АВГУСТовска мама коремче демонстрира, чуди се след месец как ще маневрира (6)

  • 42 192
  • 733
# 405
Рали, Ив, споделете вашите рецепти за домашен течен шоколад - никога не съм опитвала и се надъхах да направя weekenda с палачинки /може и на лични да не спамим темата  Mr. Green /

На мен всеки месец ми дават направление за кръв и урина от ЖК. Имах само една безплатна МБ, следващите 2 си ги платих.

Днес бях на ЖК, но прегледа мина светкавично бързо (за около 5 мин) прегледа бебка на бързо, каза че всичко е ок и ми взе МБ. Док закъсня за ЖК и се бяхме натрупали доста мами, а и изглеждаше много умислен и изморен  newsm78 добре, че в понеделник ще си я видя Simple Smile  защото това претупване не ми допадна. Утре ще давам кръв и само се моля урината и МБ да са чисти  Praynig

На вас от ЖК показват ли ви бебчетата, вярно че техниката на повечето е стара и няма какво да видя лично аз, като не разбирам, но и снимки няма - нищо. Ако не ходя на частно отделно, няма да си имам спомени, както и възможността да и се радвам по време на прегледите   preggo
Виж целия пост
# 406
gery_
При моята докторка техниката е нова и от висок клас, обаче не надничам в монитора по време на редовните прегледи.  Винаги имам снимки, прикачени към протокол с подробни данни и с моите мерки и теглилки.   
Виж целия пост
# 407
Здравейте! Simple Smile
Аз само да се похваля, че Бобо днес плака съвсем малко, когато влезе в групата. След като съм си тръгнала се е успокоил. На обяд си го взех и пророни пак няколко сълзи.. и това беше. Crazy Дано и занапред е така! Praynig И все по-спокоен да е, че аз доста се притеснявах... Благодаря на всички, включили се по моите проблеми с Бобо и избора на болница... Hug

За количките - спряла съм се на тази, защото отговоря на всичките ми изисквания - лека, висока, с голям кош, с 4 колела, плюс това е и 3в1, въпреки че не държах да е така...
Иначе се бях спряла на една друга, която не се предлага в България, но се оказа, че е качеството й не е добро, та се отказах. Peace

Бубс, Neat_W , дано и нашите деца така бързо се адаптират с новата обстановка вкъщи. Praynig Ще гледам сега възможно най-много да сме около племенника, за да свиква... Дано това помогне... Rolling Eyes

О, ами, Гери, така кажи. Simple Smile Може и да си казвала, че сме съгражданки, ама съм пропуснала. Blush Досега лошо мнение за Света Марина не съм чула Naughty Не знам какво да правя, но все повече и повече клоня натам. Ти при кой лекар си ходила? Ако искаш пиши и на ЛС, за да не спамим. Аз сега съм се ориентирала към една лекарка (Гавраилова), но ще поизчакам до към седмия месец и тогава ще я потърся...

Аз пък вчера купих 2 пелени за бебка. Много хубави и то на доста ниска цена, та съм много доволна. Вече май си имаме доста неща Mr. Green Нищо, че ми е втора бременност... доста ме сърбят ръцете. Днес харесах и една хавлийка, ама се сдържах... Whistling

И аз искам рецептите за домашния течен шоколад. Animal Pig То и без това днес изядох цял козунак сама, тааа... Решила съм да са освиня май, че и без това съм само с 1 качен килограм, та ще ми се карат на следващия преглед. Stop Mr. Green
Виж целия пост
# 408
geri_ моята докторка е с много нова техника и всичко си се вижда супер. Имам монитор сложен пред мен и си виждам бебче по време на целия преглед тя докато си го мери. На всеки преглед ми дава снимки със замерванията , които е правила. Аз обаче и казах, че си имам папка в дома с копия на всички изследвания и искам и снимки от всеки преглед и тя нямаше против.
Виж целия пост
# 409
Здравейте! Simple Smile
Аз само да се похваля, че Бобо днес плака съвсем малко, когато влезе в групата. След като съм си тръгнала се е успокоил. На обяд си го взех и пророни пак няколко сълзи.. и това беше. Crazy Дано и занапред е така! Praynig И все по-спокоен да е, че аз доста се притеснявах... Благодаря на всички, включили се по моите проблеми с Бобо и избора на болница... Hug

За количките - спряла съм се на тази, защото отговоря на всичките ми изисквания - лека, висока, с голям кош, с 4 колела, плюс това е и 3в1, въпреки че не държах да е така...
Иначе се бях спряла на една друга, която не се предлага в България, но се оказа, че е качеството й не е добро, та се отказах. Peace

Бубс, Neat_W , дано и нашите деца така бързо се адаптират с новата обстановка вкъщи. Praynig Ще гледам сега възможно най-много да сме около племенника, за да свиква... Дано това помогне... Rolling Eyes

О, ами, Гери, така кажи. Simple Smile Може и да си казвала, че сме съгражданки, ама съм пропуснала. Blush Досега лошо мнение за Света Марина не съм чула Naughty Не знам какво да правя, но все повече и повече клоня натам. Ти при кой лекар си ходила? Ако искаш пиши и на ЛС, за да не спамим. Аз сега съм се ориентирала към една лекарка (Гавраилова), но ще поизчакам до към седмия месец и тогава ще я потърся...

Аз пък вчера купих 2 пелени за бебка. Много хубави и то на доста ниска цена, та съм много доволна. Вече май си имаме доста неща Mr. Green Нищо, че ми е втора бременност... доста ме сърбят ръцете. Днес харесах и една хавлийка, ама се сдържах... Whistling

И аз искам рецептите за домашния течен шоколад. Animal Pig То и без това днес изядох цял козунак сама, тааа... Решила съм да са освиня май, че и без това съм само с 1 качен килограм, та ще ми се карат на следващия преглед. Stop Mr. Green
Това е и моя избор на количка,само че не съм се спряла на цвят.Наблюдавам я от доста време,имам познати с такава и идеално покрива моите критерии.Единствено не ми харесва че летния кош е много отворен,а с дъщеря ми ползвахме коша за новородвно едва 3 месеца т.е ако стане така и с бебчето зимата ще му пидухва доста.Още нещо което ми направи впечатление при моята позната, е че сенника е доста поизбелял.Въпреки всичко ще рискивам, широка,дълга,лека и комфортна ми изглежда.
Виж целия пост
# 410
Мимчето, о, май за другия модел говориш ти... Този е от 2015 г., този месец са я пуснали. Кошът, поне според мен, си е доста затворен... Иначе знам за кой модел ми говориш... Там вече кошът не само, че е отворен, но е и доста плитък и не ми харесва.
О, редактирам се... Ти говориш за летния кош... Мислех, че за зимния(кошът за новородено) става дума.... За летния не мога по картинката да преценя... Но на живо ще видим... Надявам се и на живо да ми допадне, че иначе пак ще съм в изходно положение...
Виж целия пост
# 411
ДВ, мамчета, и честит Ви празник с  пожелание всички да се сдобием със здрави бебенца през август!
Минавам да се отчета - ФМ и ФЕ мината успешно, всичко е наред с малката госпожичка ( апропо може и на мен да сложите розов щъркел  Grinning ) цели 350 гр тежим, а сърчицето е 6,5гр.  Shocked
П.С. И аз искам рецептата за течния шоколад  ... , макар че като Ви чета колко малко сте качили и се депресирам, аз съм мнооооого напред  +6,5кг.  ooooh!
Виж целия пост
# 412

За шоколада и аз се нареждам. LaughingЧакам рецептата.
За тортата също....... Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 413
Аз влизам само да се  наредя на опашката за рецептата за течния шоколад  newsm64
: Lude7ina7a и аз съм качила доста,ама си искам рецептата де hahaha
Виж целия пост
# 414
Мимчето, о, май за другия модел говориш ти... Този е от 2015 г., този месец са я пуснали. Кошът, поне според мен, си е доста затворен... Иначе знам за кой модел ми говориш... Там вече кошът не само, че е отворен, но е и доста плитък и не ми харесва.
О, редактирам се... Ти говориш за летния кош... Мислех, че за зимния(кошът за новородено) става дума.... За летния не мога по картинката да преценя... Но на живо ще видим... Надявам се и на живо да ми допадне, че иначе пак ще съм в изходно положение...
Да за летния говоря,въпреки всичко това ще е нашата количка.Явно е много удобна имам друга позната,която я ползва вече 3 години,което ме навежда на мисълта че е много удобна.Аз смених три колички с дъщеря ми и все нещо им имаше Joy
Виж целия пост
# 415
Добро утро, момичета! Времето е страхотно, а аз днес съм свободна - Далия на градина, а мъжа ми на работа ; ) Ще излизам на разходка с приятелки и по магазините, нали другата седмица имам именничка та трябва да измисля какво да я зарадвам... пък може и нещо за мен да си харесам.
Имам да уча още за изпита в събота, но май няма да е днес.

Количка - май на S-line съм се спряла за сега. Има време не съм ходила да разглеждам, а и дъщеря ми почти не седеше в количка. Проходи на 10 месеца и край, последно на годинката в заведението спа в нея и после я изпрах и прибрах. Ползвах я максимум 4-5 месеца.

Домашен шоколад се прави много лесно и бързо - Сухо мляко, какао, масло, захар и вода/прясно мляко (+ ванилия и ядки по желание)
Аз го правя по тази рецепта - http://www.citykids.bg/domashen-techen-shokolad/
Престоява през нощта в хладилника за да стегне.

Yana Pencheva, с тортите обикновено си експериментирам. Ако не е с блатове си взимам бишкоти или бисквити и си избирам 2-3 крема.
Топя ги в компот или мляко с есенция ром, ванилия, лимон според предпочитанията и редя в форма.
Има един крем на Йоткер с прясно и кисело мляко с вкус на кайсия - страхотен е!
Правя си и един кокосов крем, може шоколадов мус, крем, като за еклери, кремове със заквасена сметана и т.н. Избираш си кремове и редиш ; ) Ако искаш определена рецепта, кажи.
Последно правих тази - https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10418351 … b&oe=55B3EB24 Тук е само измазана без украса, но бързах и после не се сетих да я снимам. (бишкоти с компот от малини, малини и шоколадов мус)
Хубав ден!
Виж целия пост
# 416
Добро утро и от мен момичета   bouquet
ИВ имай милост моля те.... нещата изглеждат страхотно и май ще трябва да ти идваме на гости  Crazy  Hug
Куини браво на малчо че се е държал геройски Simple Smile И наистина след като свикне с племенника ще ти бъде по-спокойно като се появи и вашето бебче  Heart Eyes
Честито на всички с познат и ясен пол ...много е хубаво чувството  Heart Eyes
Деси90 щом си била съвсем скоро на преглед не се тревожи ... предполагам че съвсем скоро ще го усетиш и ще се успокоиш наистина   bouquet
При мен също нищо ново ... добре сме си с бебчо, мърда и си шава много ... за което съм много щастлива  Heart Eyes Вчера сутринта сънувах диня  Crazy И толкова ми се дояде че излизахме с една колежка в работно време и намерих най-накрая и .... нямаше по-щастлив човек от мен  Blush Откакто забременях ми се яде и вчера най-накрая си осъществих желанието ... не се лигавя попринцип, аз и преди това бях така от към ядене .... каквото съм си намислила и трябва да го изям защото ми се е случвало да ме боли част от тялото заради храна ... ужас  Crazy За друго изобщо не съм така ...дрехи, обувки ... но за храна трябва да хапна .... и си знаех че като забременея ще е ужас  Embarassed
Виж целия пост
# 417
Добро утро и от мен!

МечтичкаД, вчера и аз бях на твоята вълна.  Laughing  Накрая си намерих диня в Кауфланд и бях като малко дете щастлива. Много обичам, и Стеф го захраних с диня преди години  Laughing

Честито на всички с хубави прегледи и потвърден пол! Успех днес и на мамите с преглед - ще чакаме отчет после  Simple Smile

Имам един въпрос... как сте с косата т.е. пада ли ви? Уж на бременните не падала, но... при мен си пада в рамките на нормалното.  Rolling Eyes 
Виж целия пост
# 418
Здравейте, мами. Най-накрая и аз разбрах пола на бебчето. Момче. Щастлива съм, защото това беше голямото ми желание. Хубав ден.
Виж целия пост
# 419
Здравейте мили мами Simple Smile Да покажа и аз на кои колички се спрях...държа да е модел ретрус защото най ми харесва как изглеждат http://moebebe.com/bebeshki-kolichki/kombinirani-kolichki/bebesh … ada-paradiso-2015
http://moebebe.com/bebeshki-kolichki/kombinirani-kolichki/bebesh … -roma-retrus-2015
За раждането - аз съм от Търново, но ако няма някакви изключителни обстоятелства ще раждам в Плевен в Св. Марина секцио. Дайте съвет кога да отида на преглед в Плевен...8-ми месец дали ще е късно? На консултации ходя в Горна Оряховица при един страхотен лекар - много внимателен, стоя по час и ми обяснява всичко, снимки и клипчета записва...голям кеф. Последните ми изследвания не бяха много добри - не знам дали има място за притеснение - Левкоцитите са ми 11,7 при норма 3,5 - 10,5, хемоглобина ми е 110, СУЕ ми е 37 при норма 12...а в урината имам 8-9 левкоцита. Лекаря и джипито казаха че е нормално, но ми е притеснено. Бебо е доста мързелив и само се плаша, че нещо не е наред. Корема ми пък си расте...много Simple Smile .
Скрит текст:
За бабите - от сега с ММ започнахме борба да не ни се месят...свекито вчера каза, че щели да пазаруват като съм в болницата и много се ядосах, че дори си го е помислила. Вече сме купили всички дрешки, одеало, хавлийки и много други неща...до края на седми месец с ММ ще купим всичко. И ми стана тъпо, че вместо дейно да участва в избора заедно с мен( нямам нищо против) си мисли как тайно да пазаруват и да ме изолира. В крайна сметка каквото и да направи бебето си е мое и аз ще го гледам...тя няма полза от това си поведение...не разбирам изобщо какво си мисли. Другото което трябва скоро да им обявим е, че няма да помагат в началото. С ММ си решихме двамата да сме сами от началото за да се усетим с бебчо и да си направим наш си режим. ММ ще почива през целия месец от раждането и ще сме заедно по цял ден. Бъдещите баби сигурно много трагично ще го приемат ама...това е положението. Другата глупост на свекито е, че иска да купува някакви пълни боклуци - бебефони, вибриращи шезлонги,  и всякакви пластмасови боклуци, които лично за мен са второстепенни, а ние с ММ държим козметиката и бельото да са по-скъпи и качествени...никаква мисъл от нейна страна. Хем се ядосвам, хем си казвам...това е положението. Ако малко помислят всичките бъдещи баби и се държат мило и нормално като зрелите хора за които се имат...толкова повече ще ги допускаме до нас и до бебетата...а те само си мислят как да ни надхитрят и да ни направят на пук. Изписах цял роман ама ми е много болна темата...не знам защо работят срещу себе си тия хора.
Честито на всички, които знаят пола на бебчетата, както и на новите попълнения в групата. Извинявайте за дългия пост. Хубав пролетен ден на всички   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия