КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 174
  • 734
# 390
Да, шушулката е най-хубава, но за съжаление в козунака ще останат черни точки и затова не я ползвам за такива цели.
Виж целия пост
# 391
Да, шушулката е най-хубава, но за съжаление в козунака ще останат черни точки и затова не я ползвам за такива цели.
Е, не! Нищо не остава, нищо. Изобщо не се забелязва, не е вярно. Работя само с шушулки.  Peace
Виж целия пост
# 392
Също силен и траен аромат има Бурбонската ванилена захар на Йоткер, но напоследък трудно я откривам.
Виж целия пост
# 393
Да, шушулката е най-хубава, но за съжаление в козунака ще останат черни точки
Нищо не остава, нищо. Изобщо не се забелязва
Точно! И аз предпочитам най-вече шушулки, най-истинско си е.  Grinning
Виж целия пост
# 394
Еее, за аромата спор няма, естествено,ч е е най-истинско. Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Аз имах предвид, че откъм преработка/обработка е най-истинска. Simple Smile
Виж целия пост
# 396
Здравейте! Мога да кажа, че благодарение на съветите на майсторите, пишещи в темата и с техните съвети, започнах да се справям що годе добре с правенето на козунаци(поне така казват хората, които хапват от тях)   bouquet  bouquet

Това са козунаците от последния ми опит(вече не помня кога точно беше - може би преди две-три седмици):

Скрит текст:







Единият от големите е без плънка, другият с течен шоколад, а малките козуначета са наблъскани с цветен локум. Simple Smile
 
Виж целия пост
# 397
Генерална репетиция, първи дубъл - козунак по рецепта на Пина с 12 гр. прясна мая на 500 гр. брашно. Обаче пратих ММ да купи прясна мая, като съм пропуснала да му обясня да вземе Юва. Е, той взел някаква унгарска, която е 42 гр. за 1 кг. брашно, та сега втасва покрит във фурната, а аз му бая и му се моля да бухне.  Mr. Green
Иначе я активирах и шупна бързо, та дано си свърши работата. Praynig
Виж целия пост
# 398
Не го мисли, и преди да имаше Юва на нашия пазар някак си месехме козунаците, де. И ставаха хубави, Simple Smile

Аз ползвам абсолютно всякаква мая и не мога да отлича тая или оная. Стига да е прясна.
Виж целия пост
# 399
Пека... и чакам разултата.

kati_v, тази  мая беше в зелени пакетчета ли?  Thinking За козунак не помня, но за хляб съм я ползвала и нямах проблеми.
   И аз не мога да кажа, че съм недоволна от някоя мая и все пак взимам общо взето една две марки. Ювата си ми е фаворит и това си е. Simple Smile

Еми, много добре изглеждат, браво!  Simple Smile
Виж целия пост
# 400
Не го мисли, и преди да имаше Юва на нашия пазар някак си месехме козунаците, де. И ставаха хубави, Simple Smile

Аз ползвам абсолютно всякаква мая и не мога да отлича тая или оная. Стига да е прясна.
Проблемът е, че Юва е 42 гр. за 2 кг. брашно, а тази същия грамаж за 1 кг. брашно. Аз направих пропорцията като за Юва, а е и козуначено тестото и ако е малко маята, ще окаже влияние.
Виж целия пост
# 401

Проблемът е, че Юва е 42 гр. за 2 кг. брашно, а тази същия грамаж за 1 кг. брашно. Аз направих пропорцията като за Юва, а е и козуначено тестото и ако е малко маята, ще окаже влияние.
Няма проблем, споко. Нищо че пише за 1кг, така е и Виво-то, но вършат същата работа - като за 2кг брашно.  Grinning
Виж целия пост
# 402

Проблемът е, че Юва е 42 гр. за 2 кг. брашно, а тази същия грамаж за 1 кг. брашно. Аз направих пропорцията като за Юва, а е и козуначено тестото и ако е малко маята, ще окаже влияние.
Няма проблем, споко. Нищо че пише за 1кг, така е и Виво-то, но вършат същата работа - като за 2кг брашно.  Grinning
Ще видим, за час и малко си удвои обема във фурната, ще го почакам още малко, плета и пека, че иде ред на твоята рецепта със заквасена сметана. Simple Smile
Виж целия пост
# 403
Търговски трикове. По принцип за хляб са достатъчни 20 гр мая на килограм брашно и 30 гр за козунак. Peace когато продуктите са качествени, температурата висока и му дадеш достатъчно време, няма начин да не втаса.
Виж целия пост
# 404
Здравейте! Мога да кажа, че благодарение на съветите на майсторите, пишещи в темата и с техните съвети, започнах да се справям що годе добре с правенето на козунаци(поне така казват хората, които хапват от тях)   bouquet  bouquet

Това са козунаците от последния ми опит(вече не помня кога точно беше - може би преди две-три седмици):
.................................

Единият от големите е без плънка, другият с течен шоколад, а малките козуначета са наблъскани с цветен локум. Simple Smile
 
Пу, пу, прекрасни са, прекрасни! Малките са като едни сладурчета.. Joy Браво, Еми!

Не го мисли, и преди да имаше Юва на нашия пазар някак си месехме козунаците, де. И ставаха хубави, Simple Smile

Аз ползвам абсолютно всякаква мая и не мога да отлича тая или оная. Стига да е прясна.
+ 100% съгласна.
Момичета, дръжте козуначеното тесто на топло  и го оставете достатъчно да втаса първия път. Имайте търпение!! Много е важно!!!!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия