2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 084
  • 877
# 330
Да попитам и аз.
През август ще раждам.Ако септември се запиша магистратура редовна форма на обучение ще имам ли право на тази помощ?
Виж целия пост
# 331
Aз родих март и подадох  за двете помощи на 14.04, казахА , че съм одобрена и да чакам след 15.05.Надявам се другата седмица да ги преведат. Praynig

Веднага ли ти казаха че си одобрена,или по късно ходи да питаш?
Дано другата седмица ги преведат тези пари,че вече започнах да се притеснявам дали изобщо ще ги има....
Виж целия пост
# 332
В 14 дневен срок трябва да излезе заповедта ,че си одобрена, аз ходих да си занеса документи за детските и се възползвах да питам дали има резултат и те ми казаха да чакам пари след 15.05.Лошото на социалните е ,че нямат конкретна дата на превод.Това го знам от личен опит, работя в банка и виждам кога превеждат пари. Peace
Виж целия пост
# 333
Да попитам и аз.
През август ще раждам.Ако септември се запиша магистратура редовна форма на обучение ще имам ли право на тази помощ?
Според планираните изменения в закона, трябва да си записана за редовна студентка преди да родиш и да нямаш право на майчинство. Така че ако го приемат, няма да имаш право. Според стария закон - ще можеш да вземеш помощта. Другия месец трябва да стане ясно, ако не и по-рано.
Виж целия пост
# 334
Да попитам и аз.
През август ще раждам.Ако септември се запиша магистратура редовна форма на обучение ще имам ли право на тази помощ?
Според планираните изменения в закона, трябва да си записана за редовна студентка преди да родиш и да нямаш право на майчинство. Така че ако го приемат, няма да имаш право. Според стария закон - ще можеш да вземеш помощта. Другия месец трябва да стане ясно, ако не и по-рано.
Благодаря!Ще следя темата.
Виж целия пост
# 335
В 14 дневен срок трябва да излезе заповедта ,че си одобрена, аз ходих да си занеса документи за детските и се възползвах да питам дали има резултат и те ми казаха да чакам пари след 15.05.Лошото на социалните е ,че нямат конкретна дата на превод.Това го знам от личен опит, работя в банка и виждам кога превеждат пари. Peace

Интересно защо на мен никой не ми каза,че трябва да ходя да питам дали съм одобрена. Sad Sad Sad
Да се надяваме утре да пуснат паричките  Praynig Praynig Praynig
Благодаря ти много за инфото!!!   bouquet
Дай боже да се радваме на еднократната помощ!
Виж целия пост
# 336
По принцип не е нужно да проверяваш, но аз се дразня на мудността им.Ако не си одобрена ти пращат писмо с причините.  bouquet
Еднократната получили я?
Виж целия пост
# 337
По принцип не е нужно да проверяваш, но аз се дразня на мудността им.Ако не си одобрена ти пращат писмо с причините.  bouquet
Еднократната получили я?

Не съм я получила,би трябвало двете едновременно да ми ги преведат (поне така казаха)...
От общината по бързо ми изплатиха от тези социални...нямам думи.
Виж целия пост
# 338
Здравейте, искам да попитам ако съм свободна докторантура имам ли право на тези помощи?
 Hug
Виж целия пост
# 339
Здравейте ,
Родих сина си на 9 февруари , а в края на април се записах магистратура редовно в ВУАРР . Подадах документи за помоща преди края на месец април с издадено ми от университета уверение в което е упоменато че съм записана за учебната 2015 /2016 . Преди около седмица ми позвъниха от Социално подпомагане и ми обасняват как моя  случай бил спорен. Искали  да взема от универитета уверение,че съм записана за година 2014/2015 за да няма проблеми с помоща . Разпитаха ме също кога започва семестъра и ,че ако започва след август детето ще е навършило 6 месеца и няма да имам право на помоща . В крайна сметка детето ми се разболя и се наложи да постъпим в болница поради което не успях да отида до университета .Звъннаха ми отново днес  от социала да ми обясняват ,че щом не съм взела друго уверение ще ми направят отказ за отпускане на помоща а когато имам възможност да взема някакъв документ кога ми започват лекциите за да се види ,че започват преди детето да навърши 6 месеца и да подам отново молба . Моля ако някой може да ме посъветва как да постъпя . Обясних на служителката ,че няма такова уверение за кога започва семестъра , а тя ми отговаря ,че знае ама да измислят нещо от университета . Според мен са им казали да режат който могат и затова ме баламосва тази за да не обжалвам или докато приемат промените .Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително за помоща .
Виж целия пост
# 340
На 30.04 подадох за двете помощи едновременно и вчера ми казаха,че имам заповед само за еднократната помощ,а друга като отговорят от университета.
Някой да има от Софийския,който да ми каже колко се бавят?
Виж целия пост
# 341
бубето15 аз съм в Бургас и явно на всички са казали да режат колкото могат, защото и на мен по същия начин ми смятаха месеците (родих на 20.02.), освен това ми казаха, че трябва да имам и факултетен номер, а от университета ще ми издадат такъв чак в началото на октомври.
Виж целия пост
# 342
Цвети, аз съм от Софийския, подадох документи на 14.04, а заповедта ми е от 30.04.
Виж целия пост
# 343
бубето15 нямат никакво право да ти отказват помощта по тези причини. Моя син е роден 12.2014. Аз се записах март във ВУАРР и подадох документи. Април ми преведоха помощта. Явно е, че ще е навършил и повече от 6 месеца докато започнат лекциите. Само не знам тези от социалното защо се правят на интересни като не им влиза в работата те да одобряват или отказват. Тяхната работа е единствено приема на документи. Не им се връзвай. Само да добавя, че в закона пише записана редовно, кога започва семестъра тях не ги бърка.
Виж целия пост
# 344
Сега видях че има внесен и друг законопроект от патриотични фронт, в който не се споменават промени , касаещи майки студентки. Дано да възникнат спорове и да не се приема скоро закона.
Явно тук повечето учат във ВУАРР.аз сега кандидатствам и ще се запиша 1 юни. от кога започват лекциите, да не ми откажат на това основание?  Чудя се въобще да се записвам ли?  Казаха че веднага ще ми дадат удостоверение, то без факултетен номер ли ще е?
предишния път родих декември 2012 .по дадах молба януари, след 10 дена получих по пощата писмо че съм одобрена да ида да получа заповедта и май месец след това ми преведа ха парите. Тогава бях в ПУ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия