Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 207 136
  • 6 328
# 1 395


В момента сме нашироко, но ако ни отеснее, веднага даваме под наем и се местим. Апартаментът е хубав, но не го смятаме за Единственото Жилище на Живота си.
В какво ще се преместиш? В България няма изобилие от жилища с три и повече спални.
Виж целия пост
# 1 396
Не е обаче като да няма поне 10-ина жилища с три спални в града; има ги. И къщата е опция, ако доходите позволяват. Има многостайни апартаменти със сигурност и като гледам, не са се избили да ги наемат, а цените са много прилични.

А като няма в България, може извън България да има. Сори, ако прозвуча малко като "да ядат пасти". Ама все пак трябва да има някакъв оптимизъм, не само извинения.
Виж целия пост
# 1 397
Не е обаче като да няма поне 10-ина жилища с три спални в града; има ги. И къщата е опция, ако доходите позволяват. Има многостайни апартаменти със сигурност и като гледам, не са се избили да ги наемат, а цените са много прилични.
С три деца не ти трябва апартамент с три спални, а с 4ри. Което никак не е лесно да се намери.
Виж целия пост
# 1 398
 
Това с теснотията не е аргумент. Тя си съществува масово и без наличието на три деца. В масовият случай двете делят една стая, а често и родителите спят в хола или на усвоената тераса.
Виждала съм семейство в гарсониера с две деца, които спят на двуетажно легло в кухнята.
Родителското легло беше на усвоената тераса.
Та-всичко е възможно с малко повече въображение.
А освен това децата като пораснат ги изритваш по пътя им и си гледаш рахатя...

То голям рахат! За мен това е мизерия, пък може и да съм сноб.
Кой е казал, че не е мизерия. Но така живеят много българи.
Виж целия пост
# 1 399
В къща могат да се преместят, но ако може да си я планират сами, че родният архитектурен гений страхотни неща е натворил.
При нас сме всички в една спалня, вярно имаме място всеки да си има легло и гардероб, а и място, обаче ми се иска скоро да мога да ги разхвърлям децата по стаите им, но няма да мога понеже достъпът ми до техните стаи няма да е бърз.
Виж целия пост
# 1 400
Децата до една възраст могат да са и в една стая. След това еднополовите могат да споделят спалня. Нищо няма да им стане, ако нямат собствени стаи. Някой ден ще имат. Истината е някъде между гарсониерата и американския модел с отделна стая още от кърмаческа възраст.
Виж целия пост
# 1 401
В къща могат да се преместят, но ако може да си я планират сами, че родният архитектурен гений страхотни неща е натворил.

Аха. Ама за къща си трябват пари за коли и разкарване като трамвай до училище и обратно.
Всичко опира до налични средства винаги.
Колата си е разход и то постоянен.
Виж целия пост
# 1 402
Децата до една възраст могат да са и в една стая. След това еднополовите могат да споделят спалня. Нищо няма да им стане, ако нямат собствени стаи. Някой ден ще имат. Истината е някъде между гарсониерата и американския модел с отделна стая още от кърмаческа възраст.

Хубаво е бебето да си има стая, а дали ще спи там е друг въпрос. Моят мъж беше изпринтирал един огромен знак със задраскано бебе и отдолу "no babies allowed", който залепи на вратата на спалнята. Познай къде отрасна бебето.  Mr. Green че и досега се промъква понякога. Mr. Green
Виж целия пост
# 1 403
Децата до една възраст могат да са и в една стая. След това еднополовите могат да споделят спалня. Нищо няма да им стане, ако нямат собствени стаи. Някой ден ще имат. Истината е някъде между гарсониерата и американския модел с отделна стая още от кърмаческа възраст.

То, че могат-могат. Но дали искат и дали ще им е удобно?
Ние сме постигнали средата. Нито сме на тясно, нито сме на прекомерно широко. Отне ни години.
За да го докараме до същата среда с още един човек, още години. Ами той живота ни не е безкраен.
Чета те и разбирам, че в момента си с градинско дете, което главно бащата води и прибира, а ти висиш по цял ден в нета, защото си с бебе. Аз се връщам от там, накъдето ти си тръгнала. Това е период, в който буквално нищо не правиш и всичко ти се струва дребна работа, защото и децата са малки и неизискващи.
Виж целия пост
# 1 404
... Освен това даването под наем на апартамент никога не е безоблачно и е много често свързано с
..

Абсолютно точно. Трудно е да дадеш собствения си апартамент под наем, за да наемеш друг с 1 стая по-голям. Тук тези неща не стават толкова лесно. Живяла съм в  Щатите 10 години и съм се местила н пъти. Но там цели мениджмънт агенции стопанисват сградата, процедурата по наемане / освобождаване е канализирана. Тук тр да се разправям с хора, които често пъти не знаят какво правят
Виж целия пост
# 1 405
Истината е някъде между гарсониерата и американския модел с отделна стая още от кърмаческа възраст.

Баш в американския модел е истината, който между другото е широко разпространен и в Европа. Само за Англия съм чувала други неща, но иначе масово хората живеят в домове с толкова спални, колкото са нужни за да си има всеки отделна. В България такива жилища се строят много рядко. Масово за голям апартамент се счита такъв, който има две спални и дневен тракт. За кабинети и други такива екстри да не говорим.
п.п. В много страни не ти дават под наем например жилище с една спалня ако си с две деца. Даже може да трябва и да са три, както си е редно.
Виж целия пост
# 1 406
В къща могат да се преместят, но ако може да си я планират сами, че родният архитектурен гений страхотни неща е натворил.

Аха. Ама за къща си трябват пари за коли и разкарване като трамвай до училище и обратно.
Всичко опира до налични средства винаги.
Колата си е разход и то постоянен.
Не една, а две коли ти трябват, освен ако къщата не се намира в квартал с удобен градски транспорт.
И са си разход, да. Отоплението също е огромен разход, освен ако къщата не е строена по новите европейски изисквания за енергийна ефективност.
Виж целия пост
# 1 407
Истината е някъде между гарсониерата и американския модел с отделна стая още от кърмаческа възраст.

Баш в американския модел е истината, който между другото е широко разпространен и в Европа. Само за Англия съм чувала други неща, но иначе масово хората живеят в домове с толкова спални, колкото са нужни за да си има всеки отделна. В България такива жилища се строят много рядко. Масово за голям апартамент се счита такъв, който има две спални и дневен тракт. За кабинети и други такива екстри да не говорим.

Абсолютно вярно.
Когато търсехме имот, за детска стая ни предлагаха 2 на 2 стая. Питам аз къде ще им сложа бюрата-за какво им били бюра-отговор на архитекта. Влизаме в спалнята. Питам аз-как се слага спалня в тази стая-за какво ни била спалня, пита пак архитекта.  Crazy Shocked Без да преувеличавам, това му бяха отговорите.
Виж целия пост
# 1 408
Еми инвеститорът трябва от минимум площ да изкара максимум полза и затова е така. Даже подпокривните пространства стават на апартаменти, но по документи са студия. И гаражи продадени като апартаменти знам, даже на едни руснаци им бяха отказали документи за продължително пребиваване с аргумента, че в България не живеем в гаражи. Да но те си бяха купили апартамент с дворче даже, който всъщност беше гараж по нотариален акт.  Laughing
Виж целия пост
# 1 409
Обаче нещо не ми излиза аритметиката- как така масово са единствени деца, с апартаменти от баба и дядо, и пак масово се живее натясно...

Все пак не мисля, че ако детето споделя стая, докато е малко, то това ще е някакъв child abuse. Или тийн момичета. Даже бих казала, че е желателно да не са сами. Като вид дисциплина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия