Мюсли или овесени ядки?

  • 13 392
  • 38
# 15
2 часа след мюслито/овесени ядки съм гладна като вълк!

Изключително ми е странно да прочета подобно мнение. Овесените ядки са изключителен източник на въглехидрати и белтъчини. След един шейк дори, мога да не ям нищо следващите 5 часа.
И аз съм като kikamora, което ми е много странно, предвид това, че по принцип се засищам с малко ядене, пък и ми е добре известно, че мюсли и овесени ядки са идеалния избор, ако желаеш да останеш сит дълго време. Вие в какви съотношения горе-долу ги консумирате? Аз слагам по средно 2 супени лъжици с кисело мляко на око, колкото да стане като кашичка. Може би трябва да си слагам по повече?
Виж целия пост
# 16
Аз на една кофичка кисело мляко си слагам по 5 супени лъжици мюсли от Пени плюс 1 супена лъжица смляно ленено семе. Това ми е обяда, а понякога вечерята. Обожавам го.
Виж целия пост
# 17
7 с.л. овесени ядки с масло и сирене.
1/2 кофичка кисело мляко, пълна до горе с мюсли.
Виж целия пост
# 18
Има ли хубаво мюсли, в смисъл здравословно не преработено със захари и мазнини? Препоръчайте марка Heart Eyes
Виж целия пост
# 19
Значи трябва да увелича дозата Grinning Иначе моето любимо е Gourmet на Kaufland. Уникално, откакто го открих все такова купувам. Има от всичко вътре, даже и кокос, а рядко попадам на такива с кокос.
Виж целия пост
# 20
Колкото и да е странно за някои, два часа след като стм изяла в 7.30 половин кофичка мляко с 5-6 лъжици мюсли, съм гладна и едвам изкарвам до 11 часа.
Виж целия пост
# 21
Има ли хубаво мюсли, в смисъл здравословно не преработено със захари и мазнини? Препоръчайте марка Heart Eyes
Аз си хапвам от Мюслито на Пени. То е със стафиди, лешници и бадеми. Съдържа също пълнозърнести овесени, пшеничени и ръжени ядки, кокосови стърготини, слънчогледови ядки, корнфлейкс /захар, сол, ечемичен малцов екстракт/, парченца фъстъци. Предпочитам го пред плодовото. А и цената му е супер - 3,50 за кг.
Виж целия пост
# 22
Половин час след тренировка хапвам 30 грама цели овесени ядки+30 грама суроватъчна извара+20 грама краве сирене. Сита съм поне 4 часа Peace
Виж целия пост
# 23
Аз купувах едно Био мюсли от Билла, но е скъпичко. Има го и в Био магазини. Има вариант без захар.
Виж целия пост
# 24
Аз не мога да разбера какво значи без захар, при положение, че това, което ми харесва, не е сладко, изключая стафидите.
Виж целия пост
# 25
Днес си хапнах овесени ядки 3 с.л. + прясно мляко сложих на око и 1 ч.л. мед, стана много вкусно.
Виж целия пост
# 26
От всичките "зърнени" закуски най ми се услажда гранолата, което е мюсли запечено на фурна. Сама си я пека и слагам каквото искам или имам под ръка. Слагам овесени ядки, фини овесени трици, ръжени, сусам, ленено семе, лимец и ядки(лешник или бадем), след изпичане добавям и сушени плодове и затварям в херметически буркан. Държи ме сита поне до 12, предполагам заради разнообразието от житни + ядките + плодовете.
Хапвам 2-3 супени лъжици със соево мляко, но и с кисело са доста приятни. Чистите овесени ядки обаче не са ми по вкуса Confused
Виж целия пост
# 27
Пух, моето също е гранола с най различни ядки и сухи плодове, но убий ме до 12 не мога да издържа.
Виж целия пост
# 28
Пух, моето също е гранола с най различни ядки и сухи плодове, но убий ме до 12 не мога да издържа.

Кикамора, това си е много често срещано. Разбира се, така на сляпо не може да се каже със сигурност, но в твоя случай, най-вероятно не приемаш достатъчно от "добрите" мазнини - омега 3 например, затова не те засища.

При всички положения, мюсли/овес, това си е едно хранене. Не е нормално, както да те засища за цял ден, така и да си гладен след две минути. В първия случай има голям резерв на мазнини не достатъчно разходване, втория - обратното. Едно хранене, трябва да засища точно до следващо хранене. Нито повече, нито по-малко.
Виж целия пост
# 29
Скоро не съм купувала, преди много обичам мюсли но го спрях именно заради скритите захари. Ще се разтърся за овесени ядки или "чисто"мюсли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия