Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 207 161
  • 6 328
# 390

Жените наистина са поизлъгани за това нещо, наречено "кариера". Сори, ама в крайна сметка крайният резултат е важен, а не да се забавляваш с офис сплетни, да си показваш новите дрехи и да си имаш една лична заплатка. Даже крайният финансов резултат може да е по-лош.

Това, което си описала не е кариера.

Аз така и не разбрах какво точно е кариера.
Бизнес с погачи, фризьорски салони и прочие?
Мениджър на ръководно ниво?
Служител в дъжавна администрация?
Друго?
Виж целия пост
# 391

Жените наистина са поизлъгани за това нещо, наречено "кариера". Сори, ама в крайна сметка крайният резултат е важен, а не да се забавляваш с офис сплетни, да си показваш новите дрехи и да си имаш една лична заплатка. Даже крайният финансов резултат може да е по-лош.

Това, което си описала не е кариера.
Какво лошо виждате в това жената да си има лична заплата?
Някой има ли гаранция че ще бъде цял живот с принца на белия кон, който носи паричките в къщи?
А това, което се описва тук, как от 17 до 20ч си играеш с децата, готвиш, ходиш на работа и т.н- съжалявам, но това не е живота на българската жена. Очевидно дамата или работи от вкъщи или работи за забавление. Защото работно време от 7 до 16,00 ч се среща много рядко, да не кажа, че не се среща изобщо
Виж целия пост
# 392
Предполагам, че доста лекарки работят от 7 до 16. Стоматолозите може също.

И аз се чудя на кое му викат кариера. За жените все още важи мисленето да са добрата доживотна секретарка- да помагат дългосрочно и хронично, очаквайки признание с годините. Може да ги повишат символично, да им струпат още задължения, да им плащат малко повече, но истински пробив трудно става.

Да не говорим, че в 21 век все повече хора пробиват, като правят нещата бързо, с нахалитет и бърз тренинг. Няма нужда да си бил психолог 20 години, за да отидеш при шаман на о-в Бали, да се върнеш в България и да почнеш да правиш семинари, с които да бъркаш в главите на хората.

Така че да уточним за коя кариера става въпрос: държавна работа, частен сектор, бизнес, академична кариера...
Виж целия пост
# 393
Кариера има във всяка една професия. Кариера е след обучението си, да започнеш да се развиваш - да почнеш от най-ниското стъпало и да стигнеш до завидни висоти - в конкретната професия. А не като калинка да те наместят на върха...
Виж целия пост
# 394
Да кажа, че аз деца имам не за държавата, а въпреки нея.

Също така, най-забавните глупости за деца съм чувала от хора, които нямат такива, но считат, че са много ерудирани по всички въпроси. Жалко, че не са чели след Дарвин, щяха да се получат далеч по-интересни съждения.
Виж целия пост
# 395
Чакам пето. И съм доктор на разни там науки. И се наработих, и се напътувах. Толкова свят видях през последните 5 години, че ми се прииска да поспра малко. Но не би. В седми месец бременна и с четири деца под ръка и пет куфара багаж устройваме битие от нулата на другия край на света. Децата никога не са били пречка да живеем живота си както го разбираме. Нито да се втурваме в нови начинания. Както казва мъдрата книга, те са като стрели в ръката на силния. Ние трябва да бъдем силните, а те са въможностите ни за бъдещето. Странно ми е как може някой да гледа на детето като бреме, което ограбва нашите възможности, когато е точно обратното.
Тук семейства с четири - пет деца - колкото щеш. И не е по-лесно или по-ефтино отколкото при нас. Но и църквите са повече от кафенетата и барчетата и са пълни с хора в неделя. Та може и това да има някакво значение.
Виж целия пост
# 396
Кариера е след обучението си, да започнеш да се развиваш - да почнеш от най-ниското стъпало и да [/b]стигнеш до завидни висоти - в конкретната професия. А не като калинка да те наместят на върха...

Именно и не само да вадиш пари от това, но да имаш и лична удовлетвореност от труда си.

Виж целия пост
# 397
  Не знам на какво се вика кариера. На мен ми трябва много време и концентрация за да си свърша работата и да съм конкурентноспособна. И не мога да сваля кепанците от 17 до 20 часа, нито пък да имам 10 дена свободни без ангажименти. А детето ми има нужда не само от 17 до 20 часа. Беше то, когато ходеше на градина. Въпреки че е на 12, още ме търси и аз се радвам, че мога да съм до него.
Виж целия пост
# 398
Интересно ми е какво кариерно развитие ще има момиче, което в момента работи като Специалист социални медии. Ще почне само с ФБ и Туитър, а накрая ще се научи да рекламира дори в Пинтерест? Ще научи 50 съвременни социални медии- ще ги има ли след 5 години?

Очевидно е също, че не всеки репортер ще стане главен редактор, при него кариерното развитие ще е друго.

Пак ще кажа- трябва да подхождаме към работата като мъже. Мъжете по-рядко се оставят да ги товарят. Всъщност доста жени на работа се държат парадоксално...като подчинени съпруги и домакини. Вършат много, искат малко, стоят с години...

Това с удовлетворението е булшит, който те дърпа назад.
Виж целия пост
# 399
Всъщност доста жени на работа се държат парадоксално...като подчинени съпруги и домакини. Вършат много, искат малко, стоят с години...


   Според мен са по-малко тези, които се придържат към подобен тип поведение напоследък. Не става въпрос за товарене отвън, а по скоро за желание да продължиш нещо, което си започнал.
Виж целия пост
# 400
Работих в такава фирма, в която девойка с много повече перспективи си похабяваше младостта да форматира текст и снимки, само защото не се сещаше, че има и опция да се откаже.
Виж целия пост
# 401

Оо, я стига, много са жените, които имат този начин на живот и са много щастливи. Кой каза, че няма такова работно време?

Моля, осветлете ме коя е тази работа от 7 до 16?
Джи пи с няколко хиляди пациента?
Компютърен специалист?
Частен бизнес?
Виж целия пост
# 402
Много интересно защо се противопоставя работата на децата? Знам, че ще намерите много какво да отговорите, но така както някои се идентифицират със децата и семейството и домакинстването, така други се идентифицират със професията и работата която вършат в момента. Което е еднакво тъпо. Направете експермент, когато се запознавате с някого - как ще се представи той/тя - аз съм мениджър еди-къде-си или аз съм служител на-края -на -града или аз-съм домакинята-майка. Еднакво не-личностно, еднакво изгубило себе си. Така че, моля, работещите "кариеристки" не се опитвайте да покажете колко сте отгоре на тези с повече от 2 деца, колко е важно това което правите и как някакви си кряскащи деца могат да попречат на достигането до завидни висоти в професията. Отделно, имам познати, с повече от 2 деца, които наистина ги интересува повече маникюра им, отколкото децата им. Така че, едното няма връзка с другото.
Поздравления, fapua Абсолютно съм съгласна с теб. Децата не само не са пречка, те дават тласъка на всички начинания, с които сме се захващали. И сме личности. Не съм просто майка или работник.
Табуто е само в ума. Всеки прави избора си и носи последиците си от този избор.
Виж целия пост
# 403
Работих в такава фирма, в която девойка с много повече перспективи си похабяваше младостта да форматира текст и снимки, само защото не се сещаше, че има и опция да се откаже.

Такива девойки често чакат принца, който ще ги спаси. 
Виж целия пост
# 404
И много често остават разочаровани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия