2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 078
  • 877
# 465
Ох,  ooooh! Принципно съм против част от рестриктивните мерки в проектозакона, но не смятам, че държавата е длъжна на всеки  Stop

Двама души, създавайки семейство, следва да са достатъчно разумни и да могат да си правят сметка, дали ще могат да живеят, да издържат детето си и да плащат сметките си. Семейното планиране не е научен термин, а нещо, което разумните възрастни трябва да правят, за да се различават от мургавите ни събратя, които се множат като хлебарки.

Държавата с право няма да признае 6-те месеца осигуровки във Финландия, тъй като онези осигуровки не са влизали в българската, а във финландската здравна каса.


Не мисля да влизам в спорове!!!
Но много моля ,
да не ми обяснявате за "създаване на семейство ,разумност  и планиране".
Защото в тази държава ,такива точно казано "термини" не съществуват!!!
Ако трябва да "планувам" по вашите разсъждения ,то аз никога няма да създам семейство!
И както казах  в предния ми пост ,тук не стимулират младите хора да създават семейства, напротив,това си е чист геноцид!
А лично към теб Диамантче ,
ще ми бъде интересно да ми обясниш, как става това плануване и ако евентуално имаш
семейство да ми разясниш ,как точно се случи, защото имам близки и познати ,които плануват вече 10 години само ,че плануването е Божа работа!
А по твойта логика, майките студентки се равняват на "мургавите ни събратя" защото "семейното планиране" не мисля ,че им влиза в сметките да станат родители или пък ако им влиза, пак по твойта логика е равно на "мургавите ни събратя" Защото повечето студентки нямат и 1 година събран стаж и обещетението за майчинство е 100 лв на месец. И тук ли държавата не е длъжна???? Или пък държавата си изпълнява дълга с тези 100 лв. ?? А може би пък с 2880лв ще си отгледат детето до 2 годишна възраст ??!?!?!
Ти просто ме уби с този твой пост!

А колкото до Финландия -там хората не "плануват" - вероятно са и те, като нашите "мургави събратя"
само дето държавата им е държава и се грижи за всички ,защото живеят живот ,който ти дори не можеш и да си представиш!
Виж целия пост
# 466
Хайде ако обичаш да намалиш удивителните и да не ми обясняваш за Божиите планове  Stop
Моята бременност е и планувана и чакана. В тази държава. При това след като съм завършила образованието си, и съм натрупала трудов стаж и съм плащала осигуровки, на база на които ще взимам добро майчинство и няма да мрънкам, защо държавата не ми дава.
Да, държавата не е длъжна на бременните студентки без един ден трудов стаж, които не са внесли 1 стотинка в обществения фонд. Точно за това планиране говоря.
Много се съмнявам в Майка Финландия да дават пари ей така по подразбиране. Има една приказка - "Дай, за да получиш"...
Виж целия пост
# 467
Хайде ако обичаш да намалиш удивителните и да не ми обясняваш за Божиите планове  Stop
Моята бременност е и планувана и чакана. В тази държава. При това след като съм завършила образованието си, и съм натрупала трудов стаж и съм плащала осигуровки, на база на които ще взимам добро майчинство и няма да мрънкам, защо държавата не ми дава.
Да, държавата не е длъжна на бременните студентки без един ден трудов стаж, които не са внесли 1 стотинка в обществения фонд. Точно за това планиране говоря.
Много се съмнявам в Майка Финландия да дават пари ей така по подразбиране. Има една приказка - "Дай, за да получиш"...
Именно!Защо тогава спира помощта именно на тези студентки които са работили и внасяли осигуровки?
Виж целия пост
# 468
Хайде ако обичаш да намалиш удивителните и да не ми обясняваш за Божиите планове  Stop
Моята бременност е и планувана и чакана. В тази държава. При това след като съм завършила образованието си, и съм натрупала трудов стаж и съм плащала осигуровки, на база на които ще взимам добро майчинство и няма да мрънкам, защо държавата не ми дава.
Да, държавата не е длъжна на бременните студентки без един ден трудов стаж, които не са внесли 1 стотинка в обществения фонд. Точно за това планиране говоря.
Много се съмнявам в Майка Финландия да дават пари ей така по подразбиране. Има една приказка - "Дай, за да получиш"...

Ти май винаги си неподготвена! Както за майки студентки ,така и за Финландия!

И явно си на страната на ненормалната ни "държава", на която явно само ти не си разбрала ,че и е важно образовани хора да няма!
Извинявам се, но моите данъци са мираж, както и здравните ми осигуровки , които винаги са били платени.Защото ,когато отида на лекар искат 2,90 лв за всеки преглед 10 лв. за изследване и още и още за всяка една процедура!
Имах и късмета да се сблъскам и с  финландската здравна система! Взеха ме от моето населено място и ме закараха на 300 км в болница ,която имаше нужната апаратура,защото в града ,който бях аз ,клиниката нямаше тази апаратура .Прегледаха ме обстойно и ме върнаха обратно ,а за това всичкото платих стандартния преглед ,който се плаща  еднократно за годината -27,50 евро.
Така че моля те, неподготвена не пиши!
Била съм чужденка и ,въпреки това бях равна с всеки един финландец , нищо ,че бях с 4,5 месеца трудов стаж.
Ето заради такива хора ,като теб трябва да се бяга от България.
Дано само един ден не дам лош пример на децата ни ,като се завърнах!
Виж целия пост
# 469
 Laughing ти очевидно си по-подготвена.
Аз не виждам смисъл да влизам в полемика с някой, който го мързи да мисли.  Peace
Остани си със здраве и чакай наготово от държавата (дали българската или финландската, няма значение)  Laughing
Виж целия пост
# 470
По постовете ще се разбере ,кой го мързи да мисли.
А с моите години стаж, едва ли чакам на някоя си държава,че ако чакам на майка България ще си умра гладна!
Всеки един здравомислещ човек, мисли по този начин - те и за това са се насочили към Терминал 2, защото такива ,като теб под път и на път!
Хайде и ти със здраве ,че вече смешна стана!
Виж целия пост
# 471
А сега на 1-ви юли ще разберем ще има ли промени и какви или по-късно , аз нямам време да следя , надявам се да пишете тук
Въпрос: "Здравейте. Кога предстои да се приемат нашумелите промени, относно финансовата помощ за майки студентки - 2880 лв? Айше Ахмедова"
Отговор: "Проектът на Закон за изменение и допълнение на Закона за семейни помощи за деца е внесен за обсъждане в Народното събрание на 05.05.2015 г. Тъй като Законопроектът все още не е гласуван, на този етап не може да бъде даден конкретен отговор."
Министерство на труда и социалната политика
Виж целия пост
# 472
Да ви кажа , те с каквато скорост работят, скоро пуснах новини , нямат кворум , постоянно се разпускат , заради закона за горите. Кой знае кога ще стигнат до нас. Дано се забавят и дано не приемат всичко предложено
Виж целия пост
# 473
Здравейте за 1 вото си дете взех тази помощ от колеж учех бакалавър ,сега чакам второ детенце и тъй като в нашия град освен този колеж нямам вариант каде другаде да запиша а немога да пътуам се чудя дали мога да се запиша пак бакалавър с друга специалност видях на 1 страница за дъежавна поръчка не може но за колежите не разбрах как стои въпроса  Embarassed
Виж целия пост
# 474
Съжалявам, че ще го кажа: върнете се към основното образование, за да понаучите граматиката. Или си редактирайте поста, за да не изглежда толкова неграмотен.
Виж целия пост
# 475
Това ако се отнася към мен не мога да разбера как може такова отношение заради това ,че съм допуснала грешки в правописа си,какво е това злобно изказване не мога да си обясня с какво съм го предизвикала като надали съм първата  ooooh!
Виж целия пост
# 476
Да, само дето злобното отношение се нарича "критика". Проявете малко уважение към нас, четящите, както и към себе си (като висшист) и се понаучете малко от малко да пишете грамотно.
Виж целия пост
# 477
Като не ви е приятно да четете неграмотния ми пост просто го подминете,а не да си търсите с кой да се заяждане ,защото аз го възприемам точно така .
Виж целия пост
# 478
Като не вВи е приятно да четете неграмотния ми пост, просто го подминете, а не да си търсите с койго да се заяжданте, защото аз го възприемам точно така.

Оф, не можах да се сдържа просто!  ooooh! Защо приемате за заяждане критиката към правописа Ви в тема, свързана с висшето образование?! Какво висше образование сте завършили и какво искате да следвате, като правописът Ви е за 4-5 клас. ooooh! Като се включат и спациите, в едно изречение имате 7 грешки.  Rolling Eyes По-предния Ви пост изобщо няма да го коментирам... Tired
Виж целия пост
# 479
Няма да се извинявам на никого за правописа си защото не смятам че съм на изпит помолих за помощ ако знаех че няма да получа изобщо нямаше да си позволя да питам,сигурна съм че и друг път не съм била безгрешна в правописа си но досега не са ме ,,критикували,,  както  и да е оставям ви за урок да ми поправите поста хубав ден
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия