Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 207 083
  • 6 328
# 315
Тофи, никога няма да има проблем в световен мащаб. Развиващите се страни произвеждат човешки материал в излишък, който се преселва в развитите.  Peace
Виж целия пост
# 316
Ясно е, че днес "трябва" не е модерна дума. Лична свобода за всеки...

Не че точно "трябва" да си раждаш българчета, ама трябва да го правиш в смисъла, в който "трябва" да си метеш пода- защото иначе става гадно. Нещата трябва да се обновяват и поддържат, иначе западат.

Все си мисля, че поколението на единствените деца може да вземе да роди по три- все пак голямо наследство са му отделили, поне големи апартаменти трябва да имат...щото накрая ще стане много имоти с малко хора.

Представи си цял живот да работиш, да постинеш нещо и да няма на кого да го оставиш. Не говоря за имоти, а за ноу-хау, постижения, идеи. Нито една човешка дейност не е смислена без хора, които да я продължат.
Виж целия пост
# 317
Ясно е, че днес "трябва" не е модерна дума. Лична свобода за всеки...

Не че точно "трябва" да си раждаш българчета, ама трябва да го правиш в смисъла, в който "трябва" да си метеш пода- защото иначе става гадно. Нещата трябва да се обновяват и поддържат, иначе западат.

Ще стане, има време. Но не искам да мисля за това като за дълг към нацията, някак ми е неприятно. Нацията не изглежда като да смята, че има дълг към моите бъдещи българчета и българчетата изобщо.

Все си мисля, че поколението на единствените деца може да вземе да роди по три- все пак голямо наследство са му отделили, поне големи апартаменти трябва да имат...щото накрая ще стане много имоти с малко хора.

А може би трябва?

Представи си цял живот да работиш, да постинеш нещо и да няма на кого да го оставиш. Не говоря за имоти, а за ноу-хау, постижения, идеи. Нито една човешка дейност не е смислена без хора, които да я продължат.
Съгласна съм, но не искам да мисля за това като за дълг. Този начин на мислене има обратен ефект при мен, запъвам се като магаре на мост. Simple Smile

Виж целия пост
# 318
Темата е с привкус на "като нямате хляб, яжте пасти".

Виж целия пост
# 319

Представи си цял живот да работиш, да постинеш нещо и да няма на кого да го оставиш. Не говоря за имоти, а за ноу-хау, постижения, идеи. Нито една човешка дейност не е смислена без хора, които да я продължат.
Съгласна съм, но не искам да мисля за това като за дълг. Този начин на мислене има обратен ефект при мен, запъвам се като магаре на мост. Simple Smile



Така си и знаех. Духовното наследство, общество, история, нация-тва е измама за нас. Майната и на страната-важно е да се разбере, че не ни пука за нея, щом на нея не и пука за нас....
Виж целия пост
# 320
Тя нацията не е  някаква абстракция, изсечена от абстрактен мрамор.

Нацията си ти. Имаш дълг към бъдещото си аз. Ако искаш спокойно да излиза на улицата и да не пуска три аларми в дома си. Примерно.

Дърпай се колкото искаш, но да ти кажа, не е това областта, в която да се правиш на примадона. Никой не се интересува. Точки за стил колко си куул и независима не раздават. Както не дават и медали за майчинство.

Прави го за себе си. От това зависи дали след 20 години ще имаш общност от хора като теб, или ще имаш един гардероб скъпи парцали, две поостарели коли и много часове в офиса...
Виж целия пост
# 321
Пак нищо не си разбрала, Герри. Нещо не можем да се разберем с теб.
Аз съм много повече българка от може би 90% от хората, които гледат Слави Трифонов всяка вечер.

Карай, мисля, че Мамасита ще ме разбере.
Опа... не ме е разбрала и тя.

Нямам нито един истински скъп парцал, а офисът ми не е това, което си представяш.
Значи не е достатъчно да кажа, че искам българчета. Трябва да кажа, че го правя със съзнанието за дълг към нацията? Е, няма да го кажа.
Иначе споделям мнението ти за това какво е нацията, но, да ти кажа, се чувствам като бяла лястовица през повечето време и развитието, което наблюдавам, не ме обнадеждава. Гледам децата по улицата и в градинките и се чудя как би оцеляло моето дете сред тях. Мисля как ще го възпитавам и ми става страшно, като гледам как родителите на моята възраст или дресират децата си като циркови маймунки, или тотално са вдигнали ръце от тях и малките се държат като... недресирани маймунки.

Нямам нищо против да възпитам бяла лястовица, самата аз съм възпитавана така. Но не ми говорете за дълг към нацията. Разбирам какво искате да кажете, но само за семантика става дума в случая.

/Чела съм те за госпожиците по редакциите и ми е малко смешно да ме виждаш така. Нищо общо нямам с тях.  Simple Smile/
Виж целия пост
# 322
Пак нищо не си разбрала, Герри. Нещо не можем да се разберем с теб.
Аз съм много повече българка от може би 90% от хората, които гледат Слави Трифонов всяка вечер.

Карай, мисля, че Мамасита ще ме разбере.
Опа... не ме е разбрала и тя.

Нямам нито един истински скъп парцал, а офисът ми не е това, което си представяш.
Значи не е достатъчно да кажа, че искам българчета. Трябва да кажа, че го правя със съзнанието за дълг към нацията? Е, няма да го кажа.
Иначе споделям мнението ти за това какво е нацията, но, да ти кажа, се чувствам като бяла лястовица през повечето време и развитието, което наблюдавам, не ме обнадеждава. Гледам децата по улицата и в градинките и се чудя как би оцеляло моето дете сред тях. Мисля как ще го възпитавам и ми става страшно, като гледам как родителите на моята възраст или дресират децата си като циркови маймунки, или тотално са вдигнали ръце от тях и малките се държат като... недресирани маймунки.

Нямам нищо против да възпитам бяла лястовица, самата аз съм възпитавана така. Но не ми говорете за дълг към нацията. Разбирам какво искате да кажете, но само за семантика става дума в случая.

/Чела съм те за госпожиците по редакциите и ми е малко смешно да ме виждаш така. Нищо общо нямам с тях.  Simple Smile/

Още една много уплашена как ще възпитава сред "маймунчетата"...
И много силно необнадеждена от развитието на т.н. нация.

Прабабите ни горките не са знаели какво е нация, но са били много по-хора от нас и войни са преживели и пак деца са имали...

Ако бяха такива уплашени и потресени примадони досега отдавна да сме дръпнали шалтера.
Слава богу, че не всички хора в България са толкова стреснати от страшната ни действителност и се решават на още едно дете над общоприетото едно златно яйце.
Виж целия пост
# 323
Герри, мога да ти кажа на още пет езика, че искам българчета, но тогава хептен няма да ме разбереш.  Laughing

Всеки Божи ден в тоз Клюкарник някой ме обявява за изтънчена само защото не искам да кажа, че е добре да си на ниско ниво в което и да било отношение.

Герри, ако твоите деца не са маймунчета, няма причина да се чувстваш засегната. Срещам и много човешки дечица. Но повече маймунчета.
Виж целия пост
# 324
Проблема на много хора е ,че се мислят за нещо повече и за уникални.Не сте.Това пък с маймунчетата строши тъпомера.
Виж целия пост
# 325
Не е проблем да искаш да ставаш все по-добър, отколкото си. Това е най-човешкият начин да се живее. Проблем е обратното.

Защо се обиждате от това за маймунчетата, вашите деца нали не са такива? Не ми казвайте, че не сте ги виждали по градинките и в магазините. Всъщност обикновено ги наричам "малки чудовища" или "гоблинчета". Имам и едно съседче, наблюдавам възпитанието му, откакто се е родило, вече 4 години. Възпитават го само и изключително чрез бой и крещене, както и пъдарите не крещят на животните си. Какво друго да излезе, ако не маймунче?
Виж целия пост
# 326
Развиващите се страни произвеждат човешки материал в излишък, който се преселва в развитите.

Така е, ще си внесем след време хора отвън, проблем решен, друг създаден.
Виж целия пост
# 327
Тофи, не си ли забелязал, че те сами идват от известно време насам във връзка с едни други събития малко по' на изток?
Виж целия пост
# 328
За толкова години все още няма измислена система как да възпитаваш дете,че да се превърне в успешен човек.Стараеш се да дадеш най-доброто от себе си.Аз не бих нарекла деца маймуни,гоблини и чудовища.Просто са си деца.
Виж целия пост
# 329
Тофи, не си ли забелязал, че те сами идват от известно време насам във връзка с едни други събития малко по' на изток?
Ми хубаво де. Като идват това значи ли, че ще заменят нашите и няма нужда да се напъваме да раждаме?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия