове за гъби от аптекаТа и се самолекуват


Цитат на: sophiemmaspencer link=topic=825445.msg30172679#msg30172679

По повод на цитонните маски ( Laughing Laughing Laughing Laughing)
"Сито на маска" се казва. Не си наясно.
О, изостанала си. Сега му викаме цитонна маска. Виж правописната.
Съвсем ме объркахте, сега май и аз го написах грешно

едит, коригирах, дано е вярно този път  Grinning
Виж целия пост
# 694
Тук цитонамаска се прави на три години, профилактични гин.прегледи няма
Мамография със скенер на всеки 18 месеца, която аз отказвам, ходя на онколог в БГ  за преглед с ехограф и палпация
На рентгена ходя не по-често от три години

...
КупуваТ си тестове за гъби от аптекаТа и се самолекуват

Извинявай, би ли споделила къде е това тук? Може би си писала вече, но аз съм пропуснала.
Самолечение, на гъбички от всякакъв вид и род ли? И успяват ли?
Виж целия пост
# 695
Да сори, шведско и великият "шведски стандарт"
Виж целия пост
# 696
Да сори, шведско и великият "шведски стандарт"


Хм, не бих предположила дори! Тази разкрепостена нация, трябва да е засяла с гъби навсякъде откъдето е минала, тъй като със самолечение не става!
Виж целия пост
# 697
И не само, човек да го е страх да отиде на басейн
Преди като плувах, после лятото задължително микробиология в БГ и винагИ имаше по нещо

Забравих и как нямаше никакви изследвания преди гин.ми операция тук
На операционната маса хирургът ме попита дали имам течения
Голяма грижа за пациента, мдааа


А в ТК в БГ Беше лакви ли не изследвания цяла седмица
Виж целия пост
# 698
И не само, човек да го е страх да отиде на басейн
Преди като плувах, после лятото задължително микробиология в БГ и винагИ имаше по нещо

Забравих и как нямаше никакви изследвания преди гин.ми операция тук
На операционната маса хирургът ме попита дали имам течения
Голяма грижа за пациента, мдааа


А в ТК в БГ Беше лакви ли не изследвания цяла седмица

 newsm10


Не ми се влиза в полемики с разбирачките, нито ще влизам в спорове коя система е по-по-най от съществуващите по широкия свят!
Виж целия пост
# 699
Думата е е цитонамазка(откъде я измислиха тази дума?) в БГ. В Германия се поема от касата два пъти годишно плюс контролен преглед а в Гърция веднъж. Но  там почти всички на частно я правят. Цитонамазката е тест Пап,нали така?
Виж целия пост
# 700
Цитонамазката е тест Пап,нали така?

Да.
Виж целия пост
# 701
Думата е е цитонамазка(откъде я измислиха тази дума?) в БГ. В Германия се поема от касата два пъти годишно плюс контролен преглед а в Гърция веднъж. Но  там почти всички на частно я правят. Цитонамазката е тест Пап,нали така?
Честия скрийнинг в Германия е и причина за повечето грешни диагнози и не нужни интервенции!
http://ehgartner.blogspot.de/2010/04/vorsorge-mit-abstrichen-oder-das.html
Виж целия пост
# 702
Думата е е цитонамазка(откъде я измислиха тази дума?) в БГ. В Германия се поема от касата два пъти годишно плюс контролен преглед а в Гърция веднъж. Но  там почти всички на частно я правят. Цитонамазката е тест Пап,нали така?

Ние думата я знаем.  Laughing Шегуваме се с Геррито.
Виж целия пост
# 703
Никога няма да забравя аз шедьовърът  "цито на маска" - стана хит в правописната преди няколко години. Виждам, че вариациите на пустата му "цитонамазка" няма да секнат, кой верно я и измисли  Laughing

Шведско и Норвегия едно към едно. И тук за профилактика е мамограф. Идиотщина!
Млади жени за профилактика ги щракат на поразия.
Профилактичния ти гинекологичен се проточва в рамките на 8-10 месеца.

Биохимичен скрининг тук не се прави - синдром на Даун и други хромозомни аномалии.
Нямам представа, но се надявам да правят поне тест за хепатит, СПИН и Васерман на бременните.
Виж целия пост
# 704

Етикет за лекарска етика! За човешко отношение. (Нино, знае за кого говоря, защото го разпознах в поста й Simple Smile)


Заслужавало си е да останете заради него.  Peace   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия