Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Имали ли сте неуспешни бременности? Ако да, колко са били и знаете ли причината за тях?
Вземате ли някакви лекарства и ако да, какви са те?
Каква е общата възраст на вас и вашия партньор?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Имали ли сте неуспешни бременности? Ако да, колко са били и знаете ли причината за тях?
Участниците съобщават за неуспешни бременности, включително спонтанни аборти и извънматочни бременности, поради хормонални проблеми, сраствания след операция, проблеми с тръбите, анти-Мюлерови антитела и други фактори. Някои участници споделиха информация за неуспешни бременности, като причини за спонтанни аборти и извънматочни бременности включват липса на овулация, големи фоликули, проблеми с кървенето, висок пролактин, операции на яйчниците, кисти на яйчниците, ановулаторни цикли, проблеми със спермата и други. Много хора споделиха информация за неуспешни бременности, като причини за неуспешните бременности включват мъжки фактори, ендомметриоза, генетични аномалии, имуннологични причини, поликистозни яйчници, варикоцеле и други здравословни проблеми. Участниците съобщават за различни преживявания, включително неуспешни бременности като спонтанни аборти и безплодни опити за забременяване, като причините могат да включват проблеми с овулацията, висок пролактин, имунни проблеми, нарушения на щитовидната жлеза и други. Някои участници съобщават за неуспешни бременности, като един от тях споменава три случая на извънматочна бременност, един от които е завършил с аборт. Други участници споделят, че никога не са забременявали. Причините за неуспешните бременности включват различни фактори като хомозиготното носителство, поликистоза на яйчниците, запушени фалопиеви тръби и други проблеми.
-
Вземате ли някакви лекарства и ако да, какви са те?
Участниците приемат различни лекарства като Клостилбегит, Утрогестан, Сиофор, Дуфастон, Селен и аспирин. Тези лекарства са им предписани от лекари за лечение на различни здравословни проблеми. Участниците съобщават, че приемат различни видове лекарства като хормонални, хомеопатични, витамини, антибиотици, имунни стимулатори и антиоксиданти. Те включват също лекарства за стимулиране на овулацията като Кломифен цитрат и Меногон. Участниците приемат различни лекарства, като Дианне 35, Дуфастон, Клостилбегит, Аспирин 100 mg, Фолиева киселина 4 mg, витамини и Регулон според предписанията на техните лекари.
-
Каква е общата възраст на вас и вашия партньор?
-
От колко време се опитват да имат дете?
-
Имате ли поставена диагноза?
Той се казва Емил и е на 28 години от гр.Севлиево,но работи в София като Network ingeneer, а аз все още уча, но вече имам 1 висше.Единственото,което ни тежи е,че от 1 година и половина искаме дете, но все не се получава.Първо той имаше проблеми, след това аз, после пък аз не бях много сигурна дали искам наистина дете, защото няма да има кой да ми помага да го гледам, след като той е много зает с работата си,майка му работи, а моята почина миналата година.Всъщност откакто мама си отиде се зароди идеята за нашето бебе, но уви...Сега ходим по доктори,но ще трябва да почакаме още доста.Знам че хубавите неща стават бавно, но имам чувството,че Емо постоянно ми е сърдит и ме обвинява,а вината не е ничия...
и честита нова година


Освен това имам и недоказана ендометриоза, която може да се избегне с инвитро. Освен това не правя голям брой фуликули, но и това не е достатъчна причина, защото бебе може да стане и от един. Оплодителната способност на мъжа ми също е в границите на нормалната.
. Имунизирах се, за да избегнем и евентуално образувания от мен срещу мъжа ми имунитет. Това е при мен. Ще опитваме пак, докато стане, или докато имаме надежда и пари. А при теб как е?