Професионални серии за коса - тема 76

  • 75 668
  • 739
# 690
Момичета с много суха коса съм и до сега използвах макадамия,много съм доволна хидратира ми косата ,но искам да сменя и да пробвам нещо друго хидратиращо.Взех дийп кеар на лакме,но ми е доста слаба.
Дали Mythic Oil  е подходящ избор или ще е слаба.Исках да взема на джойко ,но в ензо не е налична.
Някакви предложения?
Виж целия пост
# 691
Сериозният балсам на Тиджи ти препоръчвам да пробваш Blush Heart Eyes , пак ще те спомена,Лаури , благодаря,че ми го препоръча  Hug
А Дийп кеър е протеинова маска  Peace
Виж целия пост
# 692
ioioto0, Mythic Oil ще ти дойде слаба  Peace
Виж целия пост
# 693
Най-после и аз успях да си започна това чудо Дисциплина Heart Eyes
Заради една велика тъпота, която направих се наложи днес за втори път тази седмица да измия с ДПШ, но все пак реших после да мина с малко количество и от ш-на Дисциплин. Още той успя да ми разплете косата, макар че не беше типично усещане като с хидратиращ шампоан. С маската постоях повечко преди да изплакна и реших да не слагам никакъв финиш, за да видя "натурално" ефекта на серията на моята коса, само розмаринова вода в корените втрих. Духнах леко със сешоар, най-вече корените, останалата част оставих да доизсъхне и сресах с четка. На пипане косата ми е като след протеин - плътна и леко твърда, а на вид е като след лека хидратация, по-бухнала отколкото очаквах. Може би ако бях сложила финиш щеше да е по-пригладена, но аз имам едни етажи, които да доизрязвам в бъдеще и те прецакват пейзажа. Обаче на фона на всичко, онова прословуто гъвкаво движение, което е славно за серията го имам и съм страшно подкефена, защото аз в момента точно това търся, след като успешно балансирах протеин и хидратация  Party Ще продължа още няколко измивания само с дисциплин за да видя и занапред как ще е с наслагване, но като начало съм много доволна.
Виж целия пост
# 694
Аз да се оплача. Уж използвам протеин, а косата ми е мека и хвърчаща. Направих теста с косъма (по- точно с няколко косъма) и вече не се разтягат като ластик и до колкото знам вече не ми трябва протеин, за да не си пресуша косата. Моля напредналите с материала да дадат съвет какво да правя.  Praynig
Виж целия пост
# 695
Аз се завърнах пак към добрият стар Денсифик и косата ми е страхотна . Рипейър ми дойде в повече Thinking
Виж целия пост
# 696
Сериозният балсам на Тиджи ти препоръчвам да пробваш Blush Heart Eyes , пак ще те спомена,Лаури , благодаря,че ми го препоръча  Hug
А Дийп кеър е протеинова маска  Peace

От темата,бях останала с впечатление ,че е много хидратираща. Това ли е балсама
http://www.enzo.bg/tigi/bed-head-urban-antidotes-resurrection-ba … -iztosshena-kosa/
Виж целия пост
# 697
В Дийп кеър няма нищо хидратиращо, чиста протеинова серия Wink Ето го балсама на Тиджи - http://www.enzo.bg/tigi/s-factor-serious-balsam-za-vsichki-vidove-kosa/
Виж целия пост
# 698
В Дийп кеър няма нищо хидратиращо, чиста протеинова серия Wink Ето го балсама на Тиджи - http://www.enzo.bg/tigi/s-factor-serious-balsam-za-vsichki-vidove-kosa/

Благодаря   bouquet
Това явно е червения балсам и за него бях чела добри отзиви.
Виж целия пост
# 699
Някой може ли да сравни  Kerastase Chronologiste   и Kerastase Discipline ?  bouquet
Виж целия пост
# 700
Сега се вдъхнових да си взема шампоана за брюнетки на Лакме  Grinning
Много ли оцветява? А маската трябва ли да взимам или е достатъчно само шампоана?

Линде, Дисциплин - , шампоана + маската си ползвала, нали?
Да му се не види, само на мен ли не ми "седи" добре тази маска  Cry
Ще я оставя за по-нататък, може пък някога да видя страхотния й ефект.

Виж целия пост
# 701
Аз изобщо не бях доволна от маската на Лакме за брюнетки. Добре, че беше само проба.
Виж целия пост
# 702
ioioto0, това е "сериозния" балсам. Червеният балсам е този: http://www.enzo.bg/tigi/bed-head-urban-antidotes-resurrection-ba … -iztosshena-kosa/

Вивиан, и моята коса не се спогоди с Дисциплин. Прекалено разпиляващо ми действаше на косата. Тази серия явно е за напротеинчени, нахидратирани коси, които имат нужда от всичко по малко. Simple Smile

Момичета, косата ми е във фаза, в която изглежда сравнително добре на пръв поглед, но...скалпът ми се изсуши много и взе да се лющи, а освен това крайчетата ми са като коледно дръвче - толкова раздвоени, разтроени, даже разшестени, не са били никога. При мен цъфтенето си е нещо обичайно, две седмици след подстрижка пак цъфти косата. Моля, дайте идея къде бъркам. Използвам протеинови шампоани (и косата все още не се е наситила за една година), но комбинирам с хидратираща маска и финиш, както и термозащита (използвам преса и сешоар 2-3 пъти в седмица). Правя такава комбинация, защото сложа ли протеинова маска или финиш, краищата ми стават като метла и съответно се чупят още повече. И ето тук се двоумя - щом краищата ми не "харесват" протеин, значи са се наситили, но тогава защо се късат толкова много. Ако е пренасищане, няма ли поне косъмът да е с еднаква дебелина както в края, така и в другата му част (защото моите са много тънички в крайчето)?! Определено, последните пет сантиметра от косата ми обичат хидратация, но и тя не помага за опазването на косата от цъфтежи.
Моля, ако някой има идея или знае къде греша, да помага. Simple Smile
Виж целия пост
# 703
Kölsches Mädel, много благодаря за отговора  Hug
В такъв случай ще поръчам само шампоана. Слава богу, имат малки 100 мл разфасовки  Heart Eyes

Cutie_Honey, и аз съм така с моята коса. Наистина не разбирам какво "иска", затова й давам от всичко. Както е видно, не съм доволна от вида й, явно няма и да я разбера някога, че да мога да й се радвам. Може пък да е просто ген, а гена трудно се прескача.
Виж целия пост
# 704
Сега се вдъхнових да си взема шампоана за брюнетки на Лакме  Grinning
Много ли оцветява? А маската трябва ли да взимам или е достатъчно само шампоана?
Не оцветява натрапчиво, ако това имаш предвид, прави цвета по-плътен, много хубав, шоколадов.За шампоанът става дума, пяната е мека и нежна. Маската лично аз изобщо не харесах, мислех, че ще оцвети по-добре от шампоанът, но не е така, той е по-добър! Маската е гъста, неикономична, трудно се разнася. Такива са ми личните впечатления.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия