КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 170
  • 734
# 450
Бонболина, щом ще е за проба и искаш малък козунак, брашното трябва да ти е до около 500г брашно. Та ако вземеш коя да е тарадиционн рецепта за 1 кг, делиш на две и си готова.  Simple Smile Simple Smile
  bouquet Бе то така де,ама нали съм начинаеща и реших да питам първо.Благодаря,Моренка!
Виж целия пост
# 451
Правилно!  Hug  Успех!
И да пишеш после. Ако трябва ще ръкопляскаме, пък ако не... ще нищим проблема.  Hug
Виж целия пост
# 452
Сметановия козунак на Еликсир, също е малка доза, а е чуден  Hug
Виж целия пост
# 453
Здравейте ! Следя темата с интерес нищо,че меся само в хлебопекарната.Поздравления за майсторките ! Ето на този клип попаднах във фейсбук https://www.facebook.com/video.php?v=808774065836960&set=vb. … ype=2&theater много интересна плетка .
Виж целия пост
# 454
Мдаа... знаем я (беше показана отново преди няколко странци), хубава е.  Simple Smile
Виж целия пост
# 455
А аз попаднах на доста добра идея за кошничка от тесто, която може да се направи и от козуначено предполагам...  но рецепта за тестото няма Simple Smile
Не съм убедена, че ще стане с козуначено тесто. Тестото на снимките изглежда хлебно, а и в коментара там се споменава...
Козуначеното тесто е по-меко и не знам дали би могло да носи тежест като е изпечено (например с яйца в него, както е на снимката) аз лично, ако я искам кошницата, бих си я направила от хлебно тесто, категорично.  Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 456
Съгласна съм! Няма да рискувам, ще си я направя от хляб Simple Smile
А аз попаднах на доста добра идея за кошничка от тесто, която може да се направи и от козуначено предполагам...  но рецепта за тестото няма Simple Smile
Не съм убедена, че ще стане с козуначено тесто. Тестото на снимките изглежда хлебно, а и в коментара там се споменава...
Козуначеното тесто е по-меко и не знам дали би могло да носи тежест като е изпечено (например с яйца в него, както е на снимката) аз лично, ако я искам кошницата, бих си я направила от хлебно тесто, категорично.  Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 457
Ха сега!Имам нужда от помощ.Харесах един козунак,почнах да го правя.Омесих го и вече като го сложих да втасва се усетих ,че не съм отделила жълтъка,а съм бухнала и трите яйца(а се чудех защо добавих още брашно).Та фатално ли е?Сега ако си отделя жълтък за намазване,белтъка какво да го правя?
Виж целия пост
# 458
Бонболина, аз бих го прибрала в хладилника, белтъка де, да изчака няколко дни да влезе в употреба някъде и ако не, хвърлям. Или междувременно, ако ти останат от нещо още един-два белтъка - правиш с тях ореховки.    Или хвърляш още сега.  Wink
Виж целия пост
# 459
Привет! Simple Smile
 Не знам кое брашно е най-добро за козунаците, като миналата година ги изпробвах всичките и после така и не разбрах от кое съм най-доволна, май не е голяма разликата. Помня само, че това дето е за козунаци, май не бях толкова съгласна..
 Сега закупих на София Мел по утвърден стандарт. Ползвали ли сте го и имате ли отзиви?
Виж целия пост
# 460
Не съм го чувала това брашно. Погледах в нета, но не става ясно какво му е пепелното съдържание, протеините... Има ли инфо на пакетата ти?
София Мел Класик предпочитам най-вече. И София Мел Екстра е добро, но си зависи и от партида така да се изразя...  Та от последното такова не бях твърде доволна.

Днес съм дежурна, както се вижда.  Mr. Green
Виж целия пост
# 461
Здравейте момичета,много се радвам,че ви открих преди Великден Simple SmileПри нас няма козунаци по магазините затова от 2 години си меся криво-ляво вкъщи.Чудя се дали знаете пропорциите на продуктите за 1 бр пробен козунак или поне колко брашно ще отиде,че според него да сложа другите продукти
Виж целия пост
# 462
Анджито,

Бонболина, щом ще е за проба и искаш малък козунак, брашното трябва да ти е до около 500г брашно. Та ако вземеш коя да е тарадиционн рецепта за 1 кг, делиш на две и си готова.  Simple Smile Simple Smile


За ориентир - ето този съм пекла в тава с диаметър 22см и е с 600-650г брашно.

Виж целия пост
# 463
Много съм закъсняла, ама се записвам в любимата тема!

Отново ще правя козунак със стафиди, един с шоколад и един с локум.  Party
Виж целия пост
# 464
Здравейте момичета,много се радвам,че ви открих преди Великден Simple SmileПри нас няма козунаци по магазините затова от 2 години си меся криво-ляво вкъщи.Чудя се дали знаете пропорциите на продуктите за 1 бр пробен козунак или поне колко брашно ще отиде,че според него да сложа другите продукти
май е по-добре според течността да слагаш брашното , а не обратното. до получаване на  нужната консистенция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия