2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 078
  • 877
# 435
Това е проектозакон, не е приет още.
Виж целия пост
# 436
Това е проектозакон, не е приет още.
Именно това е въпроса.    Законът се предлага да влезе в сила от 1 юли 2015 г.      Това реално ли ще се промени от 1 Юли или НЕ ???
Виж целия пост
# 437
Това е проектозакон, не е приет още.
Именно това е въпроса.    Законът се предлага да влезе в сила от 1 юли 2015 г.      Това реално ли ще се промени от 1 Юли или НЕ ???
Ако го приемат до 1 юли, ще влезе в сила от тогава, ако не го приемат - няма!
Виж целия пост
# 438
Това е проектозакон, не е приет още.
Именно това е въпроса/ът.    Законът се предлага да влезе в сила от 1 юли 2015 г.      Това реално ли ще се промени от 1 Юли или НЕ ???
http://www.parliament.bg/bg/billbecomeact
Виж целия пост
# 439
А ако съм подала документи преди няколко дни....какво става
Виж целия пост
# 440
А ако съм подала документи преди няколко дни....какво става
Фактът се регулира от закона, действащ по време на проявлението му. Към момента действат правилата на неизменения закон.
Виж целия пост
# 441
Мами,помагайте..
Днес получих заповед с отказ от помоща..Като причина е написано,че не съм записана като редовен студент към датата на подаване на молбата.Подала съм я на 15 Май.А учебната година започва септември месец.Има ли други ,на които да им е отказана помоща по тази причина.
Какъв е начина за обжалване.Или трябва да чакам да започне учебната година?
Виж целия пост
# 442
Мами,помагайте..
Днес получих заповед с отказ от помоща..Като причина е написано,че не съм записана като редовен студент към датата на подаване на молбата.Подала съм я на 15 Май.А учебната година започва септември месец.Има ли други ,на които да им е отказана помоща по тази причина.
Какъв е начина за обжалване.Или трябва да чакам да започне учебната година?
Ако е налице воля за обжалване на ИАА, срокът за обжалване е преклузивен /след изтичането му губиш право на обжалване и актът става стабилен/ и започва да тече от момента на съобщаване, следва да е посочен в самия ИАА /14 дн/, както и органът пред който може да се оспори. Няма пречка и за директен съдебен контрол. Първоинстанционен следва да е адм. съд.

Всеки себе си уважаващ юрист, няма как да ти отговори, без да е видял документите.
Виж целия пост
# 443
beliveee , щом стартираш обучението през м.септември 2015г е логично да ти откажат помощта, тъй като към датата на подаване на заявлението за помощ не си със студентски права. Такива ще придобиеш през учебната 2015/2016 година. Все още е учебната 2014/2015г. Съжалявам, че се е получило така. Може да отидеш на място и да видиш преписката по твоя случай, но ако няма как да докажеш, че в момента си студентка, пари няма да ти отпуснат.
Виж целия пост
# 444
Бащи,които са студенти могат ли да се възползват от тази помощ?
И този въпрос май остана без отговор.
"Чл. 8в. (Нов - ДВ, бр. 110 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., изм. - ДВ, бр. 23 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.) (1) Майка (осиновителка) студентка, учаща в редовна форма на обучение, има право на еднократна помощ за отглеждане на дете до навършване на една година, независимо от доходите на семейството, когато детето не е оставено за отглеждане в специализирана институция за деца."
ал. 4 При условията на ал. 1 еднократна помощ за отглеждане на дете се предоставя в пари и на самотния баща (осиновител).



Виж целия пост
# 445
Цитат
beliveee , щом стартираш обучението през м.септември 2015г е логично да ти откажат помощта, тъй като към датата на подаване на заявлението за помощ не си със студентски права. Такива ще придобиеш през учебната 2015/2016 година. Все още е учебната 2014/2015г. Съжалявам, че се е получило така. Може да отидеш на място и да видиш преписката по твоя случай, но ако няма как да докажеш, че в момента си студентка, пари няма да ти отпуснат.

Това не е съвсем вярно. В правилиника за прилагане на закона пише, че трябва да си "записан" за студент, никъде не пише, че трябва учебната година да е започнала. Помня, че в други теми се коментираше, че са обжалвани подобни откази и в крайна сметка решението е в полза на студента

Виж целия пост
# 446
Според мен , сега като чакат новия закон започват да търсят предварително мотиви как да намалят отпускането на помощта!
Виж целия пост
# 447
Даа, на мен директно ми казаха, че "източвам държавата" да съм се съгласяла, че не било правилно да искам помощ.
Питах ги дали, ако съм циганка с първи клас и 5 деца ще са по-щастливи да ме видят.

В колко дневен срок трябва да имам отговор?
Виж целия пост
# 448

В колко дневен срок трябва да имам отговор?
14
Виж целия пост
# 449
Мами,помагайте..
Днес получих заповед с отказ от помоща..Като причина е написано,че не съм записана като редовен студент към датата на подаване на молбата.Подала съм я на 15 Май.А учебната година започва септември месец.Има ли други ,на които да им е отказана помоща по тази причина.
Какъв е начина за обжалване.Или трябва да чакам да започне учебната година?
а в кой град си и в кой университет си записана?
Никой не отговори в крайна сметка на моето питане. От него се започна безкрайна и безсмислена полемика , която при Добро желание на спорещите може да продължава вечно.
Интересува ме, ако документите са подадени и влезе в сила новия закон , какво става с подалите вече искане за помощ? Изчетох законопроекта и не видях изрична разпоредба , която да пояснява какво се случва с тях, както по принцип има в други закони.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия