КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 174
  • 734
# 375
Момичета, като извадите опечения козунак как го оставяте да изстива? Покрит с кърпа или не ?
Виж целия пост
# 376
Момичета, като извадите опечения козунак как го оставяте да изстива? Покрит с кърпа или не ?
Не, без кърпа. След като изстине го прибирам в един голям найлонов плик. НО!! когато вече е студен.
Виж целия пост
# 377
Диди, оставяш за около 5мин в съда, в който си пекла, изваждаш и охлаждаш напълно на решетка.  След това в кърпа и в найлонов плик ми се запазват най-дълго време влажни.

Аз кроасаните ги поотложих за другия уикенд, за да направя сега още един козунак преди Великден. Изваждам яйцата за утре.
Лека нощ и от мен!
Виж целия пост
# 378
Благодаря Марчева и Морена. Лека нощ и от мен.
Виж целия пост
# 379
Взимай сухите на Йоткер, Юва или Льо Сафр (показаната от Марчето).

Точно с мата на Йоткер вчера не ми втаса тесто за пърленки. Вече се отказвам от тази мая. Козунака ми от началото на седмицата също не втаса със същата мая.
Виж целия пост
# 380
Взимай сухите на Йоткер, Юва или Льо Сафр (показаната от Марчето).

Точно с мата на Йоткер вчера не ми втаса тесто за пърленки. Вече се отказвам от тази мая. Козунака ми от началото на седмицата също не втаса със същата мая.
Погледни дали не е изтекъл срока или я активирай предварително. На мен пък с Йоткер най-бурно ми втасва.
Виж целия пост
# 381
Към Джемма и Марчева: От къде си купихте ванилията- и дамаджаната и малката разфасовка ? Благодаря!
Виж целия пост
# 382
От Амазон.
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0037BONRK?psc=1&redirect … etailpage_o00_s00
Виж целия пост
# 383
Love`s Green Kitchen, аз не съм имала проблем с маята, но не те и убеждавам за нея.  Simple Smile
И...

Предварителното активиране е проверка, та да не хабиш всички останали продукти.

Аз, както и друг път съм казвала, предпочитам дори да е суха, да е жива/активна мая и ползвам повече такава.
Виж целия пост
# 384
Ellinor*, при температура 30 градуса по технология тестото втасва между 2-3,5 часа (това за количество с 5 кг брашно, за 500 гр ще е по-малко времето, но пак може да е повече от час.) с прясна мая. Сухата по принцип си е с по-малка подемна сила. Но не мисля, че е о т това, като гледам как изобщо даже при печенето не с е е надигнал в тавичката. Казваш,че си увеличила количеството на захарта, в което и виждам причината- да си попречила на маята. С колко я увеличи?
Виж целия пост
# 385
Искам да попитам следното: В рецептите, които харесах има 25 гр жива мая - може ли да се прави със суха? И ако отговорът е да - колко грама суха мая = 25 гр жива?
Виж целия пост
# 386
Добър ден! Закусихме познайте с какво ? - Козунак  Grinning . Това е най-грозният козунак,( те не са много )  който съм правила, но иначе забележки никакви. Маята е на Йоткер,  брашното най-обикновено от мелница, използвах само  кисело мляко. За първи път мазнината е олио + мас - и от сега нататък мисля да използвам само тази комбинация. Има и конци и е мек и влажност. Малко не ми достига сладост, но това е поправимо с плънка, която снощи не сложих нарочно, за да видя как е без нея.


Виж целия пост
# 387
Искам да попитам следното: В рецептите, които харесах има 25 гр жива мая - може ли да се прави със суха? И ако отговорът е да - колко грама суха мая = 25 гр жива?
25 гр жива = 10 гр суха
Виж целия пост
# 388
Люска, съотношението на жива и суха мая е съответно 3:1.
Диди, добре изглежда структурата.  Simple Smile

Аз съм на етап: чакам маята да шупне.  Simple Smile
Виж целия пост
# 389
Към Джемма и Марчева: От къде си купихте ванилията- и дамаджаната и малката разфасовка ? Благодаря!
Има много видове течен екстракт на ванилия, все са едно и също.  Тази която е показала Джемма, аз я получих подарък , но имам и една течна - екстракт от магазинчето което по-нагоре показах за сладкарски стоки. Там има всякакви есенции ..Но най-вече съм доволна и най-вече ползвам ванилия на шушулка. За мен тя има най-силен аромат.
Ето тази се продава тук
Скрит текст:
[/spoiler].
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия